Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Aleksandra Lewartowska Zdjęcie tytułowe

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Aleksandra Lewartowska Zdjęcie tytułowe

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Aleksandra Lewartowska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Aleksandra Lewartowska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Adam Sukiennik

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Adam Sukiennik

 • Prognoza pogody na tydzień 5-11.11.2011
  03.11.2011 19:45

  Nadchodzący tydzień będzie miłą kontynuacją pogody, jakiej doświadczaliśmy przez kilkanaście ostatnich dni. Prawie przez cały czas pozostaniemy pod wpływem układów wyżowych, jednakże należy pamiętać, że oznacza to sporo zamgleń i mgieł, co jest szczególnie ważne jeśli wybieramy się w trasę nocami lub rankiem.

  Sobota i niedziela


  Weekend zapowiada się dość ładnie. W sobotę po ustąpieniu porannych zamgleń, mgieł oraz związanych z nimi niskich chmur będzie dość pogodnie, jedynie na południu przez cały dzień utrzyma się zachmurzenie umiarkowane i duże z lokalnymi, słabymi opadami przelotnymi deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 11-13 stopni na północy, północnym wschodzie i w centrum do 13-16 stopni na pozostałym obszarze, natomiast nad ranem w niedzielę termometry pokażą od 2-4 stopni na północnym wschodzie do 5-7 stopni na pozostały obszarze.
  W niedzielę będzie pogodnie w całej Polsce, jedynie nad ranem na południu może się utrzymać się zachmurzenie umiarkowane. Warto jednak pamiętać, że po zmianie czasu poranne mgły miejscami będą się utrzymywać aż do godziny 10.00-11.00 czasu lokalnego oraz będą się pojawiać jeszcze przed zachodem słońca, więc warto to wziąć pod uwagę planując powrót z weekendu. W niedzielę temperatura maksymalna wyniesie od 10-13 stopni na wschodzie, północy oraz w centrum do 14-17 stopni na pozostałym obszarze. W poniedziałek rano termometry pokażą od 1-3 stopni na północnym wschodzie i w centrum do 4-7 stopni na pozostałym obszarze.

  Poniedziałek i wtorek

  Początek tygodnia również nie przyniesie znaczących zmian. W poniedziałek jak i we wtorek poranki i wieczory będą mgliste a lokalnie będą występowały niskie chmury. W poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie od 9-12 stopni na wschodzie, południowym wschodzie i północy do 13-16 stopni na pozostałym obszarze. We wtorek termometry maksymalnie pokażą od 7-10 stopni na północnym wschodzie do 11-14 stopni na pozostałym obszarze. We wtorkowy jak i w środowy poranek na wschodzie i w centrum można się spodziewać przygruntowych przymrozków, co może powodować osadzanie się szronu i szadzi.

  Środa

  W środę rano tradycyjnie będzie sporo mgieł i niskich chmur, jednakże przez cały dzień na północnym wschodzie i wschodzie będzie się utrzymywać zachmurzenie umiarkowane i duże, podczas gdy na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie tylko umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna będzie dość wyrównana i wyniesie od 10 do 13 stopni w całym kraju. W nocy ze środy na czwartek na wschodzie na wschodzie występować będą przygruntowe przymrozki więc tam trzeba uważać na śliskie nawierzchnie.

  Czwartek i piątek

  Końcówka tygodnia także nie przyniesie drastycznej odmiany pogody. W czwartek jak i w piątek w północnej połowie Polski będzie więcej chmur, natomiast na południu zachmurzenie będzie przeważnie małe. Oczywiście w dalszym ciągu należy pamiętać o porannych mgłach i zamgleniach, którym lokalnie mogą towarzyszyć niskie chmury. Temperatura maksymalna w czwartek wyniesie od 8-9 stopni na północnym wschodzie do 10-13 stopni na pozostałym obszarze, a w piątek od 10 do 12 stopni na całym obszarze. W nocy z czwartku na piątek lokalnie w całej Polsce oprócz północy występować mogą przygruntowe przymrozki więc zalecamy ostrożność na drogach.

  Jak widać pogoda uwielbia Polską złotą jesień i robi co może, żeby ja nam maksymalnie przedłużyć, ku uciesze nas wszystkich.

  • Reklama

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.