Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Paweł Nycz.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (6) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gizoń.

 • Prognoza pogody na tydzień 31.03-06.04.2012
  31.03.2012 01:29

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami końcówka tygodnia pod względem pogodowym będzie raczej przypominała zimę lub przedwiośnie niż wiosnę. Krajobrazy się zabielą i to nie tylko w górach, a temperatura znacznie spadnie. Jak długo utrzyma się taka aura?

  W weekend nieprzyjemna pogoda...

  ...zwłaszcza w sobotę. Spodziewamy się dużego lub całkowitego zachmurzenia i silnego wiatru, szczególnie w zachodniej i południowej części kraju. W całej Polsce będzie padać, początkowo deszcz, który pod wieczór przejdzie w deszcz ze śniegiem i śnieg. W ciągu dnia mogą wystąpić lokalne burze, podczas których niewykluczone są także opady gradu lub krupy śnieżnej. Wszystkiego dopełni niska temperatura, która na północy wzrośnie do zaledwie 3-5 stopni, a na pozostałym obszarze 6-8 stopni. Należy dodatkowo pamiętać, że silny wiatr znacznie obniży temperaturę odczuwalną.
  W nocy opady przejdą w śnieg, przy czym zanikną w zachodniej części kraju, gdzie się rozpogodzi. Temperatury minimalne wyniosą od (-2) do 0 stopni.
  Niedziela upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia i dość silnego wiatru. Miejscami, głównie na południowym wschodzie kraju, popada przelotny śnieg lub deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie od 2-4 stopni na wschodzie do 7-9 na zachodzie.
  W nocy nasunie się kolejna strefa opadów – śniegu i deszczu ze śniegiem na wschodzie oraz deszczu ze śniegiem i deszczu na zachodzie, tylko południe kraju pozostanie dość pogodne. Temperatury spadną do (-3)-(-1) stopnia na południowym wschodzie i wschodzie, 0-2 stopni w centrum i 3-4 na zachodzie.

  Kolejne dni w kratkę

  W poniedziałek znów popada w prawie całym kraju – na Mazurach śnieg, poza tym deszcz lub deszcz ze śniegiem. Spodziewać się należy także silniejszego wiatru. W kolejnych dniach nowego tygodnia lepszej pogody mogą oczekiwać mieszkańcy Polski północnej – tu dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i małe. W centrum przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, a na południu duże do całkowitego. Okresami popada – głównie w południowej i centralnej Polsce – w dzień będą to na ogół opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w nocy deszczu ze śniegiem lub śniegu. I tak do piątku, przy czym z każdym dniem przejaśnienia będą obejmowały troszkę większy obszar kraju. Temperatury w ciągu dnia będą wzrastać do 5-10 stopni, natomiast nocami zróżnicowanie będzie większe – na pogodnej północy należy oczekiwać mrozu do (-5)-(-2) stopni, podczas gdy na południu termometry będą pokazywać 1-2 stopnie na plusie. Dopiero noc z piątku na sobotę cieplejsza – od (-1) do 2 stopni.

  Jaka pogoda w Święta?

  Pierwsze prognozy na Wielkanoc wskazują na umiarkowanie ciepły scenariusz z temperaturami w dzień do 10 stopni, a nocami około 0. Na taką aurę z pewnością nie będą narzekać Ci, którzy zdecydują się wybrać w tym czasie na narty – po chłodnym i śnieżnym tygodniu warunki w górach zapowiadają się naprawdę dobrze! Z ostateczną prognozą wstrzymamy się jednak jeszcze kilka dni, więcej szczegółów podamy w przyszłym tygodniu, a tymczasem życzymy udanego weekendu!

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.