Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

SOBOTA: Polska znajduje się pod wpływem głębokiego rozległego niżu, którego centrum znajduje się nad Morzem Norweskim. Na skraju tego ośrodka niskiego ciśnienia nad południową Szwecją znajduje się centrum wtórnego niżu, który a dokładniej rzecz ujmując fronty atmosferyczne z nim związane będą kształtowały pogodę w Polsce. Rano na południowym wschodzie kraju jeszcze jest dość pogodnie, ale i tutaj jeszcze przed południem zachmurzy się i będą pojawiały się miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze będzie pochmurno - zachmurzenie będzie całkowite - z opadami deszczu lub deszczu przelotnego. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-6 stopni na wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie kraju, jedynie w górach nieco chłodniej w Sudetach od 3 do 5 stopni, a w Karpatach od 1 do 5 stopni. Wiatr południowo-zachodni do zachodniego, umiarkowany, okresowo dość silny, w porywach do 50-55km/h, nad morzem dość silny okresami porywisty z porywami do 60-70km/h. Wysoko w górach porywy do 80-100km/h, a na Śnieżce nawet do 110-130km/h. Ciśnienie na wschodzie będzie spadać na zachodzie zacznie rosnąć.

NOC SOBOTA/NIEDZIELA: W nocy Polska będzie pozostawać pod wpływem ośrodków niżowych znad północnej Europy oraz północnego Atlantyku. Na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie całkowite z lokalnymi opadami deszczu lub deszczu przelotnego. Chwilowe przejaśnienia możliwe są jedynie na północy i północnym wschodzie kraju. Temperatura minimalna od 2-3 stopni na północnym wschodzie do 5-6 stopni na zachodzie, jedynie w górach będzie chłodniej w Sudetach od 1 do 4 stopni, a w Karpatach od 1 do 3 stopni (miejscami w kotlinach temperatura może obniżyć się poniżej 0 stopni). Wiatr południowo-zachodni do zachodniego, umiarkowany, okresami i miejscami może być dość silny z porywami do 55-45km/h, nad morzem dość silny okresami porywisty z porywami do 65-55km/h. Wysoko w górach porywy do 80km/h. Ciśnienie będzie się wahać, a nad ranem znów zacznie spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.