Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Konrad Zaprucki

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Kmiecik Leszek

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Sławomir

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna

 • Prognoza pogody na tydzień 30.04-06.05.2016
  29.04.2016 14:26

  Miniony tydzień ukazał nam to zdecydowanie chłodniejsze oblicze wiosny: z przymrozkami, mrozem, a nawet śniegiem. O ile takie pogodowe kaprysy nie są w kwietniu niczym nadzwyczajnym, o tyle większość z nas tęskni jednak za "wiosną z prawdziwego zdarzenia". Czy długi weekend majowy sprosta tym oczekiwaniom? O tym poniżej.

   

  • Reklama

  Sobota zdecydowanie ładniejsza będzie w zachodniej połowie kraju – tu po bezchmurnym poranku w dzień na ogół zachmurzenie małe i umiarkowane. W dzielnicach wschodnich pochmurno i miejscami popada deszcz – zwłaszcza na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Tam też będzie najchłodniej, od 9 do 12 stopni. Poza tym od 11-14 stopni w pozostałych dzielnicach wschodnich, do 17-18 na zachodzie. W nocy na południu, zachodzie i w centrum możliwe przygruntowe przymrozki.

  W niedzielę najwięcej chmur i możliwy słaby, lokalny deszcz od Mazowsza po Mazury i Podlasie. Najwięcej słońca na Wybrzeżu – zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze po pogodnym poranku zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego, ale nie powinno padać – jeśli już to lokalnie i słabo. Temperatury maksymalne od 12-14 stopni na wschodzie do 16-18 na zachodzie.

  Poniedziałek słoneczny w północno-zachodniej części kraju. Poza tym zachmurzenie duże do całkowitego, na wschodzie i lokalnie w centrum przelotny deszcz. Temperatury wyrównane – na ogół do 15-18 stopni, tylko nad morzem od 12 do 15 stopni.

  We wtorek największe zachmurzenie w Karpatach i na Przedgórzu. Poza tym rano zachmurzenie umiarkowane do dużego, a w ciągu dnia duże z przejaśnieniami i z przelotnymi opadami deszczu, głównie we wschodniej połowie kraju, a późnym popołudniem również w dzielnicach zachodnich. Temperatury maksymalne od 15 do 18 stopni, nieco chłodniej nad morzem.

  Z kolejnych dni najbardziej pochmurna i deszczowa będzie środa – popada prawie w całym kraju. Chłodniej. – maksymalnie 12-14 stopni na zachodzie i 15-17 na wschodzie. W następnych dniach jest szansa na poprawę pogody w związku z wyżem, który ma się nasunąć nad Polskę. Opady ograniczą się do dzielnic, a następnie krańców wschodnich, a na pozostałym obszarze będzie się wypogadzać. Zacznie się ocieplać – w czwartek temperatury wzrosną do 14-17 stopni, a w piątek do 16-20 stopni. Wiele wskazuje na to, że jest to zapowiedź większego ocieplania na kolejny weekend. Poczekamy, zobaczymy...

  Bardziej szczegółowe prognozy dla swojego miasta znajdą Państwo na naszej stronie wpisując nazwę miejscowości w prawym górnym rogu.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.