Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela. Zdjęcie tytułowe.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 19-26.04.2019
  18.04.2019 14:20

  W ostatnich latach częściej niż w Boże Narodzenie ze śniegiem mieliśmy do czynienia w Wielkanoc, w tym roku jednak zimowe niespodzianki nas ominą. Niestety nadal będzie sucho…

   

  • Reklama

  Wielki Piątek będzie kolejnym bardzo pogodnym dniem z bezchmurnym niebem niemal w całym kraju. Niewielkie zachmurzenie możliwe jedynie miejscami na wschodzie. Temperatury maksymalne wyniosą od 10-14 stopni nad morzem, przez 16-19 stopni na północy, wschodzie i Pogórzach, do 20-22, lokalnie 23 stopni na pozostałym obszarze. W nocy temperatury obniżą się do kilku stopni, a lokalnie wystąpią przymrozki.

  Wielka Sobota również słoneczna, jedynie w dzielnicach wschodnich miejscami przybędzie chmur. Nie powinno jednak padać. Temperatury maksymalne wyniosą od 11-13 stopni nad morzem, przez 16-18 na przeważającym obszarze, do 19-22 stopni na południu i zachodzie. W nocy również możliwe lokalne przygruntowe przymrozki.

  Wielkanocna niedziela to pogoda bez zmian w zachodniej połowie kraju – bezchmurnie lub zachmurzenie małe, natomiast we wschodniej zachmurzenie umiarkowane do dużego. Od wschodnich Mazur i Podlasia, przez Mazowsze, po Podkarpacie po południu mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a lokalnie może nawet burze. Na wschodzie zrobi się trochę chłodniej – temperatury wzrosną do 12-14 stopni, natomiast im dalej na zachód, tym cieplej – do 20-12 stopni w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej.

  W drugi dzień Świąt duże zachmurzenie utrzyma się w południowo-wschodniej Polsce oraz miejscami na wschodzie – tu lokalnie może przelotnie popadać. Na zachodzie nadal pogodnie z zachmurzeniem małym, a poza tym przeważnie z umiarkowanym. Temperatury maksymalne od 14-16 stopni na Podkarpaciu i Roztoczu, do 19-21 na zachodzie.

  Wtorek słoneczny i wietrzny. Temperatury podobne do poniedziałkowych, a na krańcach południowo-zachodnich i zachodnich może nawet okresowo się zachmurzyć i popadać.

  Kolejne dni zapowiadają się również raczej pogodnie i coraz cieplej – w czwartek temperatury mogą dojść nawet do 25 stopni. W drugiej połowie tygodnia jest szansa na opady przelotne deszczu, być może lokalne burze, jednak na dokładniejsze prognozy będzie jeszcze trzeba poczekać.

  Tymczasem życzymy Państwu, dobrych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy! :)

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.