Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 25-31.10.2019
  24.10.2019 14:51

  W piątek Polska będzie się znajdować w polu podwyższonego ciśnienia pomiędzy dwoma wyżami z centrum nad Rosją i Europą zachodnią. Na północy na pogodę będzie wpływał niż znad Skandynawii. Na przeważającym obszarze kraju początkowo liczne mgły i silne zamglenie, które będą ustępować koło południa. W drugiej części dnia przeważnie już pogodnie chociaż na zachodzie i północy w wielu miejscach nadal będzie duże zachmurzenie. Temperatury maksymalne wyniosą od 15-16 stopni na północy do 20-21 stopni na południowym wschodzie.

  • Reklama

  W sobotę na południu na pogodę nadal będzie wpływał wyż, na północy front atmosferyczny, który przyniesie duże zachmurzenie a w nocy słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze dość pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem. Przed południem możliwe silne zamglenia i mgły. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 16-17 stopni na północy i wschodzie do 20-21 stopni na południowym zachodzie i południu.  

  W niedzielę w północnej części kraju zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi opadami deszczu lub mżawki. W południowej części pogodnie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem.  Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13-14 stopni na północy do 20-22 stopni na południu.   

  W poniedziałek strefa dużego i całkowitego zachmurzenia przesunie się na południe i przyniesie tutaj słabe opady deszczu lub mżawki. Na północy przejaśnienia i raczej bez opadów, chociaż nad samym morzem niewykluczone słabe opady przelotne deszczu. Z północy zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza powodując, że temperatury maksymalne wyniosą zaledwie 10-12 stopni.

  We wtorek przeważnie zachmurzenie duże z okresowymi przejaśnieniami. Na północy i południu możliwe opady przelotne deszczu a wieczorem na południu niewykluczone również opady przelotne deszczu ze śniegiem a w górach śniegu. Będzie jeszcze chłodniej, temperatury wyniosą maksymalnie od 6 do 9 stopni a w nocy temperatury będą spadać poniżej 0 stopni, miejscami do (-2)-(-1) stopnia.  

  W środę pochmurno, na zachodzie początkowo miejscami przejaśnienia. Po południu, na północnym zachodzie i północy, niewykluczone słabe opady deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie od 5 do 8 stopni, w nocy za wyjątkiem zachodu i północy znów będzie spadać poniżej 0 stopni.  

  W czwartek również przeważnie zachmurzenie duże, w drugiej części dnia do całkowitego. Początkowo na zachodzie i północy możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, które po południu mogą występować już w całym kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-6 stopni na północnym wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie.     

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.