Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

SOBOTA: Polska w dalszym ciągu będzie znajdować się pod wpływem wyżu, którego centrum przemieści się nad południowy Bałtyk. Sobota będzie na ogół pogodna, rano i wieczorem w wielu miejscach bezchmurna. Więcej chmur pojawi się na południowym zachodzie oraz na krańcach południowych - zachmurzenie umiarkowane, lokalnie duże. W górach możliwe burze i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 do 29 stopni, tylko nad morzem i na pogórzach będzie nieco chłodniej. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, jedynie nad morzem zmienny. Ciśnienie wysokie, bez większych zmian.

NOC SOBOTA/NIEDZIELA: Pogodę w Polsce nadal będzie kształtował wyż znad Bałtyku, który zapewni pogodną, bezchmurną noc prawie w całym kraju. Wyjątkiem będzie południe i południowy zachód, gdzie zachmurzenie będzie małe do umiarkowanego, a lokalnie duże. W górach, głównie wieczorem i nad ranem możliwe są lokalne opady przelotne deszczu i burze. Temperatura minimalna od od 8-10 stopni na Podlasiu i 10-12 na wschodzie, do 14-15 stopni na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr wschodni, słaby. Ciśnienie wysokie, bez większych zmian.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.