Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Zdjęcie tytułowe AutorJózef Gigoń

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Zdjęcie tytułowe AutorJózef Gigoń

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Adam Sukiennik

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Adam Sukiennik

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Adam Sukiennik

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Adam Sukiennik

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Rafał Choma

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Rafał Choma

 • Prognoza pogody na tydzień 30.07 - 05.08.2011
  29.07.2011 14:33

  Niestety weekend nie zapowiada się zbyt dobrze. W sobotę jak i w niedzielę będziemy pod wpływem układy niżowego przemieszczającego się znad Bałtyku nad zachodnia Polskę. Zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu i deszczu przelotnego, a na wschodzie mogą dodatkowo występować burze. Temperatury maksymalne będą się kształtować w przedziale przeważnie 16-18 stopni, jedynie na północy i północnym-wschodzie 19-21 stopni w sobotę oraz 16-18 stopni na południu i 19-21 stopni w centrum i na północy w niedzielę. Temperatura minimalna z soboty na niedzielę wyniesie 13-16 stopni.

  W poniedziałek
  niż kształtujący nam pogodę przez kilka ostatnich dni zacznie się powoli odsuwać na wschód, co pozwoli zachodniej Polsce odpocząć od opadów gdyż od zachodu zacznie się umacniać klin wyżowy. W ciągu dnia początkowo opady będą jeszcze występować w centrum i na południu, jednakże będą one zanikać i wieczorem powinno padać już tylko na południu, południowym-wschodzie i lokalnie wschodzie. Temperatura będzie powoli wzrastać, gdyż termometry pokażą nam 17-19 na południu i 20-22 stopnie na pozostałym obszarze. Temperatura minimalna 13-15 stopni.

  • Reklama

  Wtorek przyniesie nam dalszą poprawę pogody, ze względu na klin wyżowy oddziałujący od zachodu. Na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, a na pozostałym obszarze duże okresami całkowite z opadami deszczu i lokalnie burzami. Do wieczora opady powinny występować już tylko na południowym-wschodzie, a w pierwszej części nocy powinny już całkowicie zaniknąć. Będzie także zdecydowanie cieplej, w całej Polsce temperatura maksymalna sięgnie 20-23 stopni. Temperatura minimalna 13-15 stopni.

  Dopiero od środy pogoda zechce nam pokazać swoja słoneczniejszą twarz. Na kilka dni znajdziemy się pod wpływem rozległego klina wyżowego związanego z wyżem znad Europy Północnej, co nareszcie przegoni opady oraz przyniesie dalsze ocieplenie.

  W środę zachmurzenie będzie przeważnie małe i umiarkowane, tylko na południu duże. Temperatura maksymalna od 22 do 24 stopni. Temperatura minimalna 12-15 stopni.

  Pogoda w czwartek i piątek będzie bardzo podobna, noce praktycznie bezchmurne, a dni z zachmurzeniem mały i umiarkowanym. Temperatura maksymalna w czwartek wyniesie od 23 do 25 stopni a w piątek 23-26 stopni. Temperatura minimalna w czwartek jak i piątek wyniesie 12-15 stopni.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.