Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC SOBOTA/NIEDZIELA: Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Bałkanów. Powoli zacznie się rozpogadzać na południowym zachodzie i południu kraju, ale większość kraju pozostanie szczelnie przykryta niskimi chmurami Stratus. Ponadto wystąpią liczne zamglenia i mgły. Miejscami, głównie w północnej i wschodniej części kraju wystąpią bardzo słabe opady mżawki, mżawki marznącej lub śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od (-8)-(-4) stopni na krańcach południowo-wschodnich, przez (-3)-(-1) w południowej połowie kraju i na Ziemi Lubuskiej, do około (-1) stopnia od Roztocza i Lubelszczyzny po Suwalszczyznę, do 0 na pozostałym obszarze i miejscami 1 stopnia nad morzem. Wiatr słaby, na południu zmienny, na północy z kierunków południowych. Ciśnienie będzie się wahać.

NIEDZIELA: Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Bałkanów w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego. Rano pochmurno i mglisto na przeważającym obszarze kraju, miejscami będą występować słabe opady śniegu lub opady marznącej mżawki przechodzące w ciągu dnia w opady deszczu lub mżawki. Tylko na południu Polski większe przejaśnienia i rozpogodzenia. W ciągu dnia mgły i silne zamglenia będą stopniowo zanikać a strefa przejaśnień i rozpogodzeń do godzin wieczornych dotrze do linii Pomorze Zachodnie-Mazowsze-Lubelszczyzna. Temperatura maksymalna od 1 do 3 stopni w całym kraju, nieco chłodniej na Suwalszczyźnie około 0 stopni. Wiatr z kierunków południowych, słaby. Ciśnienie zacznie spadać, choć nadal pozostanie bardzo wysokie.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.