Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC PONIEDZIAŁEK/WTOREK: Sytuacja synoptyczna jest złożona, na północy pogodę będzie kształtował wyż znad Skandynawii, który w drugiej części tygodnia sprowadzi do Polski chłodne powietrze arktyczne, a na pozostałym obszarze pogodę będą kształtowały ośrodki niżowe na zachodzie znad Atlantyku, a na wschodzie znad Morza Czarnego. W nocy zachmurzenie przeważnie duże z większymi przejaśnianiami i rozpogodzeniami, które w pierwszej części nocy będą występowały w centrum i na południu kraju. Tylko na krańcach południowo-wschodnich w dalszym ciągu występować będą miejscami opady deszczu. Także tej nocy w całym kraju będą występowały zamglenia, a w centrum, na południu, południowym wschodzie i wschodzie również mgły. Temperatura minimalna 6-9 stopni na przeważającym obszarze kraju, nieco cieplej 8-10 stopni będzie na północy. Wiatr słaby, północno-wschodni do wschodniego, jedynie początkowo na wschodzie z kierunków północno-zachodnich. Ciśnienie będzie się wahać.

WTOREK: Powoli kontrolę nad pogodą w Polsce będzie przejmował wyż skandynawski, za sprawą którego znacznie się ochłodzi - początkowo na północnym wschodzie kraju. Dzień na ogół pochmurny. Rano zanikające zamglenia. W pasie od Wybrzeża po Lubelszczyznę może miejscami pokropić bardzo słaby deszcz. Po południu w północno-wschodniej części kraju zacznie się rozpogadzać. Temperatura maksymalna wyniesie od 11-14 stopni na Mazurach i Podlasiu do 18-20 na południu i południowym zachodzie. Wiatr północno-wschodni i wschodni, umiarkowany, pod wieczór na północy i północnym wschodzie kraju okresami dość silny. Ciśnienie będzie wzrastać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.