Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK: W nocy Polska pozostanie w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Napłynie mroźne powietrze arktyczne z północnego wschodu. W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie na Pomorzu Gdańskim oraz na krańcach wschodnich będzie występować zachmurzenie duże lub całkowite z lokalnymi opadami śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od (-18)-(-16) stopni na południowym wschodzie do (-12)-(-10) stopni na północnym zachodzie i Wybrzeżu. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany do słabego. Ciśnienie wysokie i będzie się wahać.

PONIEDZIAŁEK: Wyż znad Skandynawii zacznie słabnąć, od południa zaznaczy się wpływ niżu znad Morza Śródziemnego. Z północnego wschodu nadal będzie napływać mroźne powietrze arktyczne. Dzień rozpocznie się dość pogodnie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym na przeważającym obszarze Polski, nieco większe zachmurzenie na krańcach południowych, północnych oraz na wschodzie kraju. W tych miejscach okresami możliwe słabe opady śniegu. W ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie w całym kraju do dużego z przejaśnieniami, a na wschodzie, południu oraz na Pomorzu miejscami do całkowitego. W całym kraju możliwe słabe lokalne opady śniegu. Wieczorem większe przejaśnienia ponownie pojawią się na zachodzie i północnym zachodzie Polski. Temperatura maksymalna od (-12)-(-10) stopni na Podkarpaciu i w Małopolsce, przez (-9)-(-7) stopni w centrum do (-3)-(-1) stopnia na północnym zachodzie. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby okresami umiarkowany. Ciśnienie będzie spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.