Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Fabian

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Bielak

 • Prognoza pogody na tydzień 23-29.11.2018
  15.11.2018 21:54

  Do piątku Polska pozostanie w obszarze wysokiego ciśnienia otoczona niżami znad północnej i zachodniej Europy, które w sobotę połączą się w zatokę niżową i zaczną zmieniać pogodę u nas. Z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarne morskie. Temperatura maksymalna w piątek na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej osiągnie 5-7 stopni, na północnym wschodzie znacznie chłodniej, od (-2) do 0 stopni.  W sobotę, a także w nocy z soboty na niedzielę temperatura w całym kraju dodatnia. Jednak ociepleniu nie będzie towarzyszyć słoneczna pogoda. W sobotę w wielu miejscach dzień zacznie się mglisto. W ciągu dnia nadal pochmurno,  na południu i wschodzie pojawią się opady deszczu. W niedzielę chmury nas nie opuszczą, chwilami może padać mżawka.

  • Reklama

  Od poniedziałku wyraźnie ochłodzi się za sprawą klina wyżu znad Skandynawii, który sięgnie nad północną Polskę i będzie kierował do nas znacznie chłodniejsze powietrze z północy. We wschodnich dzielnicach temperatura w dzień nie przekroczy zera stopni, na zachodzie i południu sięgnie zaledwie 2-3 stopni. Taki rozkład temperatury utrzyma się również w kolejnych dniach, nad ranem w następny czwartek i piątek na wschodzie temperatura spadnie do (-7) – (-8) stopni, a na Pogórzu do (-10) stopni, i pozostanie ujemna w ciągu całej doby.

  Za to… od poniedziałku jest szansa na słońce. Początkowo na północy i w centrum, a od środy w całym kraju. W dzielnicach południowych w poniedziałek i wtorek będzie padał śnieg.  

  I tak z mroźną i dość pogodną aurą powinniśmy wkroczyć w grudzień.

  Agnieszka Głowacka 

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.