Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC SOBOTA/NIEDZIELA: W nocy Polska dostanie się pod wpływ kolejnego niżu wędrującego nad Skandynawią i związanego z nim okludującego się systemu frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Przez całą noc w pasie polski południowej i początkowo na wschodzie zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju za sprawą przemieszczającego się z zachodu na wschód systemu frontów atmosferycznych zachmurzenie duże lub całkowite. Początkowo na północnym zachodzie i następnie w centrum i na wschodzie występować będą opady śniegu przechodzące od zachodu w drugiej części nocy w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Lokalnie głównie w centrum i na wschodzie istnieje ryzyko opadów marznących. Temperatura minimalna wyniesie od (-3)-(-1) stopnia na wschodzie do 2-3 stopni na zachodzie. Wiatr umiarkowany do dość silnego, południowy skręcający na południowo-zachodni. Ciśnienie będzie spadać.

NIEDZIELA: Na pogodę w Polsce wpływał będzie niż znad Skandynawii oraz związany z nim system frontów atmosferycznych, przesuwający się z zachodu na wschód. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Od Dolnego Śląska przez Małopolskę po Podkarpacie i południową Lubelszczyznę będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami ale raczej bez opadów. Na pozostałym obszarze będzie całkowite zachmurzenie z opadami deszczu lub mżawki a na wschodzie deszczu ze śniegiem a rano również samego śniegu. Temperatury maksymalne wyniosą od 4-5 stopni na wschodzie, do 7-9 na zachodzie. Wiatr południowo-zachodni do zachodniego umiarkowany a na północy okresowo dość silny i porywisty. Ciśnienie będzie powoli spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.