Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK: Pogodę w Polsce kształtować będzie wyż znad Bałkanów, jedynie na północy zaznaczy się wpływ niżu znad Skandynawii. Na północy będzie zachmurzenie duże lub całkowite. Na pozostałym obszarze będzie zachmurzenie umiarkowane lub małe. Lokalnie występować będą silne zamglenia lub mgły. Temperatura minimalna od (-11)-(-7) na Podhalu, przez(-5)-(-3) w centrum do 0-1 na północy. Jedynie nad samym morzem cieplej - do 2-3 stopni. Wiatr południowo-zachodni, słaby, na północy umiarkowany. Ciśnienie początkowo będzie rosnąć, później zacznie spadać.

PONIEDZIAŁEK: Polska znajdować się będzie pomiędzy wyżem znad Morza Czarnego, a głębokim niżem znad Estonii. Zachmurzenie od małego w pasie południowym do całkowitego na północy kraju. Rano na wschodzie, w centrum i zachodzie Polski zanikające silne zamglenia. Pod koniec dnia na północnym wschodzie i północy kraju miejscami możliwe słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 1-3 stopnie, najchłodniej na krańcach wschodnich, zachodnich oraz południowych kraju - około 0 stopni, natomiast najcieplej na południowym zachodzie oraz nad samym morzem do 5-7 stopni. Wiatr południowo-zachodniego, słaby do umiarkowanego. Na Wybrzeżu Gdańskim okresowo dość silny z porywami do 40-50km/h. Ciśnienie będzie powoli spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.