Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

SOBOTA: Polska znajdować się będzie pomiędzy wyżem znad północnych wybrzeży Szkocji i niżem znad Niziny Czarnomorskiej w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego. Sobota będzie dniem z dynamiczną pogodą. Zachmurzenie zmienne - przeważnie duże z przejaśnieniami; pod wieczór zacznie się rozpogadzać. W ciągu dnia miejscami, przede wszystkim we wschodniej połowie kraju, występować będą przelotne opady różnego rodzaju - głównie deszczu, choć miejscami możliwy będzie deszcz ze śniegiem, grad lub krupa śnieżna. Niewykluczone lokalne burze. Będzie chłodno - maksymalnie 7-10 stopni, tylko na zachodzie do 11-12 stopni. Wiatr z północnego zachodu, dość silny i porywisty, w porywach do 50-55 km/h. Ciśnienie będzie się wahać.

NOC SOBOTA/NIEDZIELA: Polska przeważnie pod wpływem klina wyżu znad północnego Atlantyku, tylko na wschodzie i południu zaznaczy się jeszcze wpływ zatoki niżu znad południowo-zachodniej Rosji. Wieczorem jeszcze miejscami na wschodzie występować będą przelotne opady deszczu, a w górach śniegu, jednak z biegiem nocy zanikną (najpóźniej w górach). W większości dzielnic kraju przejaśni się i rozpogodzi, tylko na północy utrzyma się duże zachmurzenie, które nad ranem obejmie także wschód i centrum Polski. Temperatura minimalna wyniesie od 0 do 2 stopni, tylko na Wybrzeżu od 3 do 5 stopni. Przy gruncie miejscami spadki poniżej 0 - do (-2) stopni. Wiatr północno-zachodni do zachodniego, umiarkowany do słabego. Ciśnienie będzie się wahać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.