Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

CZWARTEK: W dalszym ciągu będziemy się znajdować w polu obniżonego ciśnienia związanym z zatoką niżu znad Norwegii i północnego Atlantyku. Poranek będzie pogodny w północno-zachodniej części kraju, natomiast więcej chmur spodziewamy się w części południowo-wschodniej - tu lokalnie niewykluczony przelotny deszcz lub burze. Z biegiem dnia burzowych chmur przybędzie praktycznie w całej Polsce i wszędzie można się spodziewać lokalnych opadów przelotnych deszczu i burz. Burze miejscami, zwłaszcza na zachodzie, mogą nieść gwałtowne zjawiska. Pomiędzy opadami będzie się natomiast przejaśniać i rozpogadzać. Temperatura maksymalna wyniesie na ogół od 27 do 30 stopni. Wiatr południowy, na zachodzie skręcający na zachodni, słaby, w czasie burz silniejszy. Ciśnienie będzie bardzo powoli wzrastać.

NOC CZWARTEK/PIĄTEK: Na pogodę w kraju będzie wpływał front atmosferyczny związany z niżem znad Morza Norweskiego. W przeważającej części Polski noc upłynie pod znakiem opadów przelotnych i lokalnych burz, które w pasie dzielnic północnych oraz na krańcach południowych mogą występować do rana. W pasie od Lubelszczyzny popołudniową Wielkopolskę powinno się z biegiem czasu wypogodzić. Temperatura minimalna wyniesie od 14 do 17 stopni. Wiatr na wschodzie z kierunków południowych, poza tym z przewagą kierunków zachodnich, słaby, tylko w czasie burz może być silniejszy. Ciśnienie będzie powoli wzrastać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.