Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

PONIEDZIAŁEK: Na pogodę w Polsce będzie wpływać wyż, którego centrum będzie znajdowało się nad zachodnią Ukrainą. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite, jedynie na południowym wschodzie i południu kraju (od Górnego Śląska po Podkarpacie) będzie pogodnie - zachmurzenie małe miejscami umiarkowane. W dalszym ciągu na północy i północnym wschodzie kraju (od Pomorza Gdańskiego po Podlasie) miejscami będą pojawiać się słabe przelotne opady śniegu, a rano miejscami zanikać będą silne zamglenia lub mgły osadzające szadź. Temperatura maksymalna wyniesie od 0-2 stopni na południowym wschodzie do 3-4 stopni na zachodzie i na Wybrzeżu. Wiatr głównie z kierunków południowych, tylko w pasie wschodnim kraju zachodni i południowo-zachodni, słaby. Ciśnienie wysokie i będzie w dalszym ciągu powoli spadać.

NOC PONIEDZIAŁEK/WTOREK: Nad Polską pole podwyższonego ciśnienia, łączące wyż znad zachodniej Ukrainy z wyżem znad północnej Skandynawii. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie całkowite miejscami duże, jedynie na południowym wschodzie przez większą część nocy małe i umiarkowane, ale nad ranem i tu zachmurzenie wzrośnie do dużego. Zamglenia oraz miejscami silne zamglenia i mgły osadzające szadź, będą występowały głównie na południowym wschodzie oraz na wschodzie kraju. Dodatkowo zjawiskom tym na północnym wschodzie mogą miejscami towarzyszyć bardzo słabe opady śniegu. Temperatura minimalna: najchłodniej na południowym wschodzie (Roztocze, Podkarpacie), tam (-12)-(-10) stopni, a im dalej w kierunku północno-zachodnim tym cieplej, na Pomorzu Zachodnim najcieplej - od (-2) do (-1) stopnia, a nad samym morzem miejscami około 0 stopni. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, jedynie na północnym wschodzie kraju z kierunków zmiennych, słaby. Ciśnienie będzie powoli spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.