Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC PONIEDZIAŁEK/WTOREK: Polska pozostanie w zasięgu niżu znad północnej Skandynawii w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże lub całkowite z opadami deszczu lub mżawki w pasie od Podkarpacia, Lubelszczyzny i Podlasia przez Mazowsze po Małopolskę i Dolny Śląsk. Na Wybrzeżu obszar lepszej pogody z licznymi przejaśnieniami i bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie od 2-4 stopni na północnym wschodzie do 5-6 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany. Ciśnienie będzie spadać.

WTOREK: Polska będzie się znajdowała między niżem znad Morza Norweskiego, a wyżem znad Zatoki Biskajskiej. Z zachodu będzie napływała nieco chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami, szczególnie na północy kraju będą występowały przelotne opady deszczu lub krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna wyniesie od 6-8 stopni na północy do 9 do 11 stopni na południu kraju. Wiatr południowo-zachodni do zachodniego, umiarkowany do dość silnego, porywisty w porywach, szczególnie w zachodniej połowie kraju, do 55-75 km/h. Ciśnienie będzie rosnąć.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.