Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

 • Prognoza pogody na tydzień 29.12.2012-4.01.2013
  27.12.2012 19:08

  Na weekend Polska będzie przeważnie pod wpływem wyżu znad Bałkanów, jedynie na północy zaznaczał się będzie wpływ niżu znad północnego Atlantyku, co powinno nam przynieść znacznie lepszą i bardziej słoneczną pogodę, przynajmniej na południu. W dalszym ciągu utrzymywać się będą dość wysokie, całkiem niezimowe temperatury.

  • Reklama

     Na sobotę początkowo prawie w całej Polsce będzie pogodnie, jedynie na zachodzie zachmurzenie będzie duże i całkowite z możliwymi słabymi opadami deszczu ze śniegu na północnym zachodzie. W ciągu dnia na całej północy zachmurzenie będzie wzrastało do umiarkowanego i dużego, a w centrum i na południu będzie umiarkowane i małe. Noc także będzie pogodna, zachmurzenie będzie przeważnie małe, jedynie na północy lokalnie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna w sobotę wyniesie od 0-2 stopni na wschodzie do 5-6 stopni na zachodzie. W nocy w soboty na niedzielę termometry pokażą od (-4)-0 stopni na przeważającym obszarze do 1-3 stopni na północnym zachodzie.

  W niedzielę nadal pozostaniemy pod wpływem wyżu z zachmurzenie małym i umiarkowanym na przeważającym obszarze, tylko na północy duże. Jedynie na noc na północy zachmurzenie będzie wzrastać lokalnie do całkowitego z możliwością wystąpienia słabych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-6 stopni na przeważającym obszarze do 6-9 stopni na północnym zachodzie i zachodzie. W nocy temperatura także będzie dość wysoka, od (-2)-0 stopni na południowym wschodzie do 1-4 stopni na pozostałym obszarze.

  Początek tygodnia będzie troszkę bardziej pochmurny. W poniedziałek i wtorek wpływ niżu znad Skandynawii zacznie się wzmacniać i na północy będzie się pojawiać więcej chmur i opadów. Na południu i południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże, a na północy całkowite. Na północy i północnym zachodzie występować będą słabe opady deszczu, które we wtorkową noc mogą przechodzić w opady deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie dość wysoka, w poniedziałek jak i we wtorek termometry pokażą od 3-5 stopni na wschodzie do 7-9 stopni na zachodzie.

  W środę zacznie się pojawiać coraz więcej zachmurzenia zwiastując podejście frontów z dużą ilością opadów w następnych dniach. W środę zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite, a w nocy ze środy na czwartek na zachodzie i północnym zachodzie zaczną się pojawiać opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w środę wyniesie od 3 do 6 stopni.

  Końcówka tygodnia będzie pochmurna i deszczowa. Polska dostanie się pod wpływ kolejnego niżu znad Skandynawii. W czwartek zachmurzenie będzie całkowite z opadami deszczu przemieszczającymi się z zachodu na wschód, na wschodzie przechodzącymi w opady deszczu ze śniegiem. W piątek zachmurzenie w dalszym ciągu będzie całkowite z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem na całym obszarze. Temperatury maksymalne utrzymają się na podobnym poziomie w czwartek i piątek – od 2-4 stopni na wschodzie do 5-6 stopni na zachodzie.

  Jak widać, powrotu zimy nie widać, i przynajmniej na razie musimy się zadowolić powrotem jesiennej pogody.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.