Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

SOBOTA: Na pogodę w Polsce nadal wpływać będą niż znad północnej Skandynawii i związana z nim zatoka niżowa oraz na południu wyż znad południowej Europy. Nadal przez Polskę z zachodu na wschód rozciągał się będzie pofalowany front atmosferyczny. W pierwszej części dnia będzie pogodnie na południu oraz na północy. Duże zachmurzenie oraz lokalnie słabe opady deszczu występować będą pasie centralnym od zachodu po wschód. W drugiej części dnia zachmurzy się na północnym zachodzie i północy i pojawią się opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16-18 stopni na północy do 22-24 na południu. Wiatr zmienny, słaby jedynie na Wybrzeżu, umiarkowany. Ciśnienie zacznie spadać.

NOC SOBOTA/NIEDZIELA: Na pogodę w kraju nadal wpływał będzie niż z centrum nad Morzem Północnym oraz wyż znad południowej Europy. W zachodniej i północnej części kraju będzie duże i całkowite zachmurzenie z opadami deszczu. W południowo-wschodniej i południowej części kraju będzie pogodnie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura minimalna wynosić będzie przeważnie 10-12 stopni. Jedynie na południu będzie chłodniej, tutaj będzie od 8 do 9 stopni. Wiatr początkowo zmienny, stopniowo do południowo-zachodniego, słaby. Ciśnienie będzie powoli spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.