Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC PIĄTEK/SOBOTA: Przeważająca część Polski pozostanie na skraju rozległego wyżu z centrum układu nad północną Skandynawią. Zachmurzenie całkowite do dużego, jedynie w pasie południowym oraz początkowo na zachodzie Polski przejaśnienia, ale tutaj oraz na wschodzie miejscami silne zamglenia oraz mgły. W ciągu nocy na północnym zachodzie, zachodzie i następnie również na północy i w centrum kraju zaznaczy się wpływ mało aktywnego frontu atmosferycznego, miejscami z opadami deszczu i przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna przeważnie 8-11 stopni, 7 stopni na Suwalszczyźnie i w Świętokrzyskiem. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, na zachodzie w drugiej części nocy skręcający na południowo-zachodni, słaby. Ciśnienie bez większych zmian.

SOBOTA: Polska dostanie się pod wpływ zatoki niżu znad Wysp Brytyjskich z ciepłym frontem atmosferycznym. W dzień ładniejsza pogoda na zachodzie i południowym zachodzie kraju - zachmurzenie duże z przejaśnieniami i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu, a poranek mglisty. Po południu opady już tylko na wschodzie, poza tym przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 9-10 stopni na Suwalszczyźnie do 15-16 w Polsce południowo-zachodniej. Wiatr na wschodzie południowo-wschodni do wschodniego, na zachodzie z kierunków zachodnich, słaby. Ciśnienie bez większych zmian.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.