Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Cezary Mielniczek

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Maria

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 30.09-06.10.2017
  29.09.2017 10:44

  Mijający pogodny tydzień trochę nam wynagrodził ostatni dłuższy okres z silnymi opadami. Aura jeszcze przez weekend dopisze, za to od poniedziałku przybędzie chmur i pojawi się deszcz.

   

  • Reklama

  Sobota przywita nas pogodnym, ale rześkim porankiem (na wschodzie możliwe przygruntowe przymrozki). Na zachodzie możliwe zanikające zamglenia, w pasie od Pomorza po Śląsk, miejscami nieco więcej chmur, poza tym wszędzie pogodnie.W ciągu dnia nadal słonecznie – zachmurzenie małe do umiarkowanego, tylko miejscami na Śląsku duże. Temperatura maksymalna od 12-14 stopni na północnym wschodzie do 19-20 na południowym zachodzie.

  Niedzielny poranek we wschodniej części kraju również będzie chłodny, z lokalnymi przygruntowymi przymrozkami. W dzień pogodnie z dużą ilością słońca. Po południu zacznie jednak przybywać chmur na krańcach zachodnich – zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego. Temperatury osiągną maksymalnie 12-14 stopni w części północno-wschodniej i 15-18 na pozostałym obszarze. Noc na krańcach wschodnich również może przynieść lokalne przymrozki.

  W poniedziałek od północnego zachodu będzie przemieszczać się w głąb kraju strefa frontowa z opadami deszczu, która w pierwszej części dnia obejmie Pomorze Zachodnie i Ziemię Lubuską, w drugiej – całą północno-zachodnią połowę kraju. Poza tym pogodnie – zachmurzenie małe, wzrastające do umiarkowanego. Będzie wiał silniejszy południowy wiatr. Temperatury maksymalne od 15 do 18 stopni.

  Wtorek już w całym kraju z zachmurzeniem dużym do całkowitego oraz opadami deszczu i deszczu przelotnego. Temperatury maksymalne od 12 do 15 stopni.

  W kolejnych dniach również sporo chmur i okresami opady deszczu, choć niezbyt silne. Od czwartku nieco więcej przejaśnień, choć i tak na niebie przeważać będą chmury. Temperatury maksymalne na ogół od 12 do 15, lokalnie 16 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.