Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Jesienny zachód słońca z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów autorstwa: Urszula Lasota

  Piękne jesienne niebo z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów autorstwa: Józef Gigoń

  Zachód słońca z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów autorstwa: Ewa Piotrowska

 • Prognoza pogody na tydzień 6.11 - 12.11.2010
  04.11.2010 20:25

  Niestety po okresie względnie dobrej pogody nadchodzące dni prawie w całej Polsce będą bardzo pochmurne i deszczowe. Winić za to należy całą rodzinę niżów, które będą się przemieszczać w rejonie Skandynawii. Pocieszający w tej sytuacji będzie jedynie fakt, że duża ilość zachmurzenia ustabilizuje temperaturę na przeważnie dość wysokim, jak na ta porę roku poziomie.

  • Reklama

  Weekend będzie bardzo pochmurny i deszczowy. W sobotę zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu prawie w całej Polsce oprócz południowych regionów. W niedzielę strefa opadowa będzie się przemieszczać dalej na południe, powoli odsłaniając północne i centralne obszary Polski, tak więc do wieczora w niedzielę podać powinno jedynie już tylko na południu, a na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże i umiarkowane. Temperatura maksymalna w sobotę wyniesie od 8-10 stopni na północy do 12-15 stopni na południu. W niedzielę nieco chłodniej bo tylko od 7 do 10 stopni.  W nocy z soboty na niedzielę nie powinna spaść poniżej 3-5 stopni na północy i 6-7 stopni południu.

  Poniedziałek ponownie pochmurny z opadami deszczu w całej Polsce, na północy opadom deszczu mogą towarzyszyć opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4-6 stopni na północy do 10-12 stopni na południowym wschodzie, natomiast w poniedziałek rano temperatura minimalna osiągnie 1-3 stopni na północy i 6-8 stopni na południu. We wtorek na południowym wschodzie powinno pojawić się trochę słońca, natomiast mieszkańcy centralnych i północnych regionów nadal prawie przez cały dzień będą mogli cieszyć się jedynie deszczem i chmurami. Temperatura we wtorek rano na północy może się zbliżyć do 1-3 stopni a na południu będzie 4-7 stopni. W ciągu dnia temperatura maksymalna od 5-7 stopni na północy do 9-12 stopni na południowym wschodzie.

  W środę chmury i opady ponownie przykryją prawie całą Polskę, odkrywając jedynie południowe obszary. Na północnym wschodzie opadom deszczu może towarzyszyć deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 3-5 stopni na północnym zachodzie do 12-14 stopni na południowym wschodzie. W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane na północy oraz duże i całkowite na południu i w centrum. Temperatura maksymalna w ciągu dnia sięgnie maksymalnie 8-11 stopni na obszarze całego kraju.

  Niestety końcówka tygodnia też niczym nas nie zaskoczy jeśli chodzi o zachmurzenie i opady. W całej Polsce będzie pochmurno z lokalnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 do 10 stopni.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.