Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK: Polska będzie się dostawać pod wpływ klina wyżu znad Atlantyku, mimo to noc czekan nas przeważnie pochmurna. Na ogół występować będzie zachmurzenie całkowite, tylko na zachodzie i północnym zachodzie możliwe są przejaśnienia. We wschodniej połowie kraju występować będą słabe opady śniegu - najdłużej, do rana, będzie prószyć w górach, w Małopolsce, na Podkarpaciu, miejscami na Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie i Mazowszu. Miejscami słabe opady śniegu niewykluczone są również na zachodzie. W całym kraju występować będą zamglenia. Temperatura minimalna od (-4) do (-1) stopnia, cieplej miejscami na zachodzie i na Lubelszczyźnie - około (-1)-0 stopni. Wiatr północno-zachodni i zachodni, na zachodzie skręcający na południowo-zachodni. Ciśnienie będzie powoli spadać.

PONIEDZIAŁEK: Nad Polską klin wyżu znad Atlantyku, jednak będzie on powoli słabł i ustępował miejsca, zatoce niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym związanej z niżem znad Skandynawii, która wieczorem będzie oddziaływała na zachodzie kraju. Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami do zachmurzenia dużego występującymi w drugiej części dnia w pasie od Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Małopolski przez centrum aż po Warmię i Mazury. na południowym zachodzie, południu, w centrum i duże. Przed południem głównie na wschodzie miejscami występować będą słabe zanikające opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Po południu na Pomorzu Zachodnim i na Ziemi Lubuskiej zaznaczy się wpływ strefy frontowej a co za tym idzie pojawią się opady początkowo deszczu i deszczu ze śniegiem, a następnie śniegu. Temperatura maksymalna od (-1)-1 stopnia w pasie od Małopolski i Śląska przez Ziemię Kielecką, Łódzką i Mazowsze po Podlasie, Suwalszczyznę, Warmię i Mazury przez 0-2 stopnie na Lubelszczyźnie do 3-4 stopni na zachodzie kraju. Wiatr na wschodzie kraju z kierunków północno-zachodnich i zachodnich, słaby, na zachodzie południowo-zachodni skręcający na południowy, w pierwszej części dnia słaby, w drugiej części dnia słaby do umiarkowanego. Ciśnienie będzie spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.