Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Burza. Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Bartek Mika

 • Prognoza pogody na tydzień 31.07-06.08.2010
  30.07.2010 10:54

  Tym razem na większości obszaru Polski weekend zapowiada się całkiem ładnie. W sobotę większego zachmurzenia i opadów deszczu oraz burz należy spodziewać się raczej tylko na wschodzie i południowym wschodzie, na pozostałym obszarze będzie dość pogodnie. Temperatura maksymalna przeważnie utrzyma się w granicach 25-26 stopni, jedynie w strefach opadów oraz na Pomorzu nieco chłodniej 22-24 stopnie. W nocy z soboty na niedzielę prawie wszędzie zachmurzenie będzie małe lub niebo bezchmurne, co przy temperaturach rzędu 13-15 stopni będzie dobra okazją na nocne biwaki i ogniska. Niedziela będzie także dość pogodna, za zachmurzeniem małym i umiarkowanym, jedynie w południe okresowo może ono wzrastać do dużego. Słabych opadów przelotnych można się obawiać tylko na południowym wschodzie i północnym zachodzie. Temperatura maksymalna 26-28 stopni, jedynie nad samym morzem nieco chłodniej bo tylko 23-25 stopni.

  • Reklama

  Niestety po pogodnym weekendzie poniedziałek przyniesie nam ponownie opady. W nocy zacznie podać już na północnym zachodzie, a do wieczora opady dotrą do centrum. Temperatura maksymalna sięgnie 22-25 stopni w strefie z opadami oraz 26-28 stopni na pozostałym obszarze.

  Wtorek także nie przyniesie poprawy pogody, padać będzie w całej Polsce, a na wschodzie i lokalnie w centrum należy spodziewać się burz. Dopiero w nocy zacznie się rozpogadzać od północnego zachodu. Temperatura maksymalna przeważnie 20-22 stopnie, jedynie na południowym-wschodzie 23-25 stopni.

  Dopiero w środę i czwartek będziemy mogli liczyć na odmianę pogody, w całym kraju zachmurzenie duże i umiarkowane, w nocy ze środy na czwartek małe, ale opady należy spodziewać się głównie na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna ponownie dość niska, bo tylko 20-22 stopnie w środę i 22-24 stopnie w czwartek.

  Końcówka tygodnia jednakże nie będzie nastrajała pozytywnie, zachmurzenie zmienne, od umiarkowanego do dużego, padać będzie od rana na północy i południowym wschodzie, a w ciągu dnia w całej Polsce duża szansa na burze z opadami przelotnymi. Temperatura maksymalna 22-24 stopni na przeważającym obszarze, cieplej jedynie na południowym wschodzie 25-26 stopni.

  Autor: SB

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.