Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Prognozowane temperatury minimalne na na kolejne noce. Prognoza z 20.03.2020 09UTC.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 20-27.03.2020
  20.03.2020 10:12

  Nastała astronomiczna wiosna, jednak temperatury mocno spadną - przynajmniej w weekend i na początku tygodnia. Poniżej szczegóły prognozy.

  W sobotę pogoda podzieli Polskę na pół – na południu, pochmurno z powoli zanikającymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem (w górach i na pogórzach śniegu), zaś na północy zachmurzenie duże do umiarkowanego, stopniowo malejące do małego. Wszędzie silniej powieje, w porywach do 45-55km/h. Temperatury maksymalne wyniosą od 4 do 7 stopni. Noc mroźna i pogodna w całym kraju (2), choć na północy, północnym wschodzie oraz w centrum może miejscami się zachmurzyć i popadać śnieg.

  • Reklama

  Niedziela dość pogodna – rano zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu umiarkowane, miejscami duże, pod wieczór znów rozpogodzenia. Dużo chłodniej, od 0-1 stopnia na wschodzie, do 4-5 na krańcach zachodnich. Nadal silniejszy wiatr. Noc pogodna i mroźna (2), tylko w Karpatach i na Pogórzu Karpackim możliwe większe zachmurzenie z opadami przelotnymi śniegu.

  W poniedziałek i wtorek przeważnie słonecznie z zachmurzeniem małym lub bezchmurnym niebem, jedynie na południu i południowym wschodzie chmur może być więcej, a w górach może popadać śnieg. Temperatury maksymalne w dzień 0-4 stopnie w poniedziałek i 3-6 stopni we wtorek, a noce nadal z mrozem (2).

  Od środy zacznie się stopniowo ocieplać. Nadal powinno być raczej pogodnie, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Opady będą omijać nasz kraj, jedynie na południu istnieje ryzyko wystąpienia opadów mieszanych. Temperatury zaczną rosnąć. W środę w dzień na ogół do 6-9 stopni, w czwartek 8-12, w piątek 9-14. Nocami mróz coraz lżejszy, a noc z piątku na sobotę powinna być już na plusie.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.