Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Jesień...

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka zdjęcia Joasia - zdjęcie tytułowe

  na niebie będą przeważać chmury...

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia Ryszarda Szymańska

  choć czasami będzie pogodnie...

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia Ryszarda Szymańska

  ale od czasu do czasu pojawią się chmury, z których ...

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia Ryszarda Szymańska

  spadnie deszcz.

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 29.09-05.10.2012
  28.09.2012 13:31

  Jesień, która przyszła 23 września, powoli zadomawia się u nas na dobre.

  • Reklama

  W sobotę Polska początkowo będzie znajdować się pod wpływem słabnącego wyżu znad Ukrainy, który będzie ustępować miejsca niżowi znad Morza Północnego. Rano w całym kraju będzie pogodnie, będzie bezchmurnie lub zachmurzenie będzie małe, jedynie na północy i zachodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. W ciągu dnia chmur zacznie przybywać i dlatego jeszcze przed południem oraz w drugiej części dnia zachmurzenie w całym kraju będzie duże lokalnie całkowite. W drugiej części dnia słabe lokalne przelotne opady deszczu występować będą na Wybrzeżu oraz na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce oraz w południowej Wielkopolsce. Temperatura maksymalna wyniesie od 17-18 stopni na północy przez 18-20 stopni w centrum do 19-21 stopni na południu. Rano będzie dość chłodno. Termometry pokażą przeważnie od 6 do 9 stopni.

  W niedzielę rozbudowujący się klin wyżu znad Atlantyku przyniesie nam poprawę pogody, zwłaszcza na południu kraju. Jednak zanim to nastąpi w pierwszej części dnia na wschodzie, południowym-wschodzie i południu zachmurzenie będzie całkowite z opadami deszczu, więcej chmur będzie też na Wybrzeżu i tu mogą występować przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. W drugiej części dnia wspomniany już klin wyżu znad Atlantyku sprawi, że na południu kraju zachmurzenie będzie małe lokalnie będzie bezchmurnie, w centrum zachmurzenie będzie umiarkowane lub małe. Jedynie na północy zachmurzenie będzie duże, ale już bez opadów i będzie systematycznie malało, wieczorem będzie umiarkowane lokalnie małe. W pierwszej części dnia w północnej Polsce będzie wiał dość silny okresami silny i porywisty zachodni wiatr, a nad morzem ten wiatr będzie silny i porywisty. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-16 stopni na północy do 16-17 stopni na pozostałym obszarze.

  W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, zachmurzenie będzie małe lokalnie umiarkowane, jedynie na Wybrzeżu oraz na południu zachmurzenie będzie duże lokalnie całkowite. W drugiej części dnia na południu zachmurzenie jeszcze wzrośnie i wystąpią słabe lokalne przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 16-18 stopni na północy do 17-19 stopni na pozostałym obszarze.

  We wtorek na Wybrzeżu oraz na wschodzie kraju będzie pochmurno, dodatkowo na wschodzie kraju będą występowały słabe lokalne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane lokalnie małe. Temperatura maksymalna wyniesie od 16-17 stopni na północnym-wschodzie do 18-20 stopni na zachodzie i południu.

   

  W środę zachmurzenie w całym kraju będzie umiarkowane lokalnie duże. Na Wybrzeżu mogą wystąpić słabe lokalne przelotne opady deszczu. Termometry maksymalnie pokażą od 17-19 stopni na północy, przez 19-21 stopni w centrum do 20-22 stopni na południu.

  W czwartek od północy w głąb kraju będzie przemieszczał się front atmosferyczny, dlatego też w całym kraju zachmurzenie wzrośnie do dużego, a w strefie frontu początków na Pomorzu, a następnie w pasie od Warmii, przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 15-17 stopni na północnym-zachodzie i zachodzie do 18-22 stopni na południowym-wschodzie.

  W piątek nadal będzie pochmurno, w całym kraju zachmurzenie będzie duże lub całkowite, a opady deszczu występować będą na północy kraju. Będzie też trochę chłodniej, od 13-15 stopni na północy do 16-17 stopni na południu.

  Dodatkowo w czwartek i w piątek będzie wiał dość silny, a na Wybrzeżu silny i porywisty wiatr z południowego zachodu.

  Podsumowując mamy już astronomiczną jesień, o czym będzie nam cały czas przypominać pogoda w nadchodzącym tygodniu.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.