Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

PONIEDZIAŁEK: Pogodę w Polsce kształtuje niż z centrum nad Bałtykiem. Na zachodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, niewykluczone pojedyncze przelotne opady deszczu, wieczorem deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie całkowite, okresami opady deszczu i deszczu przelotnego, a na południu miejscami również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie od 4 do 5 stopni, jedynie na zachodzie lokalnie do 6 stopni. Wiatr południowo-zachodni do zachodniego, umiarkowany, okresami dość silny, z porywami wiatru do 50-60km/h. Ciśnienie będzie powoli rosnąć.

NOC PONIEDZIAŁEK/WTOREK: Pozostaniemy pod wpływem niżu, którego centrum przemieści się znad południowego Bałtyku nad północną Polskę. Z północnego zachodu będzie napływać chłodniejsza i chwiejna masa powietrza polarnego morskiego. Zachmurzenie całkowite do dużego z opadami przelotnymi deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwe również opady śniegu. Rano na północnym wschodzie silne zamglenia i mgły. Temperatura minimalna wyniesie od (-1)-0 stopni w pasie wschodnim do 2-3 stopni na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr południowo-zachodni do zachodniego, umiarkowany, w drugiej części nocy na wschodzie słaby. Ciśnienie będzie nadal powoli rosło.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.