Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Źródło: http://www.freeimages.com

  1) Źródło: http://www.freeimages.com

  2) Narzędzie "Pogoda w drodze" dostępne z menu po lewej na stronie www.mojapogoda.com

  2) Narzędzie "Pogoda w drodze" dostępne z menu po lewej na stronie www.mojapogoda.com

 • Prognoza pogody na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia
  23.12.2014 13:13

  Bardzo dynamiczna sytuacja atmosferyczna, z jaką mamy do czynienia w ostatnim czasie, sprawia, że przewidzenie pogody nawet na 3-4 dni do przodu jest trudne i trzeba się liczyć ze sporymi niepewnościami. Od kilku dni klaruje nam się jednak stały scenariusz pogodowy i dziś możemy przedstawić wysoce prawdopodobną prognozę na Święta. Zapraszamy do poznania szczegółów.

   

  • Reklama

  Wigilia Będzie w całym kraju wietrzna i prawie wszędzie pochmurna i deszczowa. Najmocniej będzie padać na północy; w centrum opady słabsze. Na południu bez opadów, zachmurzenie umiarkowane do dużego, a na Podhalu rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Pod wieczór zachmurzy się na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie i tam może słabo popadać deszcz. Wszędzie dość silny i porywisty wiatr, w porywach do 50-60 km/h. Temperatury maksymalne jak na grudzień bardzo wysokie - od 6-7 stopni na północnym wschodzie, do 8-11 na pozostałym obszarze. W nocy również wietrznie i sporo opadów, ale na północy zacznie się ochładzać i tam nad ranem opady przejdą w deszcz ze śniegiem, lokalnie śnieg. Temperatury minimalne wyniosą od 0-2 stopni na krańcach północnych, przez 3-4 na przeważającym obszarze, do 5-6 na południu, na Lubelszczyźnie i Roztoczu.

  Boże Narodzenie będzie dniem przejściowym - od północy będzie postępowało ochłodzenie, a deszcz będzie przechodził w deszcz ze śniegiem i śnieg.  Najwięcej opadów wystąpi na północnym zachodzie i tam pod wieczór krajobrazy mogą się zabielić.  Po południu na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu zacznie się przejaśniać. Rano jeszcze dość silnie powieje, ale stopniowo wiatr będzie słabł. Temperatury maksymalne od 1-3 stopni na północy do 5-7 na południu, ale uwaga - po południu temperatury będą szybko spadać i wieczorem cała północno-wschodnia część kraju już z lekkim mrozem, który w nocy obejmie niemal całą Polskę. Najchłodniej będzie na Podlasiu (-6)-(-5) stopni, a najcieplej na południu i zachodzie (-1)-1 stopień. W nocy na zachodzie, północnym zachodzie i w centrum spodziewamy się opadów śniegu, a początkowo na Ziemi Lubuskiej deszczu i deszczu ze śniegiem. Nad drogach ślisko!

  W drugi dzień Świąt północną część kraju obejmą przejaśnienia i rozpogodzenia. W pasie centralnym i południowym, oraz na zachodzie i południowym zachodzie miejscami będą występować słabe, zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od (-2)-(-1) stopnia na północnym wschodzie, do około 2 stopni na południu. W nocy słaby śnieg możliwy już tylko na krańcach południowych, a całą resztę kraju obejmą przejaśnienia i rozpogodzenia. Chwyci całkiem tęgi mróz, od (-7) do (-3) stopni, a niewykluczone że lokalnie temperatury spadną jeszcze bardziej.

  Sobota również zapowiada się dość pogodnie, w niedzielę chmur nieco więcej, a na północy może popadać śnieg. Temperatury maksymalne w dzień na ogół od (-2) do 1 stopnia, nocami od (-8) do (-3) stopni.

  Jak więc widać pogoda w tegoroczne Święta zaserwuje nam prawie wszystko co może, deszcz, śnieg, wiatr, wysokie i niskie temperatury. Przygotujmy się zatem najlepiej jak możemy na trudne warunki drogowe. Wybierającym się w podróż polecamy nasze narzędzie Pogoda w drodze, gdzie mogą Państwo sprawdzić warunki panujące na planowanej trasie przejazdu. Aby poznać szczegółową prognozę dla swojej lokalizacji, prosimy wpisać swoją miejscowość w okienku na górze strony.

  A teraz nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Państwu radosnych i pogodnych (bez względu na aurę na zewnątrz) Świąt Bożego Narodzenia!

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.