Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC ŚRODA/CZWARTEK: W nocy pogodę w Polsce będzie kształtował niż znad Morza Północnego z frontem atmosferycznym, który będzie się przemieszczał nad Polską z zachodu na wschód. Do kraju napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie z zachodu. Wieczorem nad zachodnie dzielnice nasunie się strefa frontu atmosferycznego która przyniesie zachmurzenie duże lub całkowite z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzącymi w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Opady początkowo na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim, następnie w całej zachodniej Polsce, do rana także w dzielnicach północnych i w centrum. Na pozostałym obszarze kraju noc z zachmurzeniem dużym lub umiarkowanym i bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie od (-3)-(-2) stopni na wschodzie do 1-2 stopni na zachodzie. Ciśnienie będzie spadać.

CZWARTEK: Pozostaniemy pod wpływem zatoki niżu znad południowej Skandynawii, w strefie frontu okluzji, przesuwającego się na wschód poza nasze granice. Pozostaniemy w dość chłodnej masie powietrza polarnego morskiego. Strefa opadów będzie się rozszerzać, do południa sięgając od dzielnic zachodnich aż po krańce wschodnie. Na czole strefy będzie padał śnieg, stopniowo przechodząc w deszcz ze śniegiem i deszcz, w opady o charakterze przelotnym. Opady praktycznie ominą dzielnice południowe od Śląska po Podkarpacie - tam zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami umiarkowane i opady jedynie sporadyczne. Po południu zacznie się przejaśniać także na zachodzie i południowym zachodzie. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od 2 do 4 stopni, cieplej na południu i południowym zachodzie - od 5 do 8 stopni. Wiatr południowy i południowo-zachodni, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 40-555 km/h, silniejszy w południowo-zachodniej części kraju, w porywach do 60-70 km/h. Ciśnienie będzie spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.