Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Temperatura minimalna w nocy 05/06.05.2011

  2) Temperatura minimalna przy gruncie w nocy 05/06.05.2011

 • Przed nami kolejna mroźna noc…
  05.05.2011 10:41

   

  • Reklama

  Dzisiejszej nocy temperatury spadły poniżej 0°C prawie w całym kraju. Wolne od mrozu pozostały obszary w pasie od Górnego Śląska i Opolszczyzny po Mazury – tam bowiem niebo przykrywały chmury, z których padał słaby deszcz, a lokalnie śnieg.
  Najchłodniejszym regionem okazała się Wielkopolska, gdzie temperatury spadły prawie do (-4)°C, a przy gruncie do (-8)-(-6)°C.  Poza tym mróz wahał się od (-3) do (-0)°C, a przy gruncie odpowiednio od (-5) do (-1)°C. Noc, choć zimna, nie była tak mroźna jak wczorajsza - w środę o świcie termometry w Toruniu wskazywały około (-7)°C, a przy samej ziemi (-11)°C! Są to, jak na maj, wartości rekordowe.

  Kolejna noc również nie będzie łaskawa dla rolników i sadowników. Tym razem najniższych temperatur spodziewamy się na wschodzie kraju, zwłaszcza na Podlasiu, północnym Mazowszu i północnej Lubelszczyźnie, gdzie mróz dojdzie do (-3)-(-2)°C, lokalnie nawet (-4)°C oraz na Nizinie Śląskiej i Przedgórzu Sudeckim, gdzie temperatury spadną do (-3)-(-1) stopnia. Na pozostałym obszarze prognozowane temperatury minimalne wynoszą od (-1) do 2°C, nad morzem do 3-4°C (1), ale i tak praktycznie w całym kraju temperatury przy gruncie spadną poniżej 0°C i to miejscami dość znacznie. (2).

  Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach zacznie się już robić coraz cieplej, jednak z przygruntowymi przymrozkami będzie się trzeba liczyć jeszcze przynajmniej w nocy z piątku na sobotę. Więcej szczegółów już jutro w naszej prognozie długoterminowej.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.