Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

PONIEDZIAŁEK: Polska pod wpływem niżu znad Włoch z frontem atmosferycznym. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu początkowo na zachodzie i południowym zachodzie. W ciągu dnia opady będą przemieszczać się na wschód, na południu możliwe burze. W północno-wschodniej części kraju większe przejaśnienia i tam bez opadów. Temperatura maksymalna od 15-17 stopni na zachodzie, przez 20-21 w centrum, do 23-25 na południowym wschodzie. Wiatr na zachodzie północno-zachodni, na pozostałym obszarze wschodni, słaby do umiarkowanego. Ciśnienie będzie się wahać.

NOC PONIEDZIAŁEK/WTOREK: Polska znajdzie się pomiędzy niżem znad Włoch a wyżem znad Rosji. Na północnym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze kraju duże i całkowite z opadami deszczu, wieczorem na południu miejscami możliwe zanikające burze. W ciągu nocy strefa przejaśnień z północnego wschodu będzie przemieszczać się w stronę centrum obejmując stopniowo północną i wschodnią część kraju. Temperatura minimalna od 7-8 stopni na północnym wschodzie, przez 11-12 stopni na zachodzie i w centrum, do 13-14 stopni na południu. Wiatr wschodni, słaby. Ciśnienie będzie powoli rosło.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.