Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

PONIEDZIAŁEK: Polska będzie się znajdować na skraju rozległego obszaru wysokiego ciśnienia znad Turcji i Bałkanów, jedynie na północnym zachodzie i zachodzie zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad Krajów Beneluksu. Z południowego zachodu będzie napływać ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. W ciągu dnia na przeważającym obszarze słonecznie z zachmurzeniem małym, jedynie na północnym zachodzie więcej chmur, w pasie Wybrzeża miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 -19 stopni na północy do 22-24 stopni na południu. Wiatr południowy, słaby. Ciśnienie będzie się wahać.

NOC PONIEDZIAŁEK/WTOREK: W nocy Polska pozostanie w zasięgu rozległego obszaru wysokiego ciśnienia znad znad Turcji i Bałkanów ze słabnącym wpływem zatoki niżu znad Niemiec w dzielnicach północno-zachodnich. Z południowego zachodu będzie napływać ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Noc na przeważającym obszarze pogodna z bezchmurnym niebem lub lokalnym zachmurzeniem małym, jedynie na północy i północnym zachodzie będzie występować zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W drugiej części nocy na o obszarze kraju będą występowały zamglenia i lokalne mgły. Mgle może towarzyszyć wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna wyniesie od 8 do 10 stopni, nieco cieplej na Wybrzeżu 11-12 stopni. Wiatr południowy do południowo-zachodniego, słaby.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.