Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC CZWARTEK/PIĄTEK: Nad wschodnią i południowo-wschodnią Polską przemieszcza się zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym związana z niżem znad Bałtyku, na południowym zachodzie w ciągu nocy zaznaczy się klin wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu płynie do kraju zdecydowanie chłodniejsze powietrze polarne morskie. W strefie ww. frontu atmosferycznego, początkowo w pasie od Mazur przez Mazowsze, aż po Opolszczyznę i Górny Śląsk zachmurzenie duże miejscami całkowite z opadami deszczu i burzami - strefa ta w ciągu nocy będzie powoli przemieszczała się w kierunku wschodnim - i nad ranem zaznaczy się (opadami oraz dużym i całkowitym zachmurzeniem) jeszcze w południowo-wschodniej Polsce. W pierwszej części nocy przed ww. frontem atmosferycznym w południowo-wschodniej Polsce miejscami występować będą przelotne opady deszczu i burze. Na Wybrzeżu i Pomorzu przez całą noc występować będzie zachmurzenie umiarkowane lub duże, a dodatkowo pojawiać się będą miejscami przelotne opady deszczu, a nawet pojedyncze burze. Na pozostałym obszarze pojawią się rozpogodzenia, a więcej chmur pojawi się dopiero nad ranem. Temperatury minimalne wyniosą od 8-9 stopni na zachodzie, do 12-13 stopni na wschodzie. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany okresami dość silny, a w czasie burz dość silny i porywisty z porywami dochodzącymi nawet do 80-100km/h. Ciśnienie będzie nieznacznie wzrastać.

PIĄTEK: Północna i centralna Polska będzie się znajdować pod wpływem głębokiego niżu znad Finlandii, a południowa Polska będzie znajdowała się pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. W dalszym ciągu z północnego zachodu napływać będzie wyraźnie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Na południowym wschodzie kraju dzień będzie pochmurny z zanikającymi w godzinach południowych opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami i przelotnymi opadami deszczu, które rano będą występować głównie na Wybrzeżu i gdzieniegdzie na Pomorzu, a w ciągu dnia na Pomorzu Gdańskim i Zachodnim, na Kujawach, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej oraz Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Temperatury maksymalne od 16 do 19 stopni, na wschodzie miejscami do 20 stopni. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, możliwe porywy do 45-55km/h. Ciśnienie bez większych zmian.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.