Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC PONIEDZIAŁEK/WTOREK: Polska nadal znajdować się będzie pomiędzy wyżem znad zachodniej Rosji a niżem znad Austrii. Wieczorem oraz w pierwszej części nocy zachmurzenie duże z zanikającymi miejscami opadami przelotnymi deszczu i burzami, zwłaszcza na północy i zachodzie. Na pozostałym obszarze dość pogodnie. W ciągu nocy pogodnie z zachmurzeniem umiarkowanym i małym. Temperatura minimalna od 15-18 stopni na południu, do 17-20 stopni na przeważającym obszarze. Wiatr wschodni do południowo-wschodniego, tylko na krańcach zachodnich północny, a na Dolnym Śląsku zmienny, słaby. Ciśnienie nadal będzie powoli spadać.

WTOREK: Znajdziemy pod wpływem zatoki niżu znad Austrii, tylko północno-wschodnia Polska pozostanie w zasięgu wyżu znad zachodniej Rosji. Ranek przeważnie pogodny z zachmurzeniem małym do umiarkowanego, tylko na krańcach południowych i zachodnich więcej chmur i lokalnie możliwe opady przelotne deszczu i burze. W ciągu dnia na zachodzie i południu będą rozwijać się i wypiętrzać chmury kłębiaste, z których spodziewać się możemy przelotnych opadów deszczu oraz burz. Jedynie w północno-wschodniej części kraju powinno do końca dnia być pogodnie i raczej bez opadów. Gorąco - na przeważającym obszarze Polski 30-32 stopnie, tylko na południu i nad morzem 25-29 stopni. Wiatr południowo-wschodni do wschodniego, słaby do umiarkowanego. Ciśnienie będzie spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.