Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

PIĄTEK: Pogodę w kraju kształtuje zatoka niżu z centrum nad Morzem Norweskim. Południowa część kraju pozostaje w zasięgu pola podwyższonego ciśnienia. W pierwszej części dnia na północy zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, przesuwającymi się w głąb. Na południu i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane lub duże z przejaśnieniami. Pomiędzy tymi obszarami, w pasie Polski centralnej i na południowym zachodzie zachmurzenie duże lub całkowite, ale początkowo bez opadów. W drugiej części dnia opady przesuną się do centrum i na wschód, a na południu i południowym wschodzie zachmurzy się. Tymczasem na północy i północnym zachodzie pogoda stopniowo zacznie się poprawiać. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-9 stopni na wschodzie do 12-13 stopni na zachodzie. Wiatr południowo-zachodni, w drugiej części dnia na zachodzie i północy skręcający na północno-zachodni, dość silny, z porywami do 45-55km/h a na Wybrzeżu do 60-70km/h. Ciśnienie będzie spadać.

NOC PIĄTEK/SOBOTA: Na pogodę w kraju będzie wpływać zatoka niżu z centrum nad Skandynawią. W pierwszej części nocy zachmurzenie całkowite z opadami deszczu we wschodniej i lokalnie południowej części kraju. Na pozostałym obszarze przejaśnienia, a na północy i północnym zachodzie nawet rozpogodzenia. W drugiej części nocy przelotne opady deszczu pojawiać się będą również na północy i północnym wschodzie. W górach możliwe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. W Polsce zachodniej zacznie się przejaśniać. Temperatura minimalna wynosić będzie przeważnie od 4 do 5 stopni. Nieco cieplej będzie na południu gdzie lokalnie będzie 6-7 stopni oraz na Wybrzeżu, tutaj od 7 do 8 stopni. Najchłodniej będzie na obszarach podgórskich, 2-4 stopnie. Wiatr zachodni, na północy północno-zachodni, dość silny i porywisty. Ciśnienie będzie się wahać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.