Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC WTOREK/ŚRODA: Na pogodę w Polsce zacznie wpływać niż, którego centrum przemieści się nad Zatokę Pomorską. Początkowo w kraju przeważnie dość pogodnie, zachmurzenie duże do umiarkowanego, tylko na południowym wschodzie opady przelotne deszczu i zanikające burze. Stopniowo na północy, północnym wschodzie i w centrum zachmurzenie jeszcze zmaleje, za to od zachodu zacznie wzrastać i pojawią się opady deszczu, które do rana obejmą cały zachód kraju. Miejscami może padać też, na krańcach południowo-wschodnich, tam też niewykluczone lokalne burze. Do rana pogodnie na północnym wschodzie. Temperatura minimalna wyniesie od 6-9 stopni na północnym wschodzie, do 10-12 na pozostałym obszarze. Wiatr słaby z kierunków zmiennych, na zachodzie skręcający na zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie będzie powoli spadać.

ŚRODA: Polska znajdować się będzie w polu obniżonego ciśnienia z pofalowanym frontem atmosferycznym rozciągającym się od Pomorza przez centrum po Małopolskę. Na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu lub deszczu przelotnego a na południu również burzami. Pogodnie będzie na północnym zachodzie i wschodzie a po południu przejaśni się również na Pomorzu. Temperatura maksymalna od 14-16 stopni na południowym zachodzie do 20-21 stopni na wschodzie. Wiatr w centrum i na wschodzie zmienny, słaby na zachodzie zachodni, umiarkowany. Ciśnienie najpierw będzie spadać, później zacznie rosnąć.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.