Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sławomir Urbaniak

 • Prognoza pogody na tydzień 04-10.10.2019
  04.10.2019 07:53

  W sobotę zacznie spływać do Polski chłodne powietrze arktyczne przynosząc dalsze ochłodzenie a w nocy temperaturę minimalną w okolicy zera stopni oraz przymrozki, które potrwają aż do wtorku.

  • Reklama

  W piątek Polska początkowo będzie się znajdować pod wpływem wyżu znad Morza Norweskiego i zacznie się dostawać pod wpływ zatoki niżu znad Morza Północnego. Na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie duże z lokalnymi słabymi opadami przelotnymi deszczu, a w drugiej części na zachodnie i południowo zachodnie województwa nasunie się strefa frontowa przynosząc całkowite zachmurzenie oraz opady deszczu i deszczu przelotnego.  Temperatura maksymalna wyniesie od 11 do 13 stopni.

  W sobotę nadal będzie pochmurno i deszczowo w południowej części kraju, od Ziemi Lubuskiej przez centrum po Lubelszczyznę i południowe Podlasie. Na północy zachmurzenie duże z przejaśnieniami a po południu w wielu miejscach zrobi się pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem.  Z północy zacznie spływać chłodne powietrze arktyczne, temperatura maksymalna będzie wynosić od 8 do 11 stopni, ale w nocy z soboty na niedzielę, w północnej i centralnej Polsce, temperatury minimalne wyniosą zaledwie 1-0 stopni z przygruntowymi przymrozkami do (-2) stopni.  

  Niedziela na przeważającym obszarze kraju będzie pogodna z małym i umiarkowanym zachmurzenie, po południu zwiększającym się do dużego. Więcej chmur na wschodzie, ale raczej bez opadów. Pochmurno i deszczowo będzie na południu i południowym wschodzie, w górach opady deszczu ze śniegiem. Opady przelotne będą też występować lokalnie na Pomorzu. Nadal będzie zimno, temperatura maksymalna będzie wynosić od 5-6 stopni na północnym wschodzie do 10-11 stopni na zachodzie.  W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatury minimalne będą spadać do 0-(-1) stopnia a przy gruncie do (-3)-(-2) stopni. Bez przymrozków jedynie obszar od Pomorza Zachodniego, przez Pomorze Gdańskie po Warmię.

  W poniedziałek zachmurzenie duże z przejaśnieniami, zwłaszcza na południu i zachodzie. Na północy lokalnie opady przelotne deszczu. Na termometrach zobaczymy od 6-7 stopni na Suwalszczyźnie i Podlasiu  do 9-10 stopni na Ziemi Lubuskiej.   Na południu i wschodzie nadal noc zimna z przymrozkami do (-2) stopni.

  We wtorek   początkowo dość pogodnie, z niewielkimi opadami przelotnymi na Pomorzu. Po południu zachmurzenie będzie się zwiększać i pojawią się opady deszczu, najpierw na zachodzie i północy a następnie również w centrum i na północnym wschodzie. Bez opadów na południu i południowym wschodzie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6-7 stopni na północnym wschodzie do 11-12 na południowym zachodzie i zachodzie.

  W środę na przeważającym obszarze kraju duże i całkowite zachmurzenie z opadami deszczu i deszczu przelotnego. Przejaśnienia mogą występować na południu i południowym wschodzie.  Temperatury maksymalne w całym kraju dosyć wyrównane, wyniosą od 11 do 14 stopni.         

  W czwartek pogoda zmienna, z większymi przejaśnieniami, ale i opadami przelotnymi deszczu. Na termometrach zobaczymy od 11-12 stopni na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 14-15 stopni na zachodzie i południu.         

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.