Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Natalia Pacynko

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Natalia Pacynko

 • Prognoza pogody na tydzień 31.08-06.09.2013
  30.08.2013 12:10

  W środkowej troposferze do połowy tygodnia dominować będzie zatoka związana z niżem znad Morza Norweskiego, a przy ziemi niże z frontami atmosferycznymi. Taka sytuacja skutkować będzie tym, że do wtorku do Polski będzie napływało chłodne powietrze polarne morskie z północnego-zachodu i północy, będzie pochmurno oraz występować będą opady deszczu. Natomiast od środy nad Polską w środkowej troposferze utworzy się kin geopotencjału, a przy ziemi Polska dostanie się pod wpływ wyżu, którego centrum będzie znajdowało się nad środkową Europą i do piątku przemieści się nad Rosję. Taka zmiana w geopotencjale w środkowej troposferze oraz związana z tym zmiana sytuacji barycznej przy ziemi spowoduje poprawą pogody. Będzie zdecydowanie pogodniej i nastąpi wzrost temperatury związany z napływem ciepłego powietrza z południowego-zachodu i zachodu; pod koniec tygodnia prognozowane temperatury wyniosą w całym kraju powyżej 25 stopni.

  • Reklama

  Ale teraz więcej szczegółów.

  W sobotę Polska dostanie się pod wpływ niżu z centrum nad Bałtykiem, a front atmosferyczny z nim związany w drugiej części dnia znajdzie się nad północno-zachodnią i zachodnią Polską. Dlatego też w całym kraju zachmurzenie będzie duże, lokalnie całkowite, a opady deszczu prognozowane są na północy, północnym-zachodzie i zachodzie kraju. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą od 20-22 stopni na wschodzie i północy kraju do 22-24 stopni na zachodzie i południowym-zachodzie.

  Niedziela. W niedzielę Polska północna i wschodnia pozostanie w zasięgu niżu, który w sobotę był nad Bałtykiem, a w niedzielę jego centrum będzie znajdowało się nad Skandynawią. Południowo-zachodnia Polska zacznie dostawać się pod wpływ wyżu z centrum nad Europą Zachodnią. Front atmosferyczny, o którym wspomniałem wyżej, w nocy z soboty na niedzielę przemieści się nad naszym krajem i rano w niedzielą znajdować się będzie na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Nadal pochmurno, zachmurzenie przeważnie duże, jedynie na wschodzie i południowym-wschodzie w strefie frontu atmosferycznego duże i całkowite z opadami deszczu, po południu przelotne opady deszczu pojawią się na Pomorzu Zachodnim i Gdańskim. Chłodno, temperatura maksymalna prognozowana na niedzielę wynosi przeważnie od 17 d0 18 stopni.

  W poniedziałek w całym kraju pochmurny i deszczowy, a dodatkowo silniej powieje z zachodu. Opisany wyżej układ wysokiego ciśnienia znad zachodniej Europy wycofa się, co pozwoli na wędrówkę przez Polskę niżu znad Skandynawii. Dlatego też, w całym kraju zachmurzenie będzie całkowite z lokalnymi przejaśnieniami oraz z opadami deszczu. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą od 16 do 17 stopni  przeważającym obszarze kraju, a na północnym-wschodzie będzie jeszcze chłodnej od 14 do 15 stopni.

  We wtorek nadal pochmurno z opadami deszczu, głównie na południu oraz na zachodzie, ale będzie nieco cieplej. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą od 18-19 stopni  przeważającym obszarze kraju do 20-21 stopni na zachodzie, północnym-zachodzie i północy.

  Od środy do piątku pogodę poprawi wyż. W piątek – babie lato!

  Z każdym dniem będzie więcej słońca – szczególnie piątek zapowiada się słonecznie w całej Polsce, a temperatura będzie systematycznie rosła. W środę termometry pokażą od 20-22 stopni na wschodzie do 22-24 stopni na zachodzie, w czwartek od 22-24 stopni na wschodzie do 25-27 stopni na zachodzie, a w piątek od 24-26 stopni na wschodzie do nawet 26-28 stopni na zachodzie.

  Autor: marcin.leszczuk(at)meteogroup.com

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.