Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Osadzająca się na gałęziach szadź dodaje drzewom niepowtarzalnego uroku. Fot. Krystyna Tobys

 • Prognoza pogody na tydzień 30.01-05.02 2010 r.
  29.01.2010 19:35

   

  Po tygodniu syberyjskich mrozów i obfitych opadów śniegu zima pokaże nam swoje łagodniejsze oblicze.

  Sobota będzie jeszcze dość śnieżna, popada prawie wszędzie, szczególnie na północy i północnym zachodzie kraju. Dodatkowo silniejszy wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne oraz potęgował uczucie chłodu, którego możemy nie spodziewać się, spoglądając na termometry. Temperatura bowiem będzie całkiem wysoka – przeważnie od (-1) do 1 stopnia. W niedzielę opady śniegu już tylko na południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze pojawią się przejaśnienia. Nie będzie już tak ciepło jak w sobotę, termometry wskażą maksymalnie od (-7) do (-3) stopni i nieco więcej na zachodzie, (-2) - (-1) stopień.

  • Reklama

  Poniedziałek i wtorek będą przeważnie z zachmurzeniem dużym, choć można liczyć na sporo przejaśnień. Ranki i wieczory, a przede wszystkim noce, w wielu regionach będą mgliste. Temperatura maksymalna w dzień będzie wynosić od (-7) - (-4) na wschodzie do (-2) - (-0) stopni na zachodzie. Nocami zaś termometry wskażą minimalnie od (-11) do (-7) stopni, tylko we wtorek na zachodzie nieco cieplej, (-6) - (-4) stopnie.

  W środę znów spadnie trochę śniegu, przede wszystkim na zachodzie kraju, ale nie będą to intensywne opady. Temperatura maksymalna wyniesie od (-5) do (-2) stopni.

  Czwartek i piątek będą pochmurne, miejscami pojawią się mgły, a niewielkich opadów śniegu spodziewamy się głównie na krańcach południowych i południowo-wschodnich. Temperatury maksymalne wyniosą od (-5) do (-3) stopni w czwartek i od (-8) do (-4) w piątek. Temperatury minimalne podczas nocy będą oscylowały od (-9) do (-6) stopni w nocy z czwartku na piątek i od (-11) do (-7) następnej doby. Nad morzem będzie o 2 - 3 stopnie cieplej.

  Póki co nic nie wskazuje na rychły koniec zimy, ale co tu się dziwić – luty dopiero przed nami.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.