Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Ostatni letni weekend nad Narwią, autor Krzysztof Majowicz

  (1) Ostatni letni weekend nad Narwią, autor Krzysztof Majowicz

  (2) Pole baryczne 500 hPa (ok 5,5 km) w sobotę

  (2) Pole baryczne 500 hPa (ok 5,5 km) w sobotę

  (3).. i początek jego przebudowy w poniedziałek

  (3).. i początek jego przebudowy w poniedziałek

 • Prognoza pogody na tydzień 7-13.09.2013
  06.09.2013 12:34

  Babie lato zostanie z nami przez weekend. W poniedziałek zacznie słabnąć dominacja słonecznego wyżu nad Polską. Od zachodu będzie postępowała przebudowa układów barycznych w górnej i dolnej atmosferze, niż znad Wysp Brytyjskich będzie się rozbudowywał nad całą centralną i zachodnią Europą, przynosząc chmury i opady – przeważnie o charakterze przelotnym. Nie będzie się to wiązało ze znacznym ochłodzeniem w Polsce – będzie do nas napływało powietrze z nad Atlantyku, pokonując długa wędrówkę południowym skrajem niżu i ogrzewając się  po drodze.  

  • Reklama

  Sobota i niedziela

  Weekend będzie słoneczny w całym kraju, jedynie poranki miejscami mogą być mgliste. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 20-23 stopni na wschodzie do 23-25 na zachodzie. Noce jeszcze chłodne w centralnej i wschodniej Polsce, od 4 do 6 stopni w nocy z soboty na niedzielę - nie da się wykluczyć, że lokalnie wystąpią przygruntowe przymrozki – i od 6 do 8 stopni na wschodzie w nocy z niedzieli na poniedziałek.  Na zachodzie 10-12 stopni.

  Poniedziałek

  Nadal ciepło – przeważnie od 21 do 25 stopni i prawie w całym kraju słonecznie, choć od zachodu zacznie postępować zmiana pogody. Nad  Pomorze Zachodnie, Ziemię Lubuska, Dolny Śląsk i Wielkopolskę napłyną już chmury frontowe z opadami deszczu; w Sudetach i na Przedgórzu może padać dość mocno, a dodatkowo silniej powieje.

  W kolejnych dniach

  Do końca tygodnia pozostaniemy w zasięgu niżu znad zachodniej Europy. Będzie pochmurno, choć z okresami większych przejaśnień.

  We wtorek opadów będzie niewiele i głównie w województwa północnych.

  W środę spodziewane jest przejście dość aktywnego frontu z ciągłymi opadami deszczu na zachodzie i południu, w pozostałych rejonach jedynie pojedyncze opady.

  W czwartek i piątek przeważać będzie pogoda deszczowa, a w piątek na południowym wschodzie mogą wystąpić również burze –  wszak to jeszcze lato!

  Temperatura maksymalna będzie wynosić od 18 do 22 stopni, nocami nie powinna spadać poniżej 10 stopni.

  Następny weekend nie zapowiada się zachęcająco pod względem pogody, ale widać już nadzieję na powrót słonecznej i ciepłej aury w drugiej połowie września, co biorąc pod uwagę wcześniejsze opady, daje podstawę do prognozowania pogody grzybowej – i tego się trzymajmy!

  Autor: Agnieszka Głowacka

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.