Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Sławomir.

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Sławomir.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jerzy.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jerzy.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 29.03-05.04.2019
  28.03.2019 16:06

  Wiosna trwa już od ponad tygodnia. Czy najbliższy tydzień przyniesie nam wiosenną aurę czy może przypomni sobie o nas zima? Zapraszam do zapoznania się z prognozą.

  • Reklama

   

  W piątek dzień będzie pochmurny z zachmurzeniem dużym miejscami całkowitym, natomiast na krańcach południowych i północy Polski w ciągu dnia pojawią się przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego i małego. Późnym popołudniem i wieczorem przejaśnienia zaczną się pojawiać na przeważającym obszarze kraju. W ciągu nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami pojawią się rozpogodzenia do zachmurzenia małego i bezchmurnego nieba - szczególnie na północy kraju. Miejscami pojawią się zamglenia oraz lokalne mgły.  Nad ranem w wielu miejscach zachmurzenie ponownie wzrośnie do dużego. Temperatura maksymalna od 11-12 stopni na wschodzie do 13-14 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od 2-4 stopni na południu do 4-6 stopni w centrum i na północy. Na południu miejscami przygruntowe przymrozki od (-3) do (-0) stopni.

  W sobotę zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Początkowo na północy większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego i małego, niestety w ciągu dnia i w tym rejonie zachmurzenie wzrośnie do dużego. Natomiast w ciągu dnia zachmurzenie będzie stopniowo malało na południu kraju do zachmurzenia umiarkowanego i małego. W nocy nadal zachmurzenie duże z przejaśnieniami, na południu z rozpogodzeniami do zachmurzenia małego, miejscami do bezchmurnego nieba. W ciągu nocy strefa rozpogodzeń dotrze do zachodniej i centralne części Polski, niestety nad ranem w tym rejonie zachmurzenie ponownie wzrośnie do dużego. Miejscami wystąpią zamglenia. Temperatura maksymalna od 13 do 15 stopni, nieco cieplej na Dolnym Śląsku od 15 do 17 stopni. Temperatura minimalna od 2-3 stopni na południu do 5-7 stopni w centrum i na północy. Na południu przygruntowe przymrozki od (-2) do 0 stopni.

  W niedzielę zachmurzenie duże z przejaśnieniami, początkowo na południu kraju większe przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia małego i umiarkowanego. Po południu zacznie przejaśniać i rozpogadzać się na północy i północnym zachodzie do zachmurzenia umiarkowanego i małego, następnie do bezchmurnego nieba. Noc będzie pogodna na przeważającym obszarze kraju, jedynie na południu nieco większe zachmurzenie-duże do umiarkowanego, które będzie stopniowo malało. Temperatura maksymalna od 8-10 stopni na północy przez 12-14 stopni w centrum do 16-18 stopni na południowym wschodzie. Będzie chłodniej, temperatura minimalna (-2)-0 stopni na północy i zachodzie do 2-4 stopni na południowym wschodzie.

  W poniedziałek będzie dość pogodnie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Noc pogodna z zachmurzeniem małym i bezchmurnym niebem. Miejscami zamglenia. Będzie chłodniej, temperatura maksymalna od 7 do 9 stopni na przeważającym obszarze kraju, nieco cieplej na zachodzie 9-10 stopni. Noc z lekkim mrozem, temperatura minimalna od (-5)-(-3) na Podlasiu przez (-3)-(-1) stopnia w centrum do (-1)-0 stopni na zachodzie.

  We wtorek nadal dość pogodnie, bezchmurnie do zachmurzenia małego i umiarkowanego. W ciągu nocy zachmurzenie zacznie stopniowo wzrastać i nad ranem w zachodniej części Polski będzie duże, miejscami możliwe słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 7-9 stopni na wschodzie do 11-13 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna od (-1)-1 stopnia na wschodzie do 3-4 stopni na zachodzie.

  W kolejnych dniach zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami możliwe słabe opady deszczu.  Temperatury maksymalne od 7 do 11 stopni. Temperatury minimalne od 1 do 4 stopni, nocami na wschodzie przygruntowe przymrozki.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.