Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC PONIEDZIAŁEK/WTOREK: Pole podwyższonego ciśnienia związane z wyżem znad Atlantyku, w polu tym nad zachodnią Polską będzie przemieszczał się słabnący - rozmywający się front atmosferyczny. Nad wschodnią i południowo-wschodnią Polską zachmurzenie duże i całkowite z opadami przelotnymi deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże do umiarkowanego - większe przejaśniania występować będą w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk. W drugiej części nocy na zachodzie i północnym zachodzie pojawią się lokalne słabe opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 12 do 14 stopni. Jedynie na Roztoczu i Podkarpaciu będzie o ok. 2 stopnie cieplej. W górach będzie oczywiście chłodniej od 8 do 12 stopni. Wiatr północno-zachodni na zachodzie skręcający na zachodni, słaby. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie.

WTOREK: Polska znajdować się będzie w polu podwyższonego ciśnienia, nad zachodnią, północno zachodnią i północną Polską będzie się przemieszczał mało aktywny front atmosferyczny. W ciągu dnia zachmurzenie duże do całkowitego będzie we wspomnianej strefie frontowej oraz we wschodniej i południowo-wschodniej Polsce. Tutaj również będą występowały przelotne opady deszczu, na północnym zachodzie i północy po południu możliwe pojedyncze burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane do dużego. Wieczorem przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 19-22 stopni nad samym morzem do 23-25 stopni na pozostałym obszarze. Chłodniej w górach 15-19 stopni. Wiatr północno-zachodni, w zachodniej części kraju zachodni, słaby i umiarkowany. Jedynie w czasie burz może być dość silny i porywisty. Ciśnienie będzie nieznacznie rosnąć.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.