Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Grafika toru Catalunia.

  Grafika toru Catalunia. źródło: internet.

  Ferrari.

  Ferrari. źródło: v10.pl

  Red Bull.

  Red Bull. źródło: v10.pl

  McLaren.

  McLaren. źródło: v10.pl

 • Słoneczna Katalonia stawia na Alonso.
  21.05.2011 16:07

  GP Hiszpanii od dawna rozgrywane jest na Circuit de Catalunya blisko stolicy Katalonii – Barcelony. 

  • Reklama

  Bardzo trudny i wymagający hiszpański tor jest bardzo dobrze znany wszystkim teamom formuły pierwszej. To właśnie tam podczas dozwolonych testów podczas zimowej przerwy praktycznie wszystkie zespoły testują nowinki techniczne bolidów. Wybierają hiszpańską Katalonię nie tylko ze względu na dobrą pogodę podczas zimy, ale także na stopień trudności toru. Na tym torze kierowca F1 znajdzie wszystko długą prostą start – meta, oraz wiele arcytrudnych ciasnych zakrętów.

  Ze względu na dość wąską nitkę toru kierowcy narzekają na bardzo trudne bezpieczne wyprzedzanie. Ale są to opinie z poprzednich wyścigów, kiedy bolidy nie były wyposażone w pakiet KERS i DRS. Jutro zobaczymy czy pomysły włodarzy F1 mające na celu uatrakcyjnić i podnieść oglądalność formuły pierwszej się sprawdzają.

  Ciekawostką na hiszpańskim torze jest dobowa zmienność kierunku i siły wiatru. Wiemy jak ważną funkcję spełniają elementy aerodynamiczne bolidów F1, a właśnie wiejący do południa dość silny wiatr wywołuje w bolidach podsterowność, a po południu nadsterowność. Do problemów, jakie podczas wyścigu dostarczy wiatr dojdą problemy wynikające z wysokiej temperatury i niemal bezchmurnego nieba. Temperatura toru będzie tak wysoka, że opony przygotowane przez firmę Michalin nie będą pracować optymalnie. Po treningach można powiedzieć, że różnica czasów jednego okrążenia pomiędzy mieszanką miękką a twardą wynosi do 0,2 – 0,4 sekundy, co w perspektywie całego wyścigu daje dużą różnicę.

  Widać, że choć na pozór pogoda będzie wyśmienita podczas jutrzejszego wyścigu, to teamy i kierowcy odczują trudy dobrej pogody kibica.

  Alonso gorąco dopingowany przez swoich rodaków musi postawić wszystko na jedną kartę, bo gdzie jak nie w Hiszpanii pokona Vettela?

  Specjalnie dla kibiców F1 – prognoza pogody na GP Hiszpanii na torze Circuit de Catalunya.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.