Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC SOBOTA/NIEDZIELA: Polska nadal znajdować się będzie pomiędzy niżem z centrum nad Bałkanami i wyżem znad Rosji, a chłodny front atmosferyczny związany ze wspomnianym wyżej niżem będzie przemieszczał się z południa na północ kraju. W strefie wspomnianego frontu atmosferycznego zachmurzenie będzie duże miejscami całkowite oraz występować będą miejscami przelotne opady deszczu. Początkowo opady te będą występowały w pasie od Lubelszczyzny przez Kielecczyznę aż po Małopolskę, Śląsk i Opolszczyznę. W ciągu nocy strefa opadów będzie przemieszczała się wraz z frontem na północ i w drugiej części nocy zanikające opady deszczu będą miejscami występować w pasie od Podlasie i Polesia aż po Wielkopolskę i Ziemię Lubuską, również miejscami w Sudetach mogą pojawić się słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze czyli na północy i na południowym wschodzie kraju zachmurzenie będzie małe lub niebo będzie bezchmurne, ale ciągu nocy i tu zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego miejscami do dużego, jedynie wzdłuż Wybrzeża do rana pozostanie małe. Temperatura minimalna wynosić będzie od 6-7 stopni na Podkarpaciu, w Małopolsce oraz w Sudetach przez 8-10 stopni na północy kraju do 9-11 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr północno-wschodni do wschodniego, słaby i umiarkowany, jedynie początkowo miejscami dość silny i porywisty. Ciśnienie będzie lekko spadać.

NIEDZIELA: Wyż znad Rosji słabnie i w niedzielę Polska znajdzie się po wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia znad zachodniej Europy. Na północy kraju będzie przebiegała linia frontu atmosferycznego. Zachmurzenie w północnej połowie kraju będzie duże i całkowite, a na pozostałym obszarze przeważnie duże z przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza w północnej połowie kraju oraz na południu występować będą opady przelotne deszczu, a po południu mogą pojawić się burze. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 17 d o19 stopni, jedynie na Pomorzu Zachodnim lokalnie termometry pokażą 20 stopni. Chłodnej na Wybrzeżu oraz w kotlinach i dolinach górskich, tam od 12 do 15 stopni. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby do umiarkowanego, okresami dość silny i porywisty. Ciśnienie nadal będzie powoli spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.