Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK: Klin wyżowy, będzie słabł i w nocy kolejne fronty atmosferyczne będą nasuwały się nad Polskę z północnego zachodu. Zachmurzenie całkowite jedynie początkowo na Podlasiu duże. Opady deszczu, które będą przemieszczały się z północnego zachodu w głąb kraju, tak że do rana padać będzie już w całym kraju. Na wschodzie Polski miejscami pojawią się opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Na północnym zachodzie i północy opady będą umiarkowane miejscami dość intensywne. Temperatura minimalna wyniesie od 0-1 stopnia na Podlasiu do 4-5 stopni na zachodzie, ale w ciągu nocy temperatura będzie rosła i nad ranem wyniesie od około 2 stopni na Podlasiu do 7-8 stopni na zachodzie. W górach i na pogórzu temperatura minimalne od (-1) do 0 stopni. Wiatr zachodni skręcający na południowo-zachodni umiarkowany i dość silny w porywach do 50-60 km/h, na Wybrzeżu do 60-70km/h, wysoko w Tatarach porywy wiatru do 90-110km/h. Ciśnienie będzie spadać.

PONIEDZIAŁEK: Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Morza Bałtyckiego z frontem atmosferycznym przemieszczającym się z północnego zachodu na południowy wschód. Z północnego zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze polarne morskie. Zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami opady mogą być dość intensywne szczególnie na północy, wschodzie i w centrum kraju. Temperatura maksymalna od 5-7 stopni na południowym wschodzie do 10-11 stopni na zachodzie. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany okresami dość silny w porywach do 45-60 km/h, na Wybrzeżu do 65-75 km/h, wysoko w Tatarach porywy wiatru do 90-110km/h. Ciśnienie będzie spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.