Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Bazylika św. Piotra w Watykanie. Źródło: Press Association.

 • Prognoza pogody na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II
  28.04.2011 16:09


  Wielu Polaków najbliższy weekend z pewnością będzie chciało spędzić w Rzymie, by wspólnie świętować przyjęcie w poczet błogosławionych naszego rodaka, papieża Jana Pawła II. Przyjrzyjmy się jakiej pogody można oczekiwać podczas zapowiadanych uroczystości.

  Piątek, 29 kwietnia

  Piątek w Rzymie będzie ładnym, pogodnym dniem z dużą ilością słońca. Dopiero późnym popołudniem może chwilowo się zachmurzyć i niewykluczony jest słaby deszcz. Temperatury w dzień dojdą do 20-21 stopni. Noc początkowo pogodna, ale nad ranem zacznie się chmurzyć i spadnie deszcz. Temperatura minimalna około 10-12 stopni.

  Sobota, 30 kwietnia


  Na sobotę przewidujemy duże zachmurzenie i opady deszczu, głównie po południu. Na szczęście będzie dość ciepło – do 18-19 stopni. Podobnej pogody należy oczekiwać w nocy – sporo chmur i okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 11-12 stopni.

  Niedziela, 1 maja

  W niedzielę więcej przejaśnień, słońce będzie wyglądać zza chmur, jednak wciąż należy się liczyć z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 20-21 stopni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, a na termometrach minimalnie 11-12 stopni.

  Poniedziałek, 2 maja

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i raczej nie powinno padać, a jeśli już to bardzo słabo. Temperatura maksymalna około 23 stopni. Po zachodzie słońca chmur ponownie przybędzie i należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu, które w drugiej części nocy mogą być dość intensywne. Temperatura minimalna wyniesie od 12 do 14 stopni.

  Jak widać, wybierając się na weekend do Rzymu trzeba być gotowym na różne pogodowe ewentualności. Mamy jednak nadzieję, że pojawiający się okresami deszcz nikomu nie zakłóci udziału w tej długo wyczekiwanej uroczystości.

  Przypominamy, że przed wyjazdem warto sprawdzić najbardziej aktualną prognozę pogody dla Rzymu.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.