Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

ŚRODA: Pozostaniemy pod wpływem niżu znad Jutlandii, a prowadzone przez niego znacznie chłodniejsze powietrze polarne morskie obejmie prawie cały kraj. W pierwszej części dnia jeszcze sporo opadów - obejmą one obszar od Warmii i Mazur po Opolszczyznę i Śląsk. Niewykluczone lokalne burze. Na północnym zachodzie zachmurzenie duże do umiarkowanego, na południowym wschodzie małe do bezchmurnego nieba. Po południu deszcz będzie zanikać, popada jeszcze na północnym wschodzie. Na zachodzie rozpogodzi się, natomiast wschodnia część województwa lubelskiego i podkarpackiego pozostanie z zachmurzeniem małym. I tu też będzie najcieplej - do 30-33 stopni. Poza tym na Podlasiu, wschodnim Mazowszu, wschodniej części Kielecczyzny i na Podkarpaciu 25-29 stopni, a w pozostałej części Polski na ogół 18-23 stopnie. Wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany. Ciśnienie będzie wzrastać.

NOC ŚRODA/CZWARTEK: Tymczasowo nad Polską powstanie słaby wyż, który na przeważającym obszarze kraju zapewni noc pogodną, choć gdzieniegdzie z zamgleniami. Więcej chmur na wschodzie, a w części południowo-wschodniej niewykluczony słaby deszcz. Temperatura minimalna wyniesie od 9 do 12 stopni, tylko na Roztoczu 13-15 stopni. Wiatr początkowo północno-zachodni, w ciągu nocy zmienny, słaby. Ciśnienie bez większych zmian.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.