Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Cmentarz wieczorem.

  Cmentarz wieczorem.

  Piękna architektura nekropolii.

  Piękna architektura nekropolii.

  Rozświetlony cmentarz w pogodną noc.

  Rozświetlony cmentarz.

  Znicze wieczorem.

  Znicze wieczorem.

 • Prognoza pogody na Wszystkich Świętych.
  26.10.2010 13:22

  W najbliższy weekend wszyscy wyruszymy niejednokrotnie w bardzo długą drogę, aby odwiedzić groby najbliższych. Tam w ciszy i zadumie wspomnimy Tych co odeszli, zapalimy symboliczny znicz i pozostawimy bukiet symbolicznych chryzantem.

  • Reklama

  Z najnowszych prognoz pogody wynika, iż aura podczas całego długiego świątecznego weekendu będzie sprzyjać długim podróżom, jak i spacerom po wyjątkowo pięknych w tym okresie nekropoliach.

  Polska przez cały świąteczny weekend pozostawać będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Morza Czarnego i do naszego kraju napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie z południa i południowego zachodu. 

  W sobotę niemal w całej Polsce zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane jedynie na Wybrzeżu oraz Warmii i Mazurach zachmurzenie będzie duże, ale nigdzie nie powinno padać. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 8 – 10 stopni na północy do 12 – 14 stopni na południu kraju. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 2 – 3 stopni na północnym wschodzie do 5 – 6 stopni na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, południowo wschodni.

  Niedziela nie przyniesie zmiany w pogodzie. W dalszym ciągu na przeważającym obszarze kraju dominować będzie słoneczna pogoda z małym zachmurzeniem, jedynie na Wybrzeżu oraz Warmii i Mazurach ponownie chmur będzie nieco więcej, ale nigdzie nie będzie padać. W niedzielę będzie cieplej i temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 9 – 11 stopni na północy do 13 – 16 stopni na południu kraju. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 3 – 4 stopni na wschodzie do 6 - 7 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr będzie umiarkowany, południowo wschodni.

  W świąteczny poniedziałek chmur przybędzie na zachodzie kraju, a w centrum i na wschodzie w dalszym ciągu zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Słabe lokalne opady deszczu mogą wystąpić jedynie na Pomorzu Zachodnim. W nocy warunki pogodowe się pogorszą. W całym kraju wzrośnie zachmurzenie do dużego i lokalnie wystąpią opady deszczu, co w znaczący sposób pogorszy warunki na drogach. Jak na początek listopada temperatura w ciągu dnia będzie wysoka i wyniesie od 10 – 12 stopni na północy do 14 – 16 stopni na południu kraju. Temperatura minimalna w nocy w całym kraju wyniesie od 6 do 8 stopni. Wiatr w dalszym ciągu będzie południowy umiarkowany.  

  Pogoda w Polsce na 7 dni

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.