Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Maciej Pacholski

  (1): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Maciej Pacholski

  (2): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jan Walerych

  (2): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jan Walerych

  (3): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Maciej Pacholski

  (3): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Maciej Pacholski

  (4): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jan Walerych

  (4): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jan Walerych

  (5): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Piotr Markiewicz

  (5): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Piotr Markiewicz

  (6): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Piotr Markiewicz

  (6): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Piotr Markiewicz

 • Prognoza pogody na tydzień 29.03-05.04.2013
  29.03.2013 02:17

  Czwartek był ostatnim dniem względnie ładnej, choć chłodnej aury. W piątek czeka nas zmiana pogody, przynajmniej pod względem zachmurzenia i opadów. Zrobi się też cieplej, ale tylko troszkę, a śniegu zamiast ubyć, w wielu miejscach przybędzie…

  Wielki Piątek

  • Reklama


  Dzień  zapowiada się pochmurny, jedynie rano na północnym wschodzie jeszcze zachmurzenie małe i umiarkowane. Od południowego zachodu i zachodu będzie postępować w głąb kraju strefa opadów, która do wieczora obejmie cały kraj. Będzie padać przede wszystkim śnieg, na południu i miejscami w centrum przechodzący w deszcz ze śniegiem, w dzielnicach południowych także w deszcz. Pod wieczór przejaśni się na południu Opolszczyzny i Śląska. Temperatura maksymalna wyniesie od 0-2 stopni na północy do 4-6 stopni na południowym zachodzie. Na wschodzie będzie wiał dość silny i porywisty wiatr, który porywach może osiągać 55 km/h, powodując zawieje śnieżne. W nocy opady zanikną w południowej połowie Polski i tam się przejaśni, natomiast na północy utrzymywać się będą słabnące opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie od (-6)-(-3) stopni na południu do (-2)-0 stopni na pozostałym obszarze.

  Wielka Sobota

  Sobota już spokojniejsza. Przeważać będzie zachmurzenie duże i całkowite z przejaśnieniami w dzielnicach południowych. Lokalnie, głównie w północnej części kraju, występować będą słabe opady śniegu. Termometry wskażą maksymalnie od 1 do 3 stopni, tylko na południu będzie trochę cieplej – do 4-7 stopni. W nocy kolejna strefa opadów nasunie się nad Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie – padać będzie śnieg i śnieg z deszczem. Lokalnie mogą wystąpić opady marznące. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże do całkowitego z przejaśnieniami w centrum. Zamglenia i lokalne mgły. W nocy mróz od (-6) do (-2) stopni, tylko na południowym wschodzie od (-1) do 1 stopnia.

  Niedziela Wielkanocna


  W niedzielę lepsza pogoda będzie panować na północy i północnym zachodzie kraju, gdzie spodziewamy się zachmurzenia dużego i całkowitego, ale bez opadów. Pozostały obszar stopniowo obejmie strefa opadów śniegu, a na południowym wschodzie deszczu ze śniegiem i deszczu, lokalnie deszczu marznącego. Uwaga – opady będą intensywne! Temperatura maksymalna wyniesie od 0 do 3 stopni. Noc przyniesie opady śniegu w prawie całej Polsce, ostoją im się tylko dzielnice północno-zachodnie – tam przejaśnienia. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie może miejscami padać deszcz ze śniegiem, deszcz lub deszcz marznący. W całym kraju znów mróz, od (-4) do (-1) stopnia, tylko na południowym wschodzie około 0.

  Poniedziałek Wielkanocny

  W Śmigusa zamiast polewać się wodą przyjdzie nam chyba rzucać się śnieżkami, bo po niedzielnych opadach śniegu przybędzie. Zwłaszcza że w poniedziałek też będzie padać, choć już nie tak mocno. Bez śniegu jedynie na Pomorzu Zachodnim i tam niebo będzie się przecierać. Termometry wskażą od 0 do 3 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Noc z zachmurzeniem dużym do całkowitego, zamgleniami i słabymi, lokalnymi opadami śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od (-5) do (-1) stopnia.

  W kolejnych dniach…

  Wtorek przyniesie nieco ładniejszą pogodę z większą ilością przejaśnień, a w środę na północy zupełnie się wypogodzi. Za to południową Polskę obejmie kolejna strefa opadów śniegu (lokalnie deszczu ze śniegiem), która towarzyszyć nam będzie aż do piątku, obejmując swym zasięgiem cały kraj. Najmniej opadów wystąpi na północy i zachodzie. Na pozostałym obszarze padać może momentami mocno. Jeśli chodzi o temperatury, to tak jak w poprzednich dniach – w dzień kilka kresek na plusie, a w nocy kilkustopniowy mróz.

  Jak więc widać prawdziwej wiośnie w tym roku wyraźnie się nie spieszy…

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.