Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC PONIEDZIAŁEK/WTOREK: Polska nadal pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Ze wschodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne kontynentalne. Noc pogodna z zachmurzeniem umiarkowanym i małym. Miejscami, szczególnie w północnej części kraju rozpogodzenia do bezchmurnego nieba. Temperatura minimalna od 7-9 stopni na wschodzie do 12-13 stopni na zachodzie. Wiatr wschodni, słaby. Ciśnienie będzie powoli wzrastać.

WTOREK: Pogodę w Polsce będzie kształtował wyż znad Finlandii sprowadzający do nas suche powietrze kontynentalne. Rano miejscami mogą występować zamglenia, lokalnie mgły, poza tym dzień będzie słoneczny z zachmurzeniem małym, jedynie na pogórzach będą rozwijać się chmury kłębiaste i po południu lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu i punktowe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 16-19 stopni na północnym wschodzie i wschodzie 20-22 stopni na przeważającym obszarze kraju i 23-24 stopni na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich, ciśnienie wysokie, będzie się nieznacznie wahać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.