Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Zdzisław Lodko.

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Zdzisław Lodko.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Piotr Abramczym.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Piotr Abramczym.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Konrad Zaprucki.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Konrad Zaprucki.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 17-23.05.2019
  16.05.2019 11:17

  Po kilkudniowym ochłodzeniu  najbliższy tydzień po „zimnej Zośce” zapowiada się ciepło z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Miejscami niewykluczone opady gradu.

  • Reklama

  W piątek zachmurzenie duże, na północy i w centrum kraju przed południem całkowite. Opady deszczu początkowo na północy i w centrum kraju, w ciągu dnia lokalne przelotne opady deszczu możliwe również na pozostałym obszarze kraju. Na północy i wschodzie miejscami możliwe burze, lokalnie ryzyko wystąpienia opadów gradu. Opady zaczną stopniowo zanikać wieczorem i pojawią się przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. Najdłużej opady i burze występować będą na wschodzie. Nad ranem ponownie zachmurzy się na wschodzie i pojawi się nad tym rejonem kolejna strefa z opadami przelotnymi deszczu i lokalnymi burzami, które będą przemieszczać się na zachód. Temperatura maksymalna od 17-19 stopni na Pomorzu do 20-22 stopni na pozostałym obszarze kraju. Temperatura minimalna od 7-9 stopni na południowym zachodzie do 12-14 stopni na wschodzie. W czasie burz dość silny i porywisty wiatr.

  W sobotę pogoda podzieli Polskę na dwie strefy. Na zachodzie dość pogodnie z zachmurzeniem umiarkowanym okresami dużym z przejaśnieniami, w nocy okresowe rozpogodzenia do zachmurzenia małego i bezchmurnego nieba. Natomiastna wschodzie i w centrum zachmurzenie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu oraz rozwijającymi się w ciągu dnia burzami. Miejscami możliwe opady gradu. W pierwszej części nocy wymienione zjawiska będą stopniowo zanikać i pojawią się większe przejaśnienia. Niestety nad ranem zachmurzenie ponowne wzrośnie do dużego i całkowitego, miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 19-21 stopni na Pomorzu do 21-24 stopni na pozostałym obszarze kraju. Temperatura minimalna od 9-11 stopni na południowym zachodzie do 13-14 stopni na wschodzie. W czasie burz dość silny i porywisty wiatr.

  W niedzielę początkowo dość pogodnie na zachodzie, na wschodzie i w centrum pochmurno z opadami przelotnymi deszczu i lokalnymi burzami. Niestety w ciągu dnia burze i przelotne opady deszczu dotrą również nad zachodnią część kraju, bez opadów i burz jedynie na południowym zachodzie. Po południu na wschodzie i w centrum miejscami możliwe opady gradu. Wieczorem i w pierwszej części nocy burze i opady będą zanikać, pojawią się przejaśnienia a na zachodzie kraju okresowe rozpogodzenia. Nad ranem w całym kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami, w górach przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura maksymalna od 20-22 stopni na wschodzie i w centrum do 24-25 stopni na zachodzie kraju. Temperatura minimalna od 11 do 14 stopni. W czasie burz dość silny i porywisty wiatr.

  W poniedziałek w całym kraju pochmurno z przejaśnienia, okresami występować będą przelotne opady deszczu i burze, lokalnie możliwe opady gradu. Burze i opady przelotne będą zanikać wieczorem i w pierwszej części nocy. Jedynie w drugiej części nocy nad południo-wschodnią część kraju dotrze kolejna strefa z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Temperatura maksymalna od 20-22 stopni na Pomorzu do 23-25 stopni na pozostałym obszarze kraju. Temperatura minimalna od 11 do 14 stopni. W czasie burz dość silny i porywisty wiatr.

  Kolejne dni będą pochmurne z przejaśnieniami, okresami występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Nadal będzie ciepło, temperatura maksymalna we wtorek od 19 do 22 stopni, od środy nieco chłodniej temperatura maksymalna od 17 do 20 stopni.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.