Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK: W nocy Polska pozostawać będzie w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego. W dalszym ciągu z zachodu na wschód przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny oraz napływać będzie z południowego zachodu ciepłe powietrze polarne morskie. Wieczorem w zachodniej Polsce zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, a na wschodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. W miarę upływu nocy na wschodzie zachmurzenie wzrastać będzie do całkowitego i do rana już w całej Polsce występować będą opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 5 do 7 stopni. Wiatr południowy, skręcający na zachodni, dość silny i porywisty w porywach do 50 km/h. Ciśnienie będzie spadać.

PONIEDZIAŁEK: Polska pozostawać będzie w zasięgu niżu znad Skandynawii. W dalszym ciągu z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa frontów atmosferycznych, oraz napływać będzie z południowego zachodu nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie. Na obszarze kraju zachmurzenie całkowite z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 7-8 stopni na Pomorzu, w Wielkopolsce i w Lubuskim, przez 8-9 stopni w centrum, do 10-12 w Małopolsce i na Lubelszczyźnie. Wiatr w zachodniej części kraju południowo-zachodni i zachodni, dość silny i porywisty w porywach do 60-70 km/h. We wschodniej części kraju początkowo południowy, skręcający na zachodni, umiarkowany, okresami dość porywisty, w porywach do 45 km/h. Ciśnienie będzie spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.