Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

SOBOTA: Południowa Polska znajduje się na skraju klina Wyżu Azorskiego, natomiast Polska północna na skraju zatoki niżu znad północnego Atlantyku. Z kierunków zachodnich napływa powietrze polarne morskie - chłodniejsze na północy, cieplejsze na południu.W dzielnicach północnych, a także na Polesiu i Lubelszczyźnie sobota będzie pochmurna, miejscami występować będą słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże miejscami umiarkowane, a po południu zachmurzenie będzie malało i w woj. na południu wieczorem zachmurzenie będzie małe. Temperatura maksymalna wyniesie od 19-20 stopni na północy, przez 21-24 w pasie centralnym, na Polesiu i Lubelszczyźnie, do 25-28, lokalnie 29 stopni na południu. Wiatr zachodni, umiarkowany, nad morzem okresami silniejszy. Ciśnienie bez większych zmian.

NOC SOBOTA/NIEDZIELA: Nadal północna Polska znajdować się będzie w zasięgu rozległego ośrodka niskiego ciśnienia z centrami nad Morzem Norweskim i Skandynawią, natomiast południowa część kraju będzie znajdowała się w zasięgu obszaru podwyższonego ciśnienia. Pogodna noc w południowej połowie Polski - bezchmurnie lub zachmurzenie małe, miejscami możliwe zamglenia i mgły. W pasie dzielnic północnych więcej chmur - zachmurzenie duże do całkowitego i miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie na ogół od 13 do 16 stopni, chłodniej 11-12 stopni może miejscami być w pasie od Dolnego po Górny Śląsk, na Ziemi Łódzkiej i Kielecczyźnie. Wiatr zachodni, skręcający na południowo-zachodni, słaby. Ciśnienie nieco spadnie.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.