Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Arek

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów (12.2017). Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 16-24.11.2018
  15.11.2018 21:54

  Do soboty najbardziej znaczącym elementem pogody będzie bardzo wysokie ciśnienie, które na północy i wschodzie Polski przekroczy 1040 hPa. Jak to bywa o tej porze roku, wyż nie zawsze jest pogodny. Piątek zacznie się pochmurno, w większości rejonów przejaśni się dopiero późnym popołudniem, a dalszy proces zanikania chmur będzie miał miejsce w ciągu nocy. To z kolei przyczyni się do znaczącego spadku temperatury, to będzie pierwsza tak mroźna noc w tym sezonie. Temperatura minimalna wyniesie od (-8)-(-6) stopni na Lubelszczyźnie, (-4)-(-2) w centrum do (-1) stopnia na zachodzie, jedynie nad morzem nieco powyżej zera. Nad ranem w wielu miejscach utworzą się mgły. Z powodu mgieł poranek w sobotę nie wszędzie będzie słoneczny, jednak w ciągu dnia, rozpogodzi się. Wyjątkiem będzie Suwalszczyzna, tam zaczną nasuwać się chmury związane z układem frontów, który będzie kształtował pogodę w kolejnych dniach. 

  • Reklama

   

  Niedziela będzie już pochmurna na przeważającym obszarze kraju. Ciśnienie będzie spadać, z północnego wschodu wraz z chmurami i zatoką niżową zacznie napływać mroźne powietrze kontynentalne. Najzimniejsze powietrze trafi nad południową i wschodnią Polskę, podczas gdy nad pozostałe rejony odsuwający się wyż znad Skandynawii będzie kierował relatywnie ciepłe powietrze polarne morskie. W strefie powstałego tym sposobem frontu,począwszy od niedzieli po południu do wtorku okresowo będą występowały opady mieszane, na południu Polski z przewagą śniegu 

   

  W kolejnych dniach nad Polską ulokuje się niż znad środkowej Europy, który będzie walczył o wpływy z rozległymi układami wysokiego ciśnienia na północy. Przyniesie nam to dużo chmur, od czasu do czasu niewielkie przejaśnienia i lokalne słabe opady mieszane.  

  Będzie zimno, z powodu zachmurzenia dobowe różnice temperatury będą nieduże,  choć wartości będą poprzedzone przeciwnym znakiem. Temperatura minimalna nocami wyniesie od (-3) do 0 stopni. Wyjątkiem będzie noc z niedzieli na poniedziałek, kiedy, z wyjątkiem dzielnic południowych, temperatura nie spadnie poniżej zera. Zaś temperaturamaksymalna w dzień nie przekroczy wartości od 0 do 3 stopni. 

  Według dzisiejszych prognoz ochłodzenie przedłuży się również na kolejny tydzień, kiedy w wielu miejscach temperatury mają być ujemne przez całą dobę. Jak zwykle w przypadku takich drastycznych zmian pogody, przewidywania są na razie bardzo niestabilne, kolejne obliczenia modeli różnią się znacznie.  

   

  Będziemy z zainteresowaniem śledzić przebieg wydarzeń, do czego i Państwa zachęcamy. 

   

  Agnieszka Głowacka 

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.