Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska zdjecie tytulowe

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska zdjecie tytulowe

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 31.12.2011-6.01.2012
  29.12.2011 20:15

      Widać że zima zagościła u nas na dobre, i będzie nam towarzyszyła aż do… soboty. W sobotę Polska będzie pod wpływem niżu znad Finlandii, co przyniesie nam prawie w całym opady śniegu i lokalnie śniegu z deszczem. W ciągu dnia od północnego zachodu opady zaczną zanikać a zachmurzenie będzie malało do dużego i umiarkowanego. Temperatura maksymalna rzędu od 1 do 3 stopni jednakże nie będzie gwarantowała, że śnieg utrzyma się na dłużej. W nocy z soboty na niedzielę temperatura minimalna wyniesie 0-1 stopnia na północnym zachodzie do (-1) – (-3) stopnia na pozostałym obszarze, co spowoduje, że wilgoć będzie zamarzać.


      W niedzielę Polska będzie pod wpływem kolejnego układu niżowego znad Skandynawii ze strefa frontową, a wraz z nią nadejdzie kolejne ocieplenie. Początkowo prawie w całym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, jedynie na północnym zachodzie całkowite z opadami deszczu. Do wieczora zachmurzenie całkowite wraz z opadami deszczu obejmie całą Polskę. Temperatura maksymalna wyniesie od 1-3 stopni na wschodzie do 6-9 stopni na pozostałym obszarze. W nocy w niedzieli na poniedziałek temperatura minimalna wyniesie od (-1) – 0 stopni na wschodzie (gdzie opady mogą zamarzać) przez 2-5 stopni w centrum do 6-7 stopni na zachodzie.
      W poniedziałek w całej Polsce nadal będzie pochmurno z opadami deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-5 stopni na wschodzie przez 6-8 stopni na przeważającym obszarze do 9-10 stopni na południowym zachodzie. Wtorkowa noc także nie przyniesie odmiany, nadal będzie pochmurno z opadami deszczu, a temperatura minimalna wyniesie od 2 do 3 stopni.
      We wtorek strefa frontowa będzie się przesuwać dalej na wschód i na zachodzie zacznie się rozpogadzać do zachmurzenia umiarkowanego i dużego, na pozostałym obszarze utrzyma się zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi opadami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 do 5 stopni, jedynie na południowym zachodzie 6-7 stopni.
      Końcówka tygodnia niestety nie będzie ponownie napawać optymizmem. Prawie w całej Polsce zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem W środę temperatura maksymalna wyniesie od 4 do 6 stopni, jedynie na zachodzie od 7 do 8 stopni. W czwartek jak i w piątek nieco chłodniej od 3 do 6 stopni. Nocami temperatury minimalne nie będą spadały poniżej 0 stopni, z wyjątkiem południowego wschodu, gdzie przy gruncie temperatury mogą spadać do 1-0 stopni, powodując zamarzanie wilgoci.

      Jak widać będzie trochę chłodniej, będzie więcej śniegu i śniegu z deszczem, ale piękną zimą tego nazwać niestety nie można.

  • Reklama

  Autor: SB

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.