Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Walerych

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Paweł Nycz

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 05-11.08.2017 - aktualizacja
  04.08.2017 12:01

  W stosunku do zeszłego tygodnia zaszła istotna zmiana w prognozach na najbliższe dni - szykują się spore upały. Szczegóły poniżej

   

  • Reklama

  W środę przyjdzie zdecydowane ocieplenie. Temperatury w centrum i na południowym wschodzie osiągną 29-32 stopnie, poza tym 25-28 stopni, a jedynie nad morzem 23-24 stopnie. Będzie przy tym dość pogodnie – na ogół zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w części zachodniej kraju i na Pomorzu miejscami do dużego. Rano na krańcach zachodnich i północno-zachodnich niewykluczony deszcz.

  Czwartek będzie dniem upalnym i burzowym. Najładniejsza pogoda utrzyma się na południowym wschodzie i na Wybrzeżu. Poza tym trzeba się liczyć ze zmiennym zachmurzeniem, opadami przelotnymi deszczu i burzami, które mogą nieść gwałtowne zjawiska! Temperatury maksymalne wyniosą od 22-24 stopni na Wybrzeżu, do 33-36, lokalnie nawet 37 stopni w południowo-wschodniej części kraju.

  W piątek pogoda podzieli Polskę na dwie części – upalną wschodnią (temperatury maksymalne do 30-33, lokalnie 34 stopni) i chłodną zachodnią (temperatury do 20-23 stopni). Na zachodzie będzie na ogół pochmurno, deszczowo, miejscami burzowo, na wschodzie raczej pogodnie, choć lokalne burze mogą się również zdarzyć. W pasie centralnym, rozdzielającym te strefy opady przelotne i burze – w tych rejonach będą najgroźniejsze.

  Jak wskazują prognozy w kolejnych dniach napłynie chłodniejsze powietrze, czekają nas umiarkowane, letnie temperatury.

   

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.