Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK: Na pogodę w Polsce nadal wpływać będzie klin wyżu z centrum nad Oceanem Atlantyckim. Na przeważającym obszarze kraju będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nadal na południu i południowym wschodzie będzie pochmurno z dużym i całkowitym zachmurzeniem. W drugiej części nocy również słabymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 5-7 stopni na północy, do 10-12 na południu i południowym wschodzie. Wiatr północny i północno-wschodni, słaby. Ciśnienie zacznie spadać.

PONIEDZIAŁEK: Polska znajdować się będzie pod wpływem klina wyżu z centrum nad zachodnia Rosją. Zachmurzenie od małego i umiarkowanego na północy, do dużego na południu. W drugiej części dnia na południu, południowym wschodzie, a pod wieczór również na wschodzie Polski zaznaczy się strefa frontu ciepłego, związana z niżem znad Bałkanów. Na tym obszarze będzie pochmurno z opadami deszczu oraz burzami. Temperatura maksymalna wyniesie 20-22 stopnie, jedynie na Pomorzu oraz na południu nieco chłodniej do 17-19 stopni. Wiatr na północy i zachodzie z kierunków południowych, natomiast na pozostałym obszarze północno-wschodni, słaby. Podczas burz silny i porywisty. Ciśnienie będzie spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.