Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Arek.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Urszula Hoszowska.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Urszula Hoszowska.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 15-21.09.2018
  14.09.2018 11:22

  Ostatni tydzień kalendarzowego lata rozpocznie się pochmurnie i chłodno, jednak lato pożegna się z nami słonecznymi i ciepłymi dniami.

  • Reklama

  SOBOTA: Na wschodzie i południu Polski pogodę kształtował będzie niż z nad Ukrainy z pofalowanym frontem chłodnym, na północy kraju zaznaczy się wpływ niżu znad Zatoki Botnickiej z mało aktywnym frontem chłodnym. W ciągu dnia od południowego zachodu zacznie rozbudowywać się wpływ wyżu znad Niemiec. W pasie od Podlasia i Mazur przez Mazowsze i Lubelszczyznę po Podkarpacie i Śląsk zachmurzenie całkowite z opadami deszczu. Przed południem na wschodzie możliwe lokalne burze. W ciągu dnia strefa frontowa będzie przemieszczać się na wschód. Opady będą stopniowo zanikać oraz pojawią się przejaśnienia. Późnym popołudniem i wieczorem możliwe lokalne rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu na Pomorzu miejscami możliwe słabe przelotne opady deszczu. W noc na przeważającym obszarze kraju dość pogodnie z zachmurzeniem umiarkowanym i małym. Jedynie w pierwszej części nocy na północy zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami niewykluczone słabe zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem na północy oraz na zachodzie zachmurzenie ponownie wzrośnie do dużego z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 18-20 stopni na wschodzie i północy do 20-22 stopni na pozostałym obszarze kraju. Temperatura minimalna od 9 do 11 stopni. Wiatr zachodni, słaby do umiarkowanego, w ciągu dnia na północy i zachodzie okresami dość silny w porywach do 40-50km/h.

  NIEDZIELA: Nad Polską dominował będzie wyż z centrum znad południowej Polski, wieczorem na północy kraju zaznaczy się wpływ niżu znad Morza Norweskiego. Zachmurzenie w ciągu dnia umiarkowane do dużego z przejaśnieniami. Późnym popołudniem i wieczorem na Pomorzu miejscami możliwe słabe przelotne opady deszczu. Noc początkowo z zachmurzeniem dużym, jedynie na południu przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego i małego. W ciągu nocy strefa przejaśnień obejmie przeważający obszar kraju. Niestety nad ranem na wschodzie i północy zachmurzenie ponownie wzrośnie miejscami do dużego. Temperatura maksymalna od 16-18 stopni na Pomorzu Gdańskim do 22-24 stopni na Dolnym śląsku i Ziemi Lubuskiej. Temperatura minimalna od 7-9 stopni na Podlasiu przez 10-11 stopni w centrum do 10-12 stopni na Pomorzu. Wiatr zachodni skręcający na południowy, słaby w ciągu dnia miejscami umiarkowany.

  PONIEDZIAŁEK: Na wschodzie i północy początkowo miejscami zachmurzenie duże z przejaśnieniamina pozostałym obszarze Polski umiarkowane do małego. W ciągu dnia strefa przejaśnień obejmie również wschodnią i północną część kraju. Noc będzie dość pogodna z zachmurzeniem umiarkowanym do małego, miejscami z okresowymi rozpogodzeniami do bezchmurnego nieba. Temperatura maksymalna od 21-23 stopni na wschodzie do 25-27 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od 10 do 12 stopni.

  WTOREK: Dzień będzie pogodny z zachmurzeniem małym okresami umiarkowanym, jedynie na Podlasiu i wschodniej Lubelszczyźnie zachmurzenie okresami wzrośnie do dużego z przejaśnieniami. Noc pogodna z zachmurzeniem małym do bezchmurnego nieba. Temperatura maksymalna od 21-23 stopni na wschodzie do 27-29 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od 11 do 14 stopni, nieco chłodniej na Podlasiu do 9 do 11 stopni.

  KOLEJNE DNI: Od środy pogodnie z zachmurzeniem małym lub bezchmurnym niebem, miejscami w ciągu dnia zachmurzenie może wzrosnąć do umiarkowanego. Nadal ciepło, temperatura maksymalna od 23-25 na Podlasiu do 26-30 stopni na zachodzie Polski. Temperatura minimalna od 10 -12 stopni na Podlasiu do 12-15 stopni na pozostałym obszarze Polski.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.