Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria

  1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Nycz

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Nycz

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 29.08-04.09.2015
  28.08.2015 12:00

  Weekend oraz początek tygodnia będą ciepłe, a nawet upalne. Od wtorku zmiana pogody i napływ chłodniejszych mas powietrza.

  W sobotę na pogodę w Polsce wpływał będzie wyż którego centrum znajdować się będzie nad Polską. Na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie z małym zachmurzeniem. Więcej chmur jedynie w Polsce południowej i tutaj lokalnie niewykluczony słaby opad przelotny deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-22 stopni na Wybrzeżu do 27-28 stopni na południu, w pasie od Dolnego Śląska, przez Śląsk, Małopolskę po Podkarpacie. W centralnej części kraju przeważnie 24-25 stopni.

  • Reklama

  W niedzielę wyż będzie odsuwał się na wschód ale nadal na przeważającym obszarze kraju będzie słonecznie i ciepło. Z południa znów zacznie napływać gorące powietrze. Jedynie w północnej części kraju będzie się chmurzyć ale raczej nie powinno padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-23 stopni na Wybrzeżu, przez 27-29 stopni na Pomorzu, Warmii,  Mazurach, Suwalszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu oraz Lubelszczyźnie do 31-33 stopni na zachodzie i  południu.

  W poniedziałek nadal napływ ciepłych mas z południa powodujący wysokie temperatury w całym kraju. Na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie. Większe zachmurzenie  z opadami przelotnymi deszczu i burzami występować będzie jedynie na Pomorzu. Na termometrach zobaczymy przeważnie od 31 do 34 stopni a na zachodzie i południu w wielu miejscach nawet do 35-36 stopni. Nieco chłodniej będzie na Pomorzu 27-29 stopni a nad samym morzem 24-26 stopni.

  Wtorek przyniesie zmianę pogody. Duże zachmurzenie, opady deszczu i burze, które lokalnie mogą być intensywne z silnym wiatrem i gradem przesuwać się będą na wschód. Początkowo występować będą na zachodzie i północy, w drugiej części dnia obejmą wschodnią, centralną i południową część kraju. Temperatury będą zróżnicowane, na zachodzie i północy już zrobi się chłodniej, tutaj będzie od 20 do 23 stopni, na południu i południowym wschodzie nadal gorąco z temperaturami dochodzącymi do 31-33 stopni.

  W środę będzie już raczej duże zachmurzenie, zwłaszcza na południu i lokalnie na północy, gdzie występować będą również słabe opady deszczu lub deszczu przelotnego. Więcej przejaśnień w pasie Polski centralnej i tutaj bez opadów. Będzie chłodno, w północnej części kraju od 18 do 19 stopni, na pozostałym obszarze zaledwie 20-22 stopni. Jedynie na krańcach południowo-wschodnich lokalnie do 23-24 stopni.

  Czwartek zapowiada się pochmurny z niewielkimi przejaśnieniami i lokalnymi opadami deszczu zwłaszcza na północy i południu. Na termometrach niewielkie zmiany w porównaniu do środy, nadal 18-19 na północy i 20-22 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  Piątek również będzie pochmurny i deszczowy. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 18-20 stopni. Chłodniej na Wybrzeżu tutaj około 17-18 stopni, natomiast na południowym wschodzie lokalnie do 21 stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.