Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC ŚRODA/CZWARTEK: Polska będzie się znajdować na skraju wyżu znad Skandynawii i Bałtyku i niżu znad Bałkanów. W nocy najlepsza pogoda w północno-wschodniej części kraju - zachmurzenie małe do bezchmurnego nieba. W centrum zachmurzenie umiarkowane do dużego, a na zachodzie i południu duże. W zachodniej i południowo-zachodniej Polsce będą występować, stopniowo-zanikające, przelotne opady deszczu i lokalne burze. Miejscami wystąpią zamglenia i mgły, zwłaszcza tam, gdzie więcej popadało w ciągu dnia. Temperatura minimalna wyniesie od 6-9, lokalnie 10 stopni na północy i południu do 9-11 stopni w pasie dzielnic centralnych. Wiatr północno-wschodni, tylko na południu miejscami zmienny, słaby i umiarkowany, w czasie burz może być silniejszy i porywisty. Ciśnienie bez większych zmian.

CZWARTEK: Polska nadal znajdować się będzie pomiędzy wyżem z centrum nad środkowym Bałtykiem, a niżem znad Bałkanów. Na północnym wschodzie przez cały dzień pogodnie z zachmurzeniem małym do bezchmurnego nieba. Z kolei na zachodzie i południu zachmurzenie duże. W tych rejonach w ciągu dnia będą stopniowo pojawiać się przelotne opady deszczu, których najwięcej będzie po południu i wieczorem. Lokalnie występować będą burze. W centrum zachmurzenie umiarkowane, ale lokalnie też może wzrosnąć do dużego z przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-15 na Suwalszczyźnie, na wschodzie Mazur i nad Zatoką Gdańską, przez 15-18 w pozostałych regionach północno-wschodniej części kraju, do 19-21 na pozostałym obszarze Polski. Wiatr z kierunków wschodnich, umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie wysokie, bez większych zmian.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.