Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC PIĄTEK/SOBOTA: W nocy Polska będzie się znajdować w zasięgu niżu znad północnego Atlantyku i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego, który będzie się przemieszczać nad Polską z zachodu na wschód. Za frontem zacznie napływać do kraju ciepłe powietrze polarne morskie z południowego zachodu. W nocy za sprawą ciepłego frontu niemal w całej Polsce będzie występować zachmurzenie duże lub całkowite ze słabymi opadami deszczu lub mżawki, które miejscami mogą zamarzać na wychłodzonym podłożu, na południu i wschodzie opady miejscami zaczną się śniegiem, przechodząc do rana w deszcz ze śniegiem i deszcz. Jedynie na Podkarpaciu i Roztoczu nieco lepsza pogoda z zachmurzeniem umiarkowanym i bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie od (-5)-(-2) stopni na południowym wschodzie, (-1)-(-0) na wschodzie, do 3-4 stopni na zachodzie. Przeważnie najniższe wartości temperatura osiągnie przed północą, następnie będzie rosnąć. Wiatr południowy do południowo-zachodniego umiarkowany do słabego. Ciśnienie będzie spadać.

SOBOTA: Pozostaniemy na skraju rozległego niżu znad zachodniej Europy, w napływie ciepłego powietrza polarnego morskiego. Początkowo w całym kraju pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami na południ i zachodzie, a w pozostałych rejonach z lokalnymi opadami deszczu, na wschodzie także śniegu i deszczu ze śniegiem. W ciągu dnia obszar przejaśnień będzie się poszerzał, po południu docierając do centrum, a w Małopolsce oraz miejscami w innych dzielnicach południowych, a także zachodnich rozpogodzi się. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 do 5 stopni na wschodzie od 6 do 8 w centrum i od 10 do 12 stopni na zachodzie. Wiatr z kierunków południowych, umiarkowany, na zachodzie i północy chwilami silniejszy. Ciśnienie będzie spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.