Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

PIĄTEK: Pogodę w Polsce kształtuje wyż znad Atlantyku, jedynie początkowo w pasie od wschodu przez centrum po południe płytka zatoka związana z niżem znad północnej Rosji z mało aktywnym pofalowanym frontem chłodnym. Strefa frontowa będzie przemieszczać się na południowy wschód. Za frontem z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie. Początek dnia na przeważającym obszarze Polski pochmurny z zachmurzeniem dużym miejscami całkowitym, miejscami zanikające mgły i silne zamglenia. W ciągu dnia lokalnie na południu i południowym wschodzie niewykluczone słabe opady deszczu, natomiast na północnym zachodzie, a stopniowo we wszystkich dzielnicach północnych - po przejściu frontu dość pogodnie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 12-14 stopni na północnym wschodzie do 14-17 stopni na pozostałym obszarze kraju. Wiatr północno-zachodni, słaby. Ciśnienie będzie wzrastać.

NOC PIĄTEK/SOBOTA: Polska nadal pod wpływem rozległego wyżu znad Atlantyku w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego, jedynie krańce południowe kraju w zasięgu płytkiej zatoki niżowej ze strefą pofalowanego frontu chłodnego. W pasie od Suwalszczyzny i Pomorza przez Mazowsze i Wielkopolskę po Ziemię Lubuską zachmurzenie małe i umiarkowane nad ranem wzrastające do dużego, na pozostałym obszarze Polski pochmurno z zachmurzeniem dużym i całkowitym. Miejscami w ciągu nocy pojawią się silne zamglenia, lokalnie mgły. Temperatura minimalna od 1-2 stopni na Mazurach do 3-6 na przeważającym obszarze kraju, nieco cieplej na południu i Pomorzu do 6-8 stopniu. Lokalnie na Podlasiu, Mazurach i Ziemi Lubuskiej możliwe przygruntowe przymrozki. Wiatr z kierunków zmiennych, słaby. Ciśnienie będzie wzrastać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.