Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Jesienny poranek.

  Fot 1. Źródło: http://www.sxc.hu

  Leśna droga.

  Fot 2. Fotografia zgalerii zdjęć nadeslanych przez internautów. Autor: krater.

  Zamglona szosa.

  Fot 3. Źródło: http://www.sxc.hu

  Zamglona droga.

  Fot 4. Źródło: http://www.sxc.hu

  Prześwit.

  Fot 5. Źródło: http://www.sxc.hu

 • Prognoza pogody na tydzień 30.10 - 05.11.2010
  29.10.2010 17:31

  Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kilka ciepłych, a początkowo także słonecznych dni. W najbliższym czasie pozostawać będziemy pod wpływem wyżu znad Ukrainy, który zapewni ładną pogodę i napływ ciepłego powietrza z południa. Od wtorku chmur na niebie będzie zdecydowanie więcej, a przyniosą je niże znad Atlantyku i Skandynawii. Nie spodziewamy się jednak wielu opadów. Prognozy przewidują, że w czwartek i piątek na znacznym obszarze Europy, od Bałkanów po Francję, rozbuduje się wyż, który obejmie także południową część naszego kraju, przynosząc tam przejaśnienia. Zwiększy się jednak gradient ciśnienia między wspomnianym wyżem a niżem znad Skandynawii, wskutek czego wzrośnie prędkość wiatru. Poniżej więcej szczegółów.

  Sobota i niedziela zapowiadają się pogodnie w całej Polsce. Występować będzie zachmurzenie małe, a na północy także umiarkowane. Noce i poranki będą mgliste. Temperatury maksymalne w dzień wyniosą przeważnie od 10 do 14 stopni, a w niedzielę na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie nawet 15-16 stopni. Noce z lekkim mrozem w Małopolsce i na Kielecczyźnie – do (-2) stopni i z temperaturą minimalną około 1-4 stopni w pozostałych rejonach kraju. W wielu miejscach wystąpią przygruntowe przymrozki.

  Dzień Wszystkich Świętych będzie pogodny na południu i wschodzie kraju. Na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane, zwiększające się w ciągu dnia do dużego. Ranek będzie mglisty. Temperatura maksymalna wyniesie od 11-13 stopni na północy do 15-17 na południu. W nocy chmury obejmą pozostałą część kraju, ale nigdzie nie powinno padać. Pojawią się za to liczne zamglenia i mgły znacznie ograniczające widoczność. Temperatura minimalna wyniesie od 4 do 7 stopni.

  We wtorek i środę w całym kraju pochmurno, z zachmurzeniem dużym do całkowitego. Noce i poranki dodatkowo będą mgliste. Temperatury maksymalne wyniosą około 11-15 stopni we wtorek i 10-13 w środę. Nocami termometry wskażą minimalnie odpowiednio 6-8 i 4-7 stopni.

  W czwartek i piątek najgorsza pogoda na północy – będzie pochmurno, a miejscami popada deszcz. Na południu natomiast więcej przejaśnień i bez opadów. W czwartek zacznie nieco mocniej wiać, szczególnie na Wybrzeżu, gdzie wiatr będzie dość silny i porywisty. Temperatury maksymalne wyniosą od 11 do 15 stopni – im dalej na południowy-zachód, tym cieplej. Nocami pochmurno i miejscami deszczowo na północy kraju, na południu zaś z przejaśnieniami. Gdzieniegdzie pojawiać się będą zamglenia. Temperatury minimalne od 5 do 8 stopni.

  W najbliższych dniach wielu z nas siądzie za kierownicą i wybierze się w drogę. Niezwykle istotne jest, by mieć świadomość zagrożeń, które może stwarzać pogoda i dostosować do nich swoją jazdę. Prognozy wskazują, że w dniach 31.10 – 02.11 musimy liczyć się z nocnymi i porannymi mgłami znacznie ograniczającymi widoczność oraz z przymrozkami, które pojawią się w wielu regionach kraju. Uważać należy zwłaszcza na mostach, wiaduktach i drogach przykrytych liśćmi – takie miejsca najłatwiej ulegają oszronieniu. Przed wyjazdem zawsze warto sprawdzić prognozę pogody na trasie, by uwzględnić opóźnienia spowodowane niesprzyjającymi warunkami i ewentualnie zmodyfikować plany.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.