Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NIEDZIELA: Pogodny wyż, który kształtował pogodę w Polsce w ostatnich dniach, w niedzielę ustąpi na zachodzie kraju miejsca niżowi znad Jutlandii. Ale padać jeszcze nie będzie, ponieważ znajdziemy się w tzw. wycinku ciepłym tego niżu. Oznaką zbliżającego się niżu będzie jedynie wzrost zachmurzenia do umiarkowanego miejscami dużego, który nastąpi na północy, północnym zachodzie i zachodzie. Na pozostałym obszarze kraju przeważnie bezchmurnie miejscami na niebie pojawią się pojedyncze chmury kłębiaste Cumulus. Nadal będzie bardzo ciepło - temperatury maksymalne od 26-30 stopni nad samym morzem oraz w górach do 30-32 stopni na pozostałym obszarze kraju. Wiatr południowy i południowo-wschodni, słaby, jedynie na Wybrzeżu okresami umiarkowany. Ciśnienie będzie powoli spadać.

NOC NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK: W nocy już cała Polska dostanie się pod wpływ niżu, który znad Jutlandii przemieści się nad południową Szwecję i Bałtyk. Nad zachodnią Polską będzie przemieszczał się front związany z tym niżem. Początkowo zachmurzenie umiarkowane miejscami duże będzie występowało na północnym zachodzie i zachodzie, ale w miarę upływu godzin i przesuwania się frontu, zachmurzenie na zachodzie kraju będzie wzrastało do dużego i będzie przemieszało się w głąb kraju, a do tego występować będą opady deszczu, przelotne opady deszczu i pojedyncze burze. Do rana strefa dużego zachmurzenia z opadami deszczu obejmie swym zasięgiem Pomorze, Kujawy, północną i zachodnią Wielkopolskę, Ziemię Lubuską i zachodnią części Dolnego Śląska. Na pozostałym obszarze kraju noc będzie pogodna. Temperatury minimalne wyniosą od 12-15 stopni w południowo-wschodniej Polsce do 15-18 stopni na pozostałym obszarze kraju. Wiatr południowy i południowo-wschodni, w ciągu nocy skręcający na południowy, a na zachodzie po przejściu frontu atmosferycznego skręcający na zachodni, słaby, na zachodzie słaby do umiarkowanego. Ciśnienie nadal będzie spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.