Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  2. Poglądowa prognoza ogólna na sobotę 29.04.2017. Szczegóły i aktualna prognoza na www.mojapogoda.com.

  3. Poglądowa prognoza ogólna na niedzielę 30.04.2017. Szczegóły i aktualna prognoza na www.mojapogoda.com.

  4. Poglądowa prognoza ogólna na poniedziałek 01.05.2017. Szczegóły i aktualna prognoza na www.mojapogoda.com.

  5. Poglądowa prognoza ogólna na wtorek 02.05.2017. Szczegóły i aktualna prognoza na www.mojapogoda.com.

  6. Poglądowa prognoza ogólna na środę 03.05.2017. Szczegóły i aktualna prognoza na www.mojapogoda.com.

 • Prognoza pogody na tydzień 29.04-05.05.2017
  28.04.2017 15:39

  Nie da się ukryć, że pogoda w drugiej połowie kwietnia nas nie rozpieszczała – przymrozki, opady śniegu, duże ilości deszczu… - nie o takiej wiośnie marzy większość z nas. A co przyniesie ostatni weekend miesiąca i pierwsze dni maja? Szczegóły poniżej.

   

  • Reklama

  Sobota rozpocznie się pochmurnie. Na przeważającym obszarze kraju mogą występować słabe zanikające opady deszczu lub mżawki. Więcej przejaśnień jedynie na zachodzie i południowym zachodzie. W ciągu dnia od zachodu będzie się stopniowo przejaśniać, pojawią się jednak opady przelotne deszczu, które obejmą pas dzielnic zachodnich i centralnych. Lokalnie możliwe burze. Powieje też silniejszy, zachodni wiatr. Temperatury niskie, maksymalnie od 7-9 stopni na północy do 10-12, lokalnie 13 na pozostałym obszarze. Noc z przymrozkami na znacznym obszarze kraju, a na północnym zachodzie nawet z mrozem do (-3)-(-2) stopni.

  Gdyby nie fakt, że będzie dość chłodno (temperatury w kraju osiągną od 9 do 13 stopni), niedziela byłaby bardzo ładnym dniem – na północy i zachodzie z zachmurzeniem małym do umiarkowanego, w centrum umiarkowanym do dużego, a jedynie na południowym wschodzie dużym do całkowitego – tu po południu pojawią się słabe opady deszczu, które w nocy przybiorą nieco na sile i obejmą całą południowo-wschodnią Polskę z Mazowszem i częścią Podlasia włącznie.

  W poniedziałek słabe opady mogą występować miejscami na wschodzie i w centrum – w tych rejonach przeważnie zachmurzenie całkowite. Poza tym zachmurzenie duże z przejaśnieniami, a na Wybrzeżu zachmurzenie umiarkowane do małego, wzrastające dopiero pod wieczór. Jeszcze dość chłodno – maksymalnie 9-13 stopni, choć na południowym wschodzie da się już odczuć powiew cieplejszego powietrza – tu temperatury wzrosną do 14-16 stopni.

  Wtorek za to będzie wyraźnie cieplejszy, choć niestety pochmurny. Temperatury maksymalne wyniosą od 10-14 stopni na Wybrzeżu do 18-20 na południowym wschodzie. Przeważać będzie zachmurzenie duże, a na zachodzie, południowym zachodzie i południu kraju wystąpią opady deszczu i deszczu przelotnego. Lokalnie mogą pojawić się burze.

  Środa, ostatni dzień majówki, równie ciepła – na Wybrzeżu do 10-14 stopni, poza tym maksymalnie 15-17 stopni, a na południowym wschodzie 18-20 stopni. Na północy zachmurzenie duże z przejaśnieniami i raczej bez opadów, natomiast w pasie centralnym i południowym pochmurno i okresami, zwłaszcza po południu – deszcz.

  Czwartek i piątek na ogół z zachmurzeniem dużym do całkowitego. Na północy będzie więcej przejaśnień, na południu więcej deszczu, choć w czwartek może popadać w całym kraju. Możliwe będą wiosenne burze. Temperatury przeważnie od 12 do 16 stopni, nieco chłodniej na Wybrzeżu, a cieplej na południowym wschodzie.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.