Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NIEDZIELA: W niedzielę niewiele się zmieni jeśli chodzi o sytuację synoptyczną nad Polską. Nadal przeważająca część kraju, czyli wschód i centrum będzie znajdowała się pod wpływem wyżu znad Rosji, a zachodnia Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki niskiego z końcówką ciepłego frontu atmosferycznego związanej z niżem znad północnego Atlantyku. Pozostaniemy w dość chłodnej masie powietrza polarnego morskiego, jedynie nad zachodnią Polskę będzie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Rano na przeważającym obszarze zachmurzenie całkowite. Jednakże w ciągu dnia początkowo na południowym zachodzie, a następnie również na zachodzie i południu zacznie się przejaśniać i wieczorem w pasie Niziny Szczecińskiej przez Ziemię Lubuską, Dolny Śląsk po Opolszczyznę i Górny Śląsk zachmurzenie będzie umiarkowane miejscami duże. W ciągu dnia na wschodzie występować będą miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, a przed południem deszczu ze śniegiem, na krańcach wschodnich śniegu, miejscami opady marznące. Przez cały dzień należy też spodziewać się słabych lokalnych opadów deszczu na zachodzie, tj. w pasie od Pomorza Zachodniego po Wielkopolskę. Oczywiście rano widzialność będą ograniczały silne zamglenia oraz szczególnie w górach i we wschodniej połowie kraju miejscami mgły zmniejszające widzialność nawet do 300m. Temperatura maksymalna od 1-3 stopni na wschodzie do 8-10 stopni na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr południowo-wschodni, na wschodzie słaby, na pozostałym obszarze słaby do umiarkowanego, a na Pomorzu i Wybrzeżu umiarkowany okresami dość silny. Ciśnienie będzie się wahać, jedynie na zachodzie będzie spadało.

NOC NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK: Polska będzie nadal znajdowała się pomiędzy wyżem znad Rosji, a niżem znad Morza Północnego, który w ciągu nocy przemieści się nad południowo-wschodnią Norwegię. W drugiej części nocy nad zachodnią Polskę zasunie się chłodny front atmosferyczny związany z tym niżem. Noc na przeważającym obszarze pochmurna, z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu i wschodzie kraju. Miejscami na obszarze kraju występować będą zamglenia, a nad ranem na Nizinie Szczecińskiej pojawią się opady deszczu. Temperatura minimalna od (-10)-(-7) stopni na krańcach wschodnich przez około (-1) - 1 stopień w centrum do 2-4 stopni na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Wiatr południowo-wschodni, na wschodzie słaby okresami umiarkowany, na pozostałym obszarze kraju umiarkowany, a na Pomorzu i Wybrzeżu a w drugiej części nocy również na Warmii i Mazurach dość silny i porywisty z porywami do 50-60km/h. Ciśnienie będzie powoli spadało.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.