Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Nadchodzi Nowy Rok 2017.

  1) Nowy Rok 2017. Źródło: Internet

  Pogoda pozwoli na świętowanie na świeżym powietrzu.

  2) Sylwester. Źródło: Internet

  W nowym roku przyjdą opady śniegu.

  3) Opady śniegu. Źródło: Internet

  Ferie zapowiadają się fantastycznie.

  4) Białe szaleństwo. Źródło: Internet

 • Prognoza pogody na tydzień 31.12.2016-06.01.2017 oraz Sylwestra.
  29.12.2016 22:09

  Nadchodzący „przełomowy” tydzień przyniesie nam zmianę w pogodzie. Stary rok pożegnamy ze słońcem i lekkim mrozem, a Nowy Rok przyniesie nam więcej chmur i opady śniegu.   

  • Reklama

  W Sylwestra możemy bez żadnych obaw szykować się na zabawę na  świeżym powietrzu. W ciągu dnia i w nocy przeważająca część kraju pozostawać będzie w zasięgu pogodnego wyżu znad Bałkanów. Będzie słonecznie, pogodnie i bez opadów. Jedynie na północy kraju zaznaczy się wpływ niżu znad Morza Barentsa i tam pochmurno, ale tez bez opadów. Wciągu dnia termometry wskażą od 1 - 3 stopni na północy do nawet 4 - 6 stopni na południu. W nocy termometry minimalnie spadną do (-7) - (-5) stopni na południu i (-1) - 1 stopnia na północy.

  W Nowy Rok po szampańskiej zabawie słońce obudzi mieszkańców Polski południowej. Po porannych zamgleniach i lokalnych mgłach przez cały dzień utrzyma się tam słoneczna pogoda. Natomiast
  w Polsce północnej za sprawą niżu znad Morza Barentsa będzie pochmurno, a lokalnie wystąpią słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Termometry maksymalnie wskażą od 1 - 3 stopni na północnym wschodzie, przez 3 - 5 stopni na przeważającym obszarze do 6 - 7 stopni na Śląsku i w Małopolsce. W nocy termometry minimalnie wskażą od (-7)-(-4) stopni na południu do 1-3 stopni na północy kraju.

  W poniedziałek nastąpi zmiana pogody. Przemieszczający się z zachodu na wschód front atmosferyczny spowoduje, że w całym kraju będzie pochmurno i wystąpią opady śniegu. Początkowo na zachodzie, a następnie w centrum i na wschodzie. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie przeważnie od 1 do 3 stopni, jedynie lokalnie na południu kraju około 4 stopni. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od (-3) do (-1) stopnia, jedynie na Wybrzeżu około 0 stopni.

  We wtorek Polska dostanie się pod wpływ kolejnego układy niżowego z centrum nad Morzem Północnym. W całym krajubędzie pochmurno z opadami śniegu, jedynie na krańcach zachodnich okresowo występować będą opady deszczu ze śniegiem. W ciągu dnia termometry maksymalnie wskażą od 0 - 1 stopnia na wschodzie do 2 - 3 stopni na zachodzie kraju. W nocy termometry minimalnie wskażą od (-2) do 0 stopni, jedynie na Wybrzeżu i  Pomorzu Zachodnim będzie nieco cieplej około 1 - 2 stopni.

  W środę  Polska podzielona będzie na pochmurną północ, gdzie występować będą opady śniegu i dość pogodne południe, gdzie okresami zaświeci słońce i nie powinno padać. Temperatura maksymalna wyniesie od (-1) – 1 stopnia na wschodzie do 3 - 4 stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-6) – (-4) stopni na północnym wschodzie do (-1) – 1 stopnia na Wybrzeżu i zachodzie kraju.

  W czwartek i piątek  w całym kraju utrzymywać się będzie pochmurna pogoda ze słabymi lokalnymi opadami śniegu, głównie na północy i zachodzie kraju.  Termometry maksymalnie w ciągu dnia wskażą od (-1) – 1 stopnia na wschodzie do 3 – 4 stopni na zachodzie, a w nocy termometry wskażą od (-5) – (-3) stopni na wschodzie do 0 – 1 stopnia na zachodzie.

  Nowy Rok i zmiany. Z początkiem nowego roku nad Polską rozpocznie się wędrówka niżów, które przyniosą nam wyczekiwane opady śniegu. Przecież ferie tuż, tuż.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.