Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krystyna Lipińska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krystyna Lipińska

 • Prognoza pogody na tydzień 8-14.12.2012
  06.12.2012 20:23

  Jak widać zima już się u nas zadomowiła na dobre, tak więc sny o dodatnich temperaturach będziemy musieli chyba na dłuższy czas odłożyć.

  • Reklama

     W sobotę Polska będzie przeważnie pod wpływem klina wyżowego związanego z wyżem znad Atlantyku, jedynie po północnej części kraju przemieszczał się będzie niż z centrum nad morzem Bałtyckim. Na przeważającym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, a przez cały dzień mogą występować zamglenia, a na południowym zachodzie także mgły. Jedynie na północnym zachodzie i północy zachmurzenie będzie duże do całkowitego z opadami śniegu i przelotnymi opadami śniegu. Będzie także dość zimno. Temperatura maksymalna wyniesie od (-7)-(-4) stopni na południu i w centrum przez (-3)-(-2) stopnie na zachodzie i północnym wschodzie do (-1)-0 nad samym morzem. Noc będzie dość pochmurna i mglista. Opady śniegu będą występować na północnym zachodzie i południowym wschodzie. W nocy z sobotę na niedzielę na południu temperatura spadnie do (-13)-(-10) stopni, na przeważającym obszarze (-10)-(-7) stopnia, najcieplej będzie na północy i wybrzeżu (-6)-(-4).

  Niedziela nie przyniesie nam zbytniej poprawy w pogodzie. Nadal pozostaniemy pod wpływem wyżu, jedynie na zachodzie i południowym wschodzie będą oddziaływały układy niżowe. Klin wyżowy spowoduje, że prawie w całej Polsce będą się utrzymywać silne zamglenia, lokalnie nawet mgły. Natomiast na południowym wschodzie i wschodzie, a po południu także na zachodzie występować będą opady śniegu. Nadal będzie bardzo zimno, temperatura maksymalna wyniesie (-4)-(-1) stopni na zachodzie i północnym zachodzie i (-5)-(-3) stopni na wschodzie, na pozostałym obszarze będzie od (-8) do (-6).

  Początek tygodnia nie przyniesie nam odmiany. W poniedziałek polska będzie się znajdować się pomiędzy dwoma niżami, jednym znad Bałkanów, drugi znad Europy zachodniej. W całej Polsce będzie pochmurno z opadami śniegu na przeważającym obszarze. Jedynie na północy i lokalnie w centrum opadów będzie mniej, jednakże tam przez większą część dnia mogą się utrzymywać silne zamglenia. Temperatura maksymalna wyniesie od (-5) do (-2) stopni.

  We wtorek nadal będzie pochmurno z opadami śniegu głównie na północy i północnym wschodzie, chociaż nie można wykluczyć, że na zachodzie także może trochę popadać śnieg. Poza tym, na przeważającym obszarze występować będą silne zamglenia, które będą ustępować tylko na kilka godzin w ciągu dnia. Będzie odrobinę cieplej, temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od (-4) do (-1) stopnia, tylko południowym zachodzie lokalnie sięgnie 0 stopni.

  Od środy do piątku pogoda nie ulegnie znaczącej poprawie. Naokoło Polski będą się przemieszczać kolejne układy niżowe przynosząc słabe opady śniegu, które jednak będą występować głównie na zachodzie, północy i wschodzie, podczas gdy w centrum i na południu opadów powinno być mniej. W dalszym ciągu będzie pochmurno, a lokalnie zamglenia będą mogły się utrzymywać przez cały dzień. Temperatura maksymalna także będzie dość wyrównana, wyniesie przeważnie od (-4) do (-1) stopnia, jedynie na południu będzie chłodniej (-6)-(-5).


  Podsumowując, przez cały nadchodzący tydzień pogoda nie będzie nas rozpieszczać, będzie pochmurno z opadami śniegu a w wielu miejscach zamglenia będą mogły się utrzymywać przez cały dzień. Natomiast nocami tam gdzie nie będzie opadów śniegu można się spodziewać silnych mgieł. Idealna pogoda do pracy, sprzątania, nauki i innych fascynujących czynności.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.