Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Maciek

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Maciek

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Bednarek

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Bednarek

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Gajda

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Gajda

 • Prognoza pogody na tydzień 30.05-05.06.2015
  29.05.2015 10:40

  Przyszły tydzień zapowiada się zdecydowanie cieplejszy i bardziej słoneczny niż ostatnio. Miejscami występować będą również opady przelotne deszczu i możliwe pojedyncze burze.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie zatoka niżowa z frontem chłodnym, związanym z niżem znad południowej Skandynawii. Z południowego-zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze i wilgotne powietrze polarne morskie. W pierwszej części dnia w pasie wschodnim i na południu zachmurzenie umiarkowane i brak opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, okresowo z przejaśnieniami oraz opady przelotne deszczu. Po południu i wieczorem na południowym wschodzie oraz na wschodzie kraju pojedyncze burze. Temperatura maksymalna od 14-16 stopni nad morzem, 16-18 stopni na całym Pomorzu, poprzez 19-21 stopni w centrum, do 23-24 na Lubelszczyźnie.

  W niedzielę Polska dostanie się pod wpływ płytkiego ośrodka wyżowego, którego centrum przemieszczać się będzie znad Czech na zachodnia Ukrainę. Pogodnie z zachmurzeniem małym, miejscami do umiarkowanego. Jedynie pod koniec dnia na południowym wschodzie więcej chmur i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 16-18 stopni w całym pasie północnym kraju, do 20-22 stopni na pozostałym obszarze.

  W poniedziałek piękna i słoneczna aurę zapewni układ wyżowy znad Białorusi. Jedynie pod koniec dnia na północnym zachodzie miejscami zachmurzy się i występować będą przelotne opady deszczu. Cieplej. Temperatura maksymalna 22-25 stopni na przeważającym obszarze, do 26-28 stopni w Wielkopolsce, na Kujawach, Śląsku i Ziemi Lubuskiej, jedynie nad samym morzem chłodniej 17-19 stopni.

  We wtorek początkowo pogodnie, po południu w zachodniej połowie kraju opady przelotne deszczu i burze. Bardzo gorąco. Temperatury maksymalne wynosić będą przeważnie 25-28 stopni, a na zachodzie i w centrum do 29-30 stopni. Następnie pogoda zmienna. Zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami do dużego, miejscami z opadami przelotnymi deszczu. Od środy niewielkie ochłodzenie. Temperatury od 18-20 stopni na północy do 22-25 stopni na wschodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.