Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Piękna chmura soczewkowa. Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Przemysław Socha.

  Dość pogodnie. Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  Piękny las. Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Janusz Krajewski.

  Las we mgle. Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gigoń.

 • Prognoza pogody na tydzień 29.01-04.02 2011
  27.01.2011 21:04

  Widać że pogoda w Polsce w nadchodzącym tygodniu postanowiła wreszcie pokazać swoja milszą twarz i zafundować nam troczę słońca. Jednakże natura nie lubi próżni, i większą ilość słońca będzie nam „rekompensowała” niższymi temperaturami w nocy.

  • Reklama

  Od soboty nad przeważającym obszarze Polski na dość długo zagości rozległy klin wyżowy związany z wyżem znad Wysp Brytyjskich przynosząc nam słoneczną pogodę. Prawie w całej Polsce niebo powinno pozostać bezchmurne, tylko lokalnie zachmurzenie będzie wzrastało do małego. Jednakże poranek będzie mglisty dość chłodny, z temperaturami rzędu (-10) – (-6) stopni, a na północnym wschodzie nawet (-15) – (-12) stopni. W ciągu dnia temperatura sięgnie przeważnie 0 stopni, tylko w centrum i na wschodzie można się spodziewać (-3) – (-1) stopnia.

  Noc z soboty na niedzielę w dalszym ciągu chłodna, bo z temperaturami rzędu (-10) – (-7) stopni na południu do (-6) – (3) stopni na pozostałym obszarze. Niewykluczone są także silne zamglenie i mgły. Dzień z zachmurzeniem umiarkowanym prawie w całej Polsce, jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie może okresowo wzrastać do dużego w niewielkimi opadami śniegu. Temperatura maksymalna od 0 do 3 stopni.

  W poniedziałek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie i północnym wschodzie może okresowo wzrastać do dużego.  Temperatura minimalna nad ranem w poniedziałek spadnie od (-9) – (-6) stopni na przeważającym obszarze do (-4) – (-3) stopni na północnym zachodzie. W ciągu dnia temperatura maksymalna sięgnie od (-1) do 2 stopni.

  We wtorek więcej chmur zacznie się pojawiać na północy i północnym wschodzie, gdzie także mogą słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane, miejscami małe. We wtorkowy poranek termometry wskażą przeważnie od (-8) – (-7) stopni na południu przez (-6) – (-3) stopni w centrum do (-2) – 0 stopni na północy. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 0 do 3 stopni.

  W środę w dalszym ciągu na przeważającym obszarze zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie okresami może wzrastać do dużego. Temperatura minimalna wyniesie od przeważnie od (-4) do (-2) stopni, jedynie na południowym zachodzie może ona spaść do (-6) stopni. W ciągu dnia na termometrach zobaczymy od 1 do 3 stopni.

  W czwartek niestety pogoda może się trochę popsuć na północy, a to za sprawą rozległego niżu znad Finlandii. Na północy zachmurzenie będzie duże, okresami całkowite z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, a na pozostałym obszarze będzie umiarkowane i małe. Temperatura minimalna wyniesie od (-6) – (-3) stopni na południu i w centrum do (-2) – 0 stopni na południu. W ciągu dnia termometry pokażą maksymalnie od 0 stopni w centrum do 1-3 stopni na pozostałym obszarze.

  W piątek będzie wyjątkowo dość pochmurno, w całej Polsce należy się spodziewać zachmurzenia dużego, lokalnie całkowitego, jedynie mieszkańcy południowo-wschodnich regionów mogą liczyć na więcej słońca. Nad ranem termometry wskażą przeważnie od (-6) do (-4) stopni, jedynie na wybrzeżu będzie trochę cieplej bo (-3) – 0 stopni. Temperatura maksymalna przeważnie 1-3 stopnie, tylko na północnym wschodzie około 0 stopni.

  Pomimo dość ładnej pogody nie należy zapominać o bezpieczeństwie, szczególnie na drogach. Większość nocy w nadchodzącym tygodniu będzie mglista, miejscami mgły mogą osadzać szadź, a woda z topiącego się w ciągu dnia śniegu będzie zamarzać w nocy.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.