Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

CZWARTEK: Pogodę w Polsce będzie kształtował wyż z centrum znad Niemiec. Z północnego zachodu będzie napływać nieco cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego. Na przeważającym obszarze kraju pogodnie z zachmurzeniem małym lub bezchmurnym niebem. Jedynie na południowym wschodzie, krańcach wschodnich oraz w pasie od Pomorza przez Wielkopolskę po Ziemię Lubuską początkowo zachmurzenie umiarkowane miejscami duże. W ciągu dnia chmury będą stopniowo zanikać i po południu będzie pogodnie również w tym rejonie. Temperatura maksymalna od 15-17 na Pomorzu i Suwalszczyźnie, przez 18-20 stopni na wschodzie do 21-23 stopni na zachodzie. Wiatr północno-zachodni i północny, słaby do umiarkowanego, na wschodzie i w centrum okresami dość silny w porywach do 40-50km/h. Ciśnienie wysokie, bez większych zmian.

NOC CZWARTEK/PIĄTEK: Pogodę w kraju będzie kształtował wyż z centrum nad Polską. Niemal w całym kraju zapewni on bezchmurną noc. Zachmurzenie umiarkowane lub duże będzie występowało na północy kraju, na Wybrzeżu i Pomorzu, tutaj oraz w zachodniej połowie kraju będą występowały silne zamglenia, lokalnie mgły. Temperatura minimalna od 6 do 9 stopni, jedynie na północnym wschodzie chłodniej, około 4-5 stopni. Wiatr początkowo północny, następnie zmienny, słaby. Ciśnienie wysokie, będzie się wahać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.