Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gigoń.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gigoń.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna Lipińska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna Lipińska.

 • Prognoza pogody na tydzień 29.03.-04.04.2014
  28.03.2014 01:12

  Choć pierwszy dzień wiosny był 20 marca, czyli tydzień temu, to pogoda w tym tygodniu nas nie rozpieszczała, za sprawą niżów i frontów z nimi związanych, które przynosiły opady deszczu, a w górach i na Pomorzu śniegu i deszczu ze śniegiem. Było też chłodno.

  • Reklama

  A co przyniesie nam kolejny tydzień. Wszystko na to wskazuje, że będzie on naprawdę ładny jeśli chodzi o pogodę, gdyż nad Polską prawie cały czas będą dominowały układy wysokiego ciśnienia. Ale spójrzmy nieco dokładniej.

  Słoneczny weekend

  W sobotę za sprawą wyżu, którego centrum będzie znajdowało się w przybliżeniu nad Morzem Norweskim, na przeważającym obszarze kraju będzie bezchmurnie, jedynie na zachodzie i południowym zachodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, a przed południem w wielu miejscach będzie pochmurno i dodatkowo mglisto, gdyż tu w nocy z piątku na sobotę prognozowane są silne zamglenia i mgły. Temperatury maksymalne wyniosą od 10-11 stopni na północnym wschodzie do 15-17 stopni na zachodzie i południowym-zachodzie.

  W niedzielę nadal słonecznie, gdyż nadal pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Morza Norweskiego. W całym kraju zachmurzenie małe miejscami bezchmurnie, a prognozowane temperatury maksymalne wyniosą od 11-12 stopni na północnym wschodzie do 16-18 stopni na zachodzie i południowym-zachodzie.

  W nocy z niedzieli na poniedziałek wyż nieco „opduści”, a oznaką na niebie będzie wzrost zachmurzenia spowodowany przez przemieszczającą się z północy na południe „końcówkę” chłodnego frontu atmosferycznego związanego z głębokim niżem znad północnej Rosji.

  W poniedziałek na przeważającym obszarze pogodnie, zachmurzeni małe i umiarkowane, jedynie na północnym-wschodzie i wschodzie w związku z przemieszczającym się frontem atmosferycznym zachmurzenie wzrośnie do dużego, a dodatkowo na krańcach wschodnich mogą występować bardzo słabe lokalne opady deszczu. Po przejściu frontu zacznie się ochładzać. To już w poniedziałek odczują mieszkańcy Pomorza Gdańskiego, Warmii, Mazur i Podlasia – tu będzie najchłodniej od 6 do 9 stopni. Najcieplej będzie w województwach na zachodzie i południu - 14-16 stopni.

  Od wtorku do piątku pogodę znów będzie kształtował wyż.

  Jeszcze tylko we wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane miejscami zwłaszcza na we wschodniej połowie kraju duże, a prognozowana temperatura maksymalna wynosi od 5-6 stopni na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu do 12-14 stopni na zachodzie.

  W środę znów będzie pogodnie i słonecznie. Zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju będzie małe, jedynie na wschodzie kraju miejscami będzie umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 7-9 stopni na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu do 10-13 stopni na zachodzie i południu.

  W czwartek jeszcze więcej słońca, zachmurzenie będzie małe lokalnie będzie bezchmurnie. Prognozowane temperatury maksymalne wyniosą od 8-10 stopni na Warmii, Mazurach i Podlasiu do 13-14 stopni na zachodzie i południu, a w piątek zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane i będzie jeszcze cieplej od 11-13 stopni na Warmii, Mazurach i Podlasiu do 15-17 stopni na zachodzie i południu.

  Słabe opady deszczu prognozowane są na chwilę obecną tylko w środę i tylko na krańcach południowych, a dokładniej w górach.

  Tak więc zapowiada się naprawdę przyjemny tydzień.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.