Wiadomości pogodowe

Reklama
 • pochmurne niebo nad polami

  źródło: www.sxc.hu

  deszczowe chmury nad polami

  źródło: www.sxc.hu

 • Prognoza pogody na tydzień 29.05-04.06.2010
  28.05.2010 12:37

  W sobotę w pierwszej części dnia na wschodzie i południu będzie pochmurno z opadami deszczu, a na pozostałym obszarze pogodnie, zachmurzenie małe. W ciągu przeważać będzie pogodne niebo, jedynie nad południowo-wschodnią Polską nadal będzie pochmurno, a przelotnych opadów deszczu należy spodziewać się głównie w Bieszczadach i w Kotlinie Sandomierskiej. W górach mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna od 12-15 stopni nad samym morzem do 17-19 stopni na przeważającym obszarze kraju, troszkę cieplej jedynie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu tam 19-20 stopni. 

  • Reklama

  W niedzielę nastąpi pogorszenie pogody, a to za sprawą niżu, który znad Danii będzie przemieszczał się w kierunku Polski. W związku z czym w pierwszej części dnia na zachodzie pochmurno z opadami deszczu, a na wschodzie zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Ale w drugiej części dnia już w całym kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu i burzami. Lokalnie opady mogą być intensywne. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-15 stopni nad samym morzem przez 15-17 stopni na zachodzie do 19-20 stopni na wschodzie kraju.

  Niż, który popsuje nam pogodę w niedzielę nadal będzie kształtował pogodę w kolejnych dniach, dlatego też w poniedziałek, we wtorek i w środę nadal będzie pochmurno z opadami deszczu w całym kraju. Intensywność opadów będzie słabła. Jeszcze w poniedziałek intensywność opadów będzie umiarkowana lokalnie duża, ale już we wtorek i w środę będzie słaba, lokalnie zwłaszcza na południowym-wschodzie kraju umiarkowana. Temperatury maksymalne zbliżone od 14 do 18 stopni.

  W czwartek jeszcze pochmurno z opadami deszczu, ale na zachodzie i północy w ciągu dnia opady zaczną zanikać i zacznie się rozpogadzać. W piątek pochmurno z opadami deszczu, ale jedynie we wschodniej połowie kraju, na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Temperatury maksymalne w tych dniach 18-20 stopni. W czwartek i w piątek opady na wschodzie i południowym wschodzie kraju będą umiarkowane, lokalnie mogą być intensywne.

  Jeśli chodzi o temperatury minimalne to najzimniejszą nocą w nadchodzących dniach będzie noc w soboty na niedzielę w północno-wschodniej Polsce tam będzie jedynie 4-6 stopni, a najcieplejszą nocą będzie noc z niedzieli na poniedziałek, gdzie w całym kraju będzie od 10 do 12 stopni. Natomiast w pozostałe noce temperatura będzie wynosiła od 8 do 10 stopni.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.