Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC SOBOTA/NIEDZIELA: Zatoka niskiego ciśnienia oraz związany z nią front atmosferyczny będzie przesuwał się z zachodu do centrum a w drugiej części nocy znajdzie się we wschodniej części kraju. Noc w całym kraju pochmurna z zachmurzeniem dużym do całkowitego, tylko początkowo w pasie od Pomorza po Śląsk przejaśnienia. Na wschodzie przez całą noc słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W pasie centralnym opady tylko miejscami. W drugiej części nocy kolejna strefa deszczu ze śniegiem i deszczu obejmie dzielnice północno-zachodnie. Temperatura minimalna od (-2)-0 stopni na na przeważającym obszarze, do 1-2 stopni na Wybrzeżu. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby do umiarkowanego. Ciśnienie najpierw będzie rosło, później zacznie spadać.

NIEDZIELA: Na pogodę w Polsce zacznie wpływać zatoka rozległego niżu znad północnego Atlantyku z systemem frontów atmosferycznych. W dzień pochmurno, nieco lepsza pogoda jedynie na południu, od Opolszczyzny po Podkarpacie, ale tylko w pierwszej części dnia. W zachodniej połowie kraju występować będą słabe opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem. Na wschodzie opady tylko lokalne. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-3 stopni na północnym wschodzie do 6-8 stopni na zachodzie. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny. Ciśnienie będzie spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.