Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognozowana anomalia temperatury powietrza oraz rozkład ciśnienia atmosferycznego zredukowanego do poziomu morza na dzień 30.10.2018. Model ECMWF z 26.10.2018 00UTC. Zdjęcie tytułowe.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 27.10-02.11.2018
  26.10.2018 09:47

  Po długim okresie październikowego babiego lata, pogoda zrobiła się ostatnio bardziej dżdżysta. Wszystko jednak wskazuje na to, że w nowym tygodniu wrócą słoneczne i niezwykle ciepłe dni. Poniżej pełna prognoza.

   

  • Reklama

  W sobotę na Wybrzeżu oraz w dzielnicach południowych pochmurno i okresami opady deszczu, głównie w drugiej części dnia. Na pozostałym obszarze na ogół zachmurzenie duże, a na Warmii i Mazurach po południu możliwe są większe przejaśnienia. Temperatury maksymalne od 8-10 stopni na północnym zachodzie do 12-14 na południowym wschodzie. Ponadto w północnej części kraju silniejszy wiatr, który nad morzem może dochodzić w porywach do 55-65km/h.

  W niedzielę jeszcze więcej chmur i opadów, które do końca dnia obejmą prawie cały kraj poza krańcami północnymi. Mniej deszczu również na południowym wschodzie. Chłodno. Temperatury maksymalne od 5 do 8 stopni, tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu cieplej – 10-14 stopni, a na Pogórzach nawet 15-19 stopni.  W nocy również deszczowo, a na krańcach północno-wschodnich może lokalnie wystąpić deszcz ze śniegiem.

  Poniedziałek jeszcze pochmurny z zanikającymi stopniowo opadami deszczu lub mżawki – te głównie w północno-wschodniej połowie kraju. Rano na Suwalszczyźnie i Mazurach niewykluczony deszcz ze śniegiem. W drugiej części dnia zacznie się powoli wypogadzać na południu. Temperatury maksymalne od 7-9 stopni na północy do nawet 17-20 na południu. Okresami silniejszy wiatr.

  Wtorek od rana dość pogodny w południowej połowie Polski – tam zachmurzenie umiarkowane, malejące do małego. W części północnej zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami również malejące do małego. Pod wieczór chmur zacznie przybywać na wschodzie. Bardzo ciepło – temperatury dojdą do 18-22 stopni, chłodniej jedynie na Suwalszczyźnie – do 15-17 stopni. Dość silny i porywisty wiatr, zwłaszcza na południowym zachodzie, gdzie porywy mogą dochodzić do 60-70km/h.

  W środę za to praktycznie w całym kraju pogodnie – zachmurzenie małe do umiarkowanego, tylko lokalnie duże. Wiatr słabszy, a temperatury nadal wysokie do 15-19 stopni, tylko na Wybrzeżu 13-14 stopni.

  Kolejne dni już z większą ilością chmur, choć w czwartek jeszcze w wielu miejscach słońca nie zabraknie. W piątek wrócą opady deszczu, ale wciąż będzie bardzo ciepło – do 14-19 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.