Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

WTOREK: Początkowo Polska będzie się znajdować pod wpływem rozległego wyżu znad Ukrainy, jednak stopniowo będzie dostawać się pod wpływ zatoki z chłodnym frontem atmosferycznym związanej z niżem znad Skandynawii. W pierwszej części dnia na przeważającym obszarze będzie pogodnie z małym zachmurzeniem, jedynie na północnym zachodzie duże zachmurzenie z opadem przelotnym deszczu. W ciągu dnia strefa frontowa z dużym zachmurzeniem i opadami przelotnymi deszczu będzie przesuwać się wgłąb kraju i pod wieczór będzie obejmować zachodnią i północną część od Suwalszczyzny przez Ziemię Łódzką po Dolny Śląsk. Na południowym wschodzie i południu nadal będzie pogodnie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna wyniesie od 7-9 stopni na północy do 13-15 stopni na południu. Wiatr południowy skręcający na południowo-zachodni do zachodniego, umiarkowany. Ciśnienie będzie spadać.

NOC WTOREK/ŚRODA: W nocy Polska będzie znajdować się w zasięgu niżu znad Finlandii i powiązanego z nim pofalowanego frontu chłodnego. Z północnego zachodu zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie. W ciągu nocy niemal w całym kraju zachmurzeni duże lub całkowite. Słabe opady deszczu lub mżawki wystąpią w północnej połowie Polski. Jedynie wieczorem na południowym wschodzie będzie pogodnie, ale po północy i tam zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego. Temperatura minimalna wyniesie od 1-2 stopni na południowym wschodzie do 4-5 stopni na zachodzie kraju. Wiatr zachodni, umiarkowany, na północy Polski dość silny i porywisty w porywach do 50 km/h. Ciśnienie będzie spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.