Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów - zdjęcie tytułowe. Autor: Sławomir Urbaniak

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir Urbaniak

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 31.03-06.04.2018
  30.03.2018 01:11

  W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z nieustanną przepychanką zimy i wiosny. W Święta zapowiada się ciąg dalszy…

   

  • Reklama

  W Wielką Sobotę poranek pogodny będzie jedynie na północnym wschodzie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże do całkowitego i miejscami opady deszczu. W ciągu dnia chmury i opady obejmą stopniowo cały kraj – najmocniej będzie padać na północy i zachodzie, natomiast na południu niewykluczone są lokalne burze. Ciepło – temperatury maksymalne wyniosą od 5-6 stopni na północnym zachodzie do 15-17 na południu. Noc również pochmurna i z opadami, przy czym miejscami na zachodzie pojawi się deszcz ze śniegiem.

  Wielkanocny poranek wszędzie będzie pochmurny, a przeważnie również mokry. Stosunkowo najmniej opadów na południowym zachodzie, jednak tam oraz na zachodzie możliwy deszcz ze śniegiem. W dalszej części dnia pogoda wiele się nie zmieni – najwięcej chmur i opadów w dzielnicach wschodnich, obszar bez opadów i z niewielkimi przejaśnieniami przemieści się znad Dolnego Śląska i południowej Wielkopolski nieco bardziej na wschód. Na północnym zachodzie i zachodzie opady z deszczu będą stopniowo przechodzić w deszcz ze śniegiem, a po południu również w mokry śnieg. Temperatury maksymalne od 3-4 stopni na północnym zachodzie, do 9-11 na południowym wschodzie. Będzie wiał umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty wiatr. W nocy opady deszczu zamienią się w deszcz ze śniegiem lub śnieg już praktycznie w całym kraju. Nad ranem na zachodzie się przejaśni.

  W poniedziałek, drugi dzień Świąt, opady deszczu ze śniegiem, śniegu i miejscami deszczu będą stopniowo odsuwać się na wschód, a od zachodu będą postępować przejaśnienia i większe przejaśnienia. Do wieczora w całym kraju powinno być już pogodnie. Nadal będzie wiał dość silny wiatr, a temperatury maksymalne osiągną od 3-5 stopni na północy, do 7-10 na południu. Noc przeważnie dość pogodna, ale za to z niewielkim mrozem.

  We wtorek na ogół zachmurzenie duże z przejaśnieniami, na południu miejscami z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, natomiast na północy duże do całkowitego miejscami z opadami deszczu. Zrobi się sporo cieplej – temperatury maksymalne wyniosą od 8-11 na północy do 16-18 stopni na południu.

  W kolejnych dniach zachmurzenie przeważnie umiarkowane do dużego. W środę raczej bez opadów, natomiast w czwartek może przelotnie popadać w całej Polsce, a w piątek głównie w centrum i na wschodzie. Nadal bardzo ciepło, zwłaszcza w środę – od 15-18 stopni na północy do nawet 19-21 stopni na południu. W czwartek temperatury maksymalne od 10-13 stopni na północnym zachodzie do 17-20 stopni na południowym wschodzie, a w piątek na ogół od 10 do 15 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.