Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

CZWARTEK: Znajdziemy się pod wpływem wyżu, który rozbuduje się nad centralną i wschodnią Europą, jedynie nad zachodnią Polskę po południu sięgnie zatoka niżu znad Norwegii z ciepłym frontem atmosferycznym. Wschodnia Polska pozostawać będzie w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego, natomiast nad zachodnią Polskę zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie, które w kolejnych godzinach obejmie całą Polskę. Dzień będzie pochmurny z lokalnymi opadami deszczu lub deszczu przelotnego, jedynie na północnym wschodzie bez opadów i z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie od 7-8 stopni na północnym wschodzie do 13-15, lokalnie 16 stopni na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Wiatr słaby, z kierunków północno-zachodnich i zachodnich, w ciągu dnia od zachodu skręcający na zachodni i południowo-zachodni, tylko na wybrzeżu i pomorzu południowy umiarkowany. Ciśnienie będzie rosło, na północnym zachodzie nieco spadnie.

NOC CZWARTEK/PIĄTEK: Pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Ukrainy, jedynie na północy kraju zaznaczy się wpływ niżu znad Skandynawii, który w ciągu nocy przemieści się nad Litwę, Łotwę i Estonię. Do kraju będzie napływać z zachodu ciepłe powietrze polarne morskie. Początkowo w całym kraju zachmurzenie duże i całkowite, jednak w ciągu nocy na południu i zachodzie zacznie się przejaśniać miejscami rozpogadzać. Słabe opady deszczu występować będą początkowo na północnym zachodzie i w ciągu nocy obejma swym zasięgiem całą północną połowę kraju, nad ranem padać będzie głównie na północnym wschodzie i wschodzie kraju. Temperatura minimalna wyniesie od 4-5 stopni na wschodzie (miejscami na Roztoczu oraz na Pogórzu Karpackim spadki temperatury do 2-3 stopni) do 9-10 stopni na północnym zachodzi i zachodzie kraju. Wiatr słaby miejscami umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Ciśnienie początkowo będzie jeszcze wzrastać, by w drugiej części nocy zacząć spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.