Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Pora na nowy rok.

  1. Pora na nowy rok. (źródło: internet)

  2. Stary rok pożegna nas chmurami i deszczem.

  2. Stary rok pożegna nas chmurami i deszczem. (zdjęcie naszego internauty)

  3. Nowy Rok także pochmurny i deszczowy.

  3. Nowy Rok także pochmurny i deszczowy. (zdjęcie naszego internauty)

  4. Taka pogoda przez cały tydzień.

  4. Taka pogoda przez caly tydzień. (zdjęcie naszego internauty)

  5. Potrzebna zima, ferie już blisko.

  5. Potrzebna zima, ferie już blisko. (źródło: internet)

 • Prognoza pogody na tydzień 30.12.2017-05.01.2018 oraz Sylwestra.
  28.12.2017 21:56

  Zimy niestety nie widać. Ostatnie dni Starego i pierwsze Nowego Roku nie przyniosą zmiany w pogodzie. W nadchodzącym tygodniu w dalszym ciągu będzie nam towarzyszyć dość wysoka, jak na przełom roku temperatura. Praktycznie dzień po dniu nad „naszą” częścią Europy będą przemieszczać się układy niżowe przynosząc dużo chmur i opadów.  

  • Reklama

  W sobotę nad Polską na krótką chwilę zagości klin wyżu znad Atlantyku i lokalnie na niebie pojawi się słońce.  Na zachodzie i wschodzie pochmurno z zachmurzeniem dużym lub całkowitym,
  a w pasie Polski centralnej pogodnie. Pod wieczór na zachodzie kraju pojawia się opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. W nocy opady śniegu deszczu ze śniegiem lub deszczu wystąpią w całym kraju. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 1-3 stopni na wschodzie do 4-6 stopni na zachodzie. W nocy termometry minimalnie wskażą od (-1)-0 stopni na wschodzie do 3-4 stopni na zachodzie.

  W Sylwestra Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Morza norweskiego. W całym kraju stary rok pożegnamy przy pochmurnym niebie i opadach deszczu lub mżawki, lokalnie głównie na wschodzie kraju mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od  4-6 stopni na wschodzie do 7-10 stopni na zachodzie kraju. W noc sylwestrową także będzie ciepło. Temperatura minimalna wyniesie od około 4 stopni na wschodzie do 6-7 stopni na zachodzie.

  W Nowy Rok Polska będzie pozostawać w zasięgu niżu który przemieści się na Skandynawię.  Niemal w całym kraju pochmurno z opadami deszczu lub mżawki,  za wyjątkiem południowego zachodu gdzie będzie dość pogodnie i bez opadów. Termometry maksymalnie wskażą od 7 stopni na wschodzie do 9-10 stopni na zachodzie. W nocy termometry minimalnie odnotują od 2 do 4 stopni.

  We wtorek Polska dostanie się w zasięg niżu znad Bałtyku i czeka nas kolejny pochmurny dzień z opadami deszczu lub mżawki które w nocy w centrum i na wschodzie lokalnie będą przechodzić w opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 4-5 stopni na wschodzie od 7-8 stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 1 do 3 stopni.

  We środę również pochmurno z opadami deszczu lub mżawki. Dodatkowo wiać będzie dość silny i porywisty wiatr. Termometry maksymalnie w dzień wskażą od 3-4 stopni na zachodzie do 6-7 stopni , w nocy minimalnie od 1 do 3 stopni.

  We czwartek kontynuacja pochmurnej pogody. Na południu kraju należy spodziewać się opadów deszczu przechodzących w opady śniegu. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 3-5 stopni na wschodzie do 5-6 stopni na zachodzie kraju, w nocy temperatura minimalna wyniesie od 1-2 stopni na wschodzie do 3-4 stopni na zachodzie kraju.

  W piątek po porannych przejaśnieniach na wschodzie kraju, ponownie niebo nad Polska szczelnie przykryją chmury z lokalnymi słabymi opadami deszczu lub mżawki. Termometry maksymalnie w ciągu dnia wskażą od 3-4 stopni na wschodzie do 6-7 stopni na zachodzie. W nocy termometry minimalnie wskażą od 1 do 3 stopni.

  Do początku ferii jeszcze trochę, ale dobrze byłoby, żeby zima ze śniegiem i lekkim mrozem odwiedziła Polskę. Czego wszystkim życzę.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.