Polska

Reklama

Stan aktualny pogody w polskich miastach prezentowany na naszej stronie jest wynikiem krótkoterminowej prognozy MeteoGroup. Nasze źródła danych

NOC NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK: Nad przeważającym obszarem kraju pole podwyższonego ciśnienia, związane z wyżem który rozpościera się od Azorów przez Bałtyk i Skandynawię po północ europejskiej części Rosji. Jedynie na południowym wschodzie kraju na pogodę wpływał będzie niż, którego centrum będzie znajdywało się nad Półwyspem Apenińskim. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite, jedynie na Pomorzu Gdańskim i Zachodnim oraz w północnej Wielkopolsce i na północy Ziemi Lubuskiej pogodnie, bezchmurnie lokalnie zachmurzenie małe. W ciągu nocy na południowym wschodzie kraju mogą występować słabe lokalne opady deszczu. Dodatkowo w drugiej części nocy zwłaszcza nad ranem w wielu miejscach na wschodzie i południu kraju pojawią się silne zamglenia i mgły. Temperatura minimalna wyniesie od 2-4 stopni na Pomorzu Gdańskim i Zachodnim (przy gruncie spadki temperatury do (-1)-(-0) stopni) do 4-7 stopni na pozostałym obszarze. W kotlinach Sudeckich chłodniej, miejscami spadek temperatury do 1 stopnia. Wiatr północny i północno-wschodni, słaby. Ciśnienie zacznie nieznacznie spadać.

PONIEDZIAŁEK: W dalszym ciągu nad przeważającym obszarem kraju pole podwyższonego ciśnienia, związane z wyżem który rozpościera się od Azorów przez Bałtyk i Skandynawię po północ europejskiej części Rosji. Jedynie na południowym wschodzie kraju na pogodę wpływał będzie niż, którego centrum będzie znajdywało się nad południowym krańcem Półwyspu Apenińskiego. Najwięcej słońca będzie Pomorzu Zachodnim i Gdańskim - zachmurzenie przeważnie małe lub umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże miejscami całkowite. W ciągu dnia na wschodzie, południowym wschodzie i południu stopniowo będzie przybywać chmur kłębiasto-deszczowych, z których miejscami popada przelotny deszcz, a w godzinach popołudniowych istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia burz. Temperatura maksymalna wyniesie od 11-13 stopni na Wybrzeżu oraz w kotlinach i dolinach górskich do 16-18 stopni na przeważającym obszarze kraju. Wiatr północno-wschodni, słaby do umiarkowanego, jedynie w czasie burz może być dość silny i porywisty. Ciśnienie w dalszym ciągu będzie powoli spadać.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.