Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK: Polska pozostawać będzie pod wpływem rozległego wyżu nad południowo-wschodniej Europy. Noc będzie pochmurna z zachmurzeniem przeważnie całkowitym, jedynie na południu i południowym wschodzie kraju możliwe są niewielkie przejaśniania. W całym kraju występować będą zamglenia, miejscami silne zamglenia, a opady deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu występować będą miejscami głównie w północno-wschodniej części kraju. Pod koniec nocy oraz nad ranem na zachodzie i częściowo w centrum Polski występować mogą miejscami bardzo słabe lokalne opady marznącej mżawki. Temperatura minimalna od (-2)-(-1) stopnia na południu (w górach od (-5) do (-2) stopni), przez (-1)-0 stopni w pasie centralnym do (-0)-1 stopnia na północy. Wiatr południowo-zachodni, słaby miejscami umiarkowany. Ciśnienie będzie spadać.

PONIEDZIAŁEK: Polska znajdzie się w ciepłym wycinku rozległego niżu znad Islandii. Od południa wpływ wyżu znad Bałkanów. Z południowego-zachodu będzie napływać ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie całkowite do dużego, jedynie w województwach południowo wschodniej Polski wystąpią przejaśnienia w II części dnia. Rano zwłaszcza na zachodzie i południu występować będą mgły i silne zamglenia zanikające przed południem, a na zachodzie i częściowo w centrum Polski występować mogą miejscami bardzo słabe lokalne opady marznącej mżawki. Na północnym wschodzie miejscami możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1-2 stopni Suwalszczyźnie i Mazurach, poprzez 4-5 stopni w centrum, do 8-9 stopni na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni do południowego, słaby. Ciśnienie będzie powoli spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.