Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NIEDZIELA: W niedzielę pogodę w Polsce kształtować będzie niż znad Skandynawii z pofalowanym frontem chłodnym zalegającym nad wschodnią połową kraju. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. Nad wschodnia Polską przez cały dzień zachmurzenie duże lub całkowite z opadami deszczu lub deszczu przelotnego. W pasie od Lubelszczyzny i Mazowsza po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie okresami dość intensywne opady deszczu. Na zachodzie lepsza pogoda z zachmurzeniem umiarkowanym okresowo wzrastającym do dużego. Pod wieczór na Pomorzu Zachodnim wystąpią lokalne opady deszczu przelotnego. Temperatura maksymalna wyniesie od 16-18 stopni w pasie od Suwalszczyzny po Małopolskę i Podkarpacie do 18-21 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr zachodni, słaby, jedynie na krańcach wschodnich północny, słaby. Ciśnienie będzie rosnąć.

NOC NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK: W nocy w dalszym ciągu pogodę w Polsce kształtować będzie niż znad Skandynawii z pofalowanym frontem chłodnym nad krańcami wschodnimi. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. W pasie od Małopolski i Podkarpacia przez Mazowsze, Lubelszczyznę po Podlasie zachmurzenie duże lub całkowite z opadami deszczu i deszczu przelotnego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane do dużego z lokalnymi opadami deszczu przelotnego na Pomorzu. Temperatura minimalna wyniesie od 10 do 12 stopni. Wiatr zachodni, słaby. Ciśnienie będzie rosnąć.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.