Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

ŚRODA: Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanym z klinem wyżu Azorskiego. Ponadto przez kraj będzie będzie przebiegał z południowego zachodu na północny wschód pofalowany front atmosferyczny. W środę najwięcej słońca na północnym wschodzie - będzie pogodnie i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane do dużego i - zwłaszcza w drugiej części dnia - liczne opady przelotne i burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 23-25 stopni nad samym morzem, przez 26-29 stopni na przeważającym obszarze, do 29-30, lokalnie 31 stopni w południowo-wschodniej części kraju. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby, tylko w czasie burz może być silniejszy. Ciśnienie będzie powoli spadać.

NOC ŚRODA/CZWARTEK: Polska nadal w obszarze podwyższonego ciśnienia z pofalowanym frontem przebiegającym przez nasz kraj - na froncie powstanie płytki niż. Noc spokojna i dość pogodna na wschodzie - zachmurzenie umiarkowane do małego i bez opadów, dopiero nad ranem miejscami się zachmurzy, pojawi się przelotny deszcz, a lokalnie burze. Krańce wschodnie do rana bez opadów. Na pozostałym obszarze w nocy opady deszczu i deszczu przelotnego oraz burze. Deszcz może miejscami być dość intensywny - zwłaszcza na północnym zachodzie i północy kraju. Temperatura minimalna wyniesie od 15 do 18 stopni. Wiatr z kierunków zmiennych, słaby. Ciśnienie będzie powoli spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.