Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC WTOREK/ŚRODA: Na pogodę w kraju nadal wpływać będzie niż z centrum nad południową Polską. Początkowo, za wyjątkiem krańców północnych i południowych, będzie zachmurzenie duże lub umiarkowane z opadami przelotnymi deszczu oraz burzami. W drugiej części nocy burze będą powoli zanikać ale nadal lokalnie zwłaszcza na zachodzie mogą występować do rana. Na północnym wschodzie i południu zachmurzenie umiarkowane, w drugiej części nocy zmniejszające się do małego. Temperatura minimalna od 12 do 14 stopni na południu, chłodniej w rejonach podgórskich 10-12 stopni. Na zachodzie i północy do 16-17 stopni. Wiatr na południu z południowego wschodu, słaby, na północy i w centrum wschodni, umiarkowany, w rejonie burz dość silny i porywisty. Ciśnienie będzie się wahać, jedynie na wschodzie zacznie rosnąć.

ŚRODA: W środę w dalszym ciągu pozostawać będziemy pod wpływem niżu, którego centrum ulokuje się nad Sudetami. W dzień najładniejsza towarzyszyć będzie mieszkańcom wschodniej Małopolski i Podkarpacia - tu zachmurzenie małe do umiarkowanego i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane do dużego z opadami przelotnymi deszczu i burzami, podczas których opady mogą być intensywne i może lokalnie spaść grad. Nieco więcej przejaśnień na krańcach północnych. Temperatura maksymalna wyniesie na ogół od 23 do 27 stopni. Wiatr wschodni, umiarkowany, w dzielnicach północnych okresami dość silny. Na południu wiatr południowo-wschodni do południowego, słaby i umiarkowany. Podczas burz wiatr może być silny i porywisty. Ciśnienie będzie bardzo powoli wzrastać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.