Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Natalia Pacynko.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Natalia Pacynko.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Paweł Nycz.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Paweł Nycz.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

 • Prognoza pogody na tydzień 19-25.10.2013
  18.10.2013 13:59

  W nadchodzącym tygodniu rozkład układów atmosferycznych sprzyjał będzie napływowi bardzo ciepłego powietrza z kierunków południowych. Przed nami zatem kolejny epizod złotej polskiej jesieni, ale najpierw… mroźny sobotni poranek :)

   

  • Reklama

  Sobota rozpocznie się całkiem rześko. Po pogodnej i miejscami mroźnej nocy, w wielu miejscach kraju ujrzymy szron. Dzień jednak zapowiada się bardzo ładnie, choć jeszcze niezbyt ciepło. W pasie dzielnic południowych i centralnych przeważać będzie zachmurzenie małe bądź umiarkowane, a na północy umiarkowane do dużego. Temperatury maksymalne wyniosą od 8-10 stopni na północy i wschodzie do 12-14 na południowym zachodzie.

  Niedziela już nie tak pogodna, ale za to dużo cieplejsza – temperatury osiągną 8-12 stopni na północy Podlasia, Mazur i Warmii, 13-15 stopni na Pomorzu i w pozostałej części Podlasia, a poza tym 16-19 stopni. Przeważać będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, na północy całkowite ze słabymi lokalnymi opadami deszczu lub mżawki. Najładniej będzie na południowym wschodzie – zachmurzenie małe lub umiarkowane. Pod wieczór na krańcach zachodnich pojawi się kolejna strefa opadów deszczu, która w nocy obejmie całą Polskę, poza południem kraju. Miejscami może padać intensywnie, niewykluczone też, że pojawią się lokalne burze!

  W poniedziałek nadal będzie padać (i może też zagrzmieć) w północnej połowie Polski oraz miejscami w centrum. Południe wolne od deszczu i z przejaśnieniami. Temperatury maksymalne wyniosą od 7-10 stopni na północnym wschodzie, przez 11-14 przeważnie na północy, do 17-18 stopni na południu.

  We wtorek począwszy od Dolnego Śląska zaczną Polskę obejmować rozpogodzenia, tak że do wieczora przeważający obszar południowej i centralnej części kraju już z zachmurzeniem umiarkowanym lub małym. Jedynie na północy i krańcach wschodnich utrzyma się jeszcze więcej chmur. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 10-14 stopni na północnym wschodzie do 19-21 stopni na południowym zachodzie.

  Kolejne dni nowego tygodnia zapowiadają się dość pogodnie – na ogół z zachmurzeniem umiarkowanym do dużego. Okresami, głównie na południu bądź w centrum, rozpogadzać się będzie do zachmurzenia małego, natomiast na północy od czasu do czasu może miejscami popadać słaby deszcz. Będzie bardzo ciepło jak na ostatnią dekadę października – od 14-17 stopni na północnym wschodzie do 19-21 na południu i zachodzie. Lokalnie może być nawet jeszcze cieplej. Noce oczywiście bez przymrozków.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.