Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

 • Prognoza tygodniowa 10.11-16.11.2012
  08.11.2012 20:13

  W sobotę Polska będzie pod wpływem rozległego wyżu znad zachodniej Rosji, co będzie utrzymywać opady deszczu na naszej zachodniej granicy. Jednakże nie będzie zbyt pogodnie, na przeważającym obszarze zachmurzenie będzie duże, a na wschodzie całkowite. Na wschodzie początkowo występować będą silne zamglenia i mgły. Wieczorem na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie będzie wzrastać do całkowitego z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 10-12 stopni i 7-9 stopni na północnym wschodzie. Noc także nie będzie pogodna. Nadal zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu na zachodzie i północnym zachodzie. Temperatura minimalna wyniesie przeważnie 4-6 stopni, cieplej będzie jedynie na zachodzie i północnym zachodzie 7-8 stopni.

  • Reklama  W niedzielę Polska będzie ponownie pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego ze strefą frontową. Początkowo zachmurzenie będzie duże a na zachodzie całkowite z opadami deszczu. Strefa frontowa będzie się przemieszczać w kierunku zachodnim i do wieczora padać będzie już w całej zachodniej połowie Polski. Temperatura maksymalna 11-14 stopni. Noc będzie także pochmurna z opadami deszczu, które będą występować prawie w całej Polsce oprócz północnego zachodu i południowego wschodu. Rano termometry pokażą minimalnie 6-8 stopni.

  W poniedziałek pogoda będzie jeszcze niezbyt optymistyczna, początkowo zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu na przeważającym obszarze, jednakże od zachodu rozbudowywał się będzie klin wyżowy związany z wyżem znad Atlantyku. Do wieczora powinno padać już tylko na wschodzie i południowym wschodzie, a na pozostałym obszarze będzie się rozpogadzać do zachmurzenie dużego i umiarkowanego. Temperatura maksymalna wyniesie 8-11 stopni.

  W dalszej części tygodnia znajdziemy się pod wpływem wyżu, który uformuje się nad zachodnią Europą i do czwartku przemieści się nad Rosję. Najlepsza pogoda będzie we wtorek z zachmurzeniem małym lokalnie umiarkowanym. Temperatura maksymalna wyniesie 7-10 stopni. W środę i czwartek zachmurzenia będzie więcej, przeważnie będzie umiarkowane i duże, ale nadal nie należy spodziewać się opadów deszczu. Termometry w środę pokażą 7-10 stopni na północy do 10-13 stopni na południu, a w czwartek przeważnie 10-13 stopni, jedynie na chłodniej będzie na północnym wschodzie 7-9 stopni. Pomimo wyżowej sytuacji noce będą mgliste.

  W piątek Polska będzie wchodziła pod wpływ niżu znad Islandii. Zachmurzenie będzie wzrastać, będzie przeważnie duże i całkowite z opadami deszczu w północnej Polsce. W dalszym ciągu będzie dość ciepło, termometry pokażą przeważnie 9-11 stopni.

  Podsumowując, weekend i poniedziałek nie będzie zbyt pogodny, lepiej spacery zostawić sobie na dalszą część tygodnia.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.