Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

CZWARTEK: Polska znajdzie się pod wpływem wyżu z centrum nad Polską i Finlandią, jedynie na południowym wschodzie i południu zaznaczy się wpływ zatoki związanej z niżem znad Rosji z zanikającym frontem atmosferycznym. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane w ciągu dnia wzrastające okresami do dużego z przejaśnieniami, późnym popołudniem większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. Natomiast w strefie oddziaływania frontu atmosferycznego zachmurzenia duże z okresowymi przejaśnieniami, w ciągu dnia miejscami pojawią się w tym rejonie przelotne opady deszczu, lokalnie niewykluczone pojedyncze burze. Temperatura maksymalna od 23-25 stopni na południowym wschodzie i północnym wschodzie kraju, do 25-27 stopni na pozostałym obszarze Polski, jedynie na krańcach zachodnich jeszcze cieplej 28-29 stopni. Wiatr we wschodniej części kraju z kierunków północnych, natomiast na zachodzie z kierunków południowych, słaby. Ciśnienie początkowo będzie wzrastać następnie zacznie spadać.

NOC CZWARTEK/PIĄTEK: Polska będzie znajdować się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem znad północno zachodniej Rosji, jedynie na południowym wschodzie wpływ zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Centralnej Rosji. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane do małego z rozpogodzeniami do bezchmurnego nieba. Jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, lokalnie niewykluczone pojedyncze burze. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby. Temperatura minimalna od 11-13 stopni na Podlasiu przez 13-15 stopni w centrum i na wschodzie do 14-16 stopni na zachodzie. Ciśnienie będzie się wahać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.