Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Walerych.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Walerych.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

 • Prognoza pogody na tydzień 29.06-05.07.2013
  28.06.2013 11:43

  Niektórzy z nas właśnie skończyli rok szkolny i mogą się oddać dwumiesięcznemu odpoczynkowi. Spójrzmy jak wygląda prognoza pogody na pierwszy tydzień wakacji.

   

  • Reklama

  Sobota zacznie się pochmurno w Polsce południowej oraz na krańcach wschodnich i zachodnich kraju. Na pozostałym obszarze ranek będzie słoneczny. W ciągu dnia chmury na wschodzie będą zanikać. Na południu także, choć wolniej. Będzie ich za to przybywać w Polsce zachodniej i pojawią się tam przelotne opady deszczu, które do wieczora obejmą obszar od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk. Oprócz tego padać może na południu (niewykluczone są lokalne burze), a rano słabo pokropi na Podlasiu. Temperatury maksymalne wyniosą od 18-20 stopni na południu, do 20-22 na pozostałym obszarze.

  Niedziela będzie jeszcze chłodniejsza, przeważnie do 17-19 stopni, tylko na wschodzie do 20-21 stopni. Wrażenie chłodu potęgować będzie silniejszy wiatr, zwłaszcza na zachodzie. Przez Polskę przechodzić będzie front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu i deszczu przelotnego – początkowo na zachodzie, w ciągu dnia w pasie dzielnic centralnych, po południu i wieczorem głównie na wschodzie. Występować będzie głównie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, tylko ranek na wschodzie będzie pogodny. Pod wieczór niebo przetrze się na przeważającym obszarze kraju.

  Poniedziałek jeszcze niezbyt ciepły, choć do Polski zachodniej zacznie dopływać już łagodniejsza masa powietrza. Tam temperatury osiągną 21-23 stopnie. Poza tym od 18 do 21 stopni. Lepsza pogoda na wschodzie – zachmurzenie umiarkowane i małe, nieco gorsza na zachodzie i północy – duże z przejaśnieniami i z możliwością przelotnych opadów deszczu.

  Od wtorku prognozowane jest większe ocieplenie. Kierunek napływu powietrza zmieni się na bardziej południowy i temperatury  pójdą w górę. Pogodnie będzie w całej południowej i południowo-wschodniej części kraju i tam termometry wskażą do 23-25 stopni. Na północy i zachodzie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami przelotne popada deszcz i mogą pojawić się burze. Na tym obszarze do 20-23 stopni.

  Środa i czwartek w dzisiejszych prognozach jawią się jako najcieplejsze dni nadchodzącego tygodnia z temperaturami przeważnie od 23 do 27 stopni. Niewykluczone, że lokalnie termometry wskażą nawet 28-30 stopni. Pogoda będzie zmienna, może przelotnie padać i grzmieć, zwłaszcza popołudniami, ale w międzyczasie słońca też powinniśmy doświadczyć.

  Na piątek prognozowane jest lekkie ochłodzenie, ale temperatury powinny być przyjemne, od 21 do 24 stopni. Opady przelotne i burze głównie na wschodzie.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.