Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Z galerii zdjęć przesłanych przez internautów, autor zdjęcia Marian Mańka

  1. Z galerii zdjęć przesłanych przez internautów, autor zdjęcia Marian Mańka

  2. Z galerii zdjęć przesłanych przez internautów, autor zdjęcia Marian Mańka

  2. Z galerii zdjęć przesłanych przez internautów, autor zdjęcia Marian Mańka

  3. Z galerii zdjęć przesłanych przez internautów, autor zdjęcia Marian Mańka

  3. Z galerii zdjęć przesłanych przez internautów, autor zdjęcia Marian Mańka

 • Prognoza pogody na tydzień 31.01-06.02.2015
  30.01.2015 00:43

  W nadchodzącym tygodniu układem „sterującym” pogodą w Polsce będzie głęboki niż, który obecnie znajduje się nad Morzem Północnym i w ciągu kilku następnych dni będzie powoli przemieszczał się nad Bałtyk, a pod koniec następnego tygodnia  przemieści się nad Finlandię, ustępując miejsca kolejnemu niżowi, którego centrum będzie przemieszczało się znad Półwyspu Apenińskiego przez Bałkany nad Ukrainę.

  • Reklama

  W sobotę początkowo w centrum i na wschodzie zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a na zachodzie zachmurzenie duże. W ciągu dnia opady będą zanikały, a zachmurzenie będzie malało od południa. Wieczorem zachmurzenie całkowite miejscami duże z lokalnymi opadami śniegu występować będzie jedynie na północy kraju, nad reszta kraju zachmurzenie będzie duże do umiarkowanego. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 1 do 3 stopni, nieco cieplej będzie jedynie na Lubelszczyźnie 3-5 stopni, a chłodniej w górach (-3)-(-1) stopnia, wysoko w górach (-10)-(-7) stopni.

  Niedziela dość pogodna i bez opadów. W niedzielę zachmurzenie duże z lokalnymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie od 1-2 stopni na Mazurach i Śląsku do  2-4 stopni na przeważającym obszarze kraju. Chłodniej w górach (-3)-(-1) stopnia, wysoko w górach (-10)-(-7) stopni.

  W kolejnych dniach pochmurno z opadami śniegu. Od poniedziałku do środy opady śniegu i deszczu ze śniegiem występować będą głównie na zachodzie i północy kraju, a od czwartku opady śniegu będą występowały głównie na południu, wschodzie i w centrum kraju.

  Będzie coraz chłodnej. Na początku przyszłego tygodnia w poniedziałek temperatury w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju w wyjątkiem gór i przedgórzy będą dodatnie, wyniosą od 1 do 4 stopni (na przedgórzach i pogórzach (-3)-(-1) stopnień, a wysoko w górach (-10)-(-6) stopni), a na koniec tygodnia w piątek na przeważającym obszarze kraju temperatury wyniosą od (-2) do (-0) stopni,  jedynie nieco cieplej na Nizinie Szczecińskiej, tam około 1 stopnia. W górach od (-8) do (-2) stopni.

  Noce z temperaturami ujemnymi, miejscami zwłaszcza na południu oraz przy rozpogadzaniach temperatury będą spadać poniżej (-10) stopni.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.