Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

ŚRODA: Polska znajdzie się na skraju rozległego niżu znad zachodniej Europy, w ciepłej masie powietrza napływającej z południa. Na północnym wschodzie środa będzie pogodna. Na pozostałym obszarze okresami wzrost zachmurzenia do umiarkowanego lub dużego, jednak padać nie powinno. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 do 23 stopni. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 40-50 km/h, w centrum i na północnym wschodzie do 60-70 km/h. Ciśnienie jeszcze trochę spadnie.

NOC ŚRODA/CZWARTEK: Polska nadal będzie się znajdować na skraju niżu znad zachodniej Europy w ciepłej masie powietrza napływającej z południa. W dzielnicach centralnych oraz na wschodzie będzie zachmurzenie duże lub umiarkowane, lokalnie niewykluczony słaby opad przelotny deszczu. Na pozostałym obszarze dość pogodnie z małym lub umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura minimalna wyniesie od 8-10 stopni na wschodzie do 11-13 stopni na zachodzie i w centrum. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany, na wschodzie początkowo dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie na wschodzie będzie lekko spadać, na zachodzie zacznie rosnąć.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.