Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Sylwester Berendt

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria Kastyak

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Sylwester Berendt

 • Prognoza pogody na tydzień 30.01-04.02.2015
  28.01.2016 21:15

  Kolejny tydzień przyniesie nam ciepłą, pochmurną i deszczową aurę nad Polską. Występować będą opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem oraz okresami dość silny i porywisty wiatr!

  • Reklama

  W sobotę pogodę początkowo na północnym zachodzie, a następnie w całym pasie północnej i zachodniej Polski , kształtować będzie zatoka niżowa z frontem chłodnym, związanym z niżem znad Morza Norweskiego. Na tym obszarze zachmurzenie całkowite z opadami deszczu. Po południu na całym Pomorzu okresowo opady mogą być intensywne. Na pozostałym obszarze wpływ klina wyżu znad Atlantyku. Zachmurzenie przeważnie duże, z przejaśnieniami na południu i południowym wschodzie. Dość silny i porywisty wiatr. Temperatura maksymalna wyniesie od 6-8 stopni na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu, do 11-12 stopni na Dolnym Śląsku.  

  W niedzielę Polska dostanie się pod wpływ tylnej części niżu znad Estonii. Napływać będzie chłodniejsze powietrze z północnego-zachodu. Zachmurzenie duże, okresowo z przelotnymi opadami deszczu, a nad ranem i wieczorem również deszczu ze śniegiem oraz miejscami śniegu. Nadal dość silny wiatr zwłaszcza na północy i w górach. Temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 na Podlasiu i Mazurach 6-7 stopnia na południu kraju.

  W poniedziałek od zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie kolejna strefa frontowa związana tym razem z niżem z centrum nad Wyspami Owczymi. Zachmurzenie duże do całkowitego z opadami deszczu, miejscami na wschodzie oraz nad ranem na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna nadal od 4-5 stopni na północnym wschodzie do 12-13 stopni na zachodzie.

  We wtorek pochmurno z opadami deszczu w pasie północnym i centralnym kraju. Na pozostałym obszarze okresowo niewielkie przejaśnienia i raczej bez opadów. Dość silny i porywisty wiatr. Temperatury maksymalne wynosić będą od 6-8 stopni na Suwalszczyźnie i Mazurach do 11-12 stopni w pasie zachodnim i południowym kraju .

  W kolejnych dniach nad Polską znowu dynamiczna pogoda, dzięki zachodniej cyrkulacji cyklonalnej. Zachmurzenie przeważnie duże, okresowo opady deszczu i opady mieszane. Od piątku szansa na więcej słońca i brak opadów. Lokalnie silniejszy wiatr. Temperatury od 4-2 stopni na północnym wschodzie do 8-6 stopni na zachodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.