Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 28.12.2018-04.01.2019
  27.12.2018 15:05

  Pogoda w Święta Bożego Narodzenia tylko w niektórych regionach kraju była adekwatna do kalendarza. A jak będzie w Sylwestra i w pierwszych dniach Nowego Roku? Zapraszamy do lektury.

   

  • Reklama

  Piątek pochmurny i dość mokry – przewidywane są słabe opady deszczu lub mżawki – głównie we wschodniej połowie Polski oraz w centrum i na południu. Najmniej opadów na zachodzie i północnym zachodzie. Temperatury maksymalne od 4-5 stopni na Suwalszczyźnie, w Małopolsce i na Śląsku, do 6-7 stopni na przeważającym obszarze. Okresami silniejszy wiatr.

  W sobotę również na ogół zachmurzenie całkowite i wszędzie możliwa lokalna mżawka lub słaby deszcz, choć opadów powinno być zdecydowanie miej niż w piątek. Temperatury maksymalne od 3-4 stopni na wschodzie do 7-8 na północnym zachodzie.

  W niedzielę w kraju zaznaczy się aktywny niż znad południowego Bałtyku, przynosząc w całym kraju sporo opadów – głównie deszczu – lokalnie na wschodzie, w Górach Świętokrzyskich oraz na Pogórzu Karpacki deszczu ze śniegiem, a w Tatrach śniegu. Opady będą w ciągu dnia zanikać od północnego zachodu i do wieczora moko będzie jeszcze tylko na wschodzie w centrum i południowym wschodzie. Temperatury wyniosą maksymalnie od 3-4 stopni na wschodzie do 6-7 na zachodzie. Będzie wiał dość silny i porywisty wiatr.

  Sylwester w całym kraju pochmurny (zachmurzenie duże i całkowite) oraz nadal ciepły na zachodzie (temperatury do 5-6 stopni), a nieco chłodniejszy na wschodzie (maksymalnie 1-3 stopnie). Miejscami możliwe słabe opady – na zachodzie deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, na wschodzie deszczu ze śniegiem lub śniegu. Jeżeli nie nastąpią istotne zmiany w prognozach, to noc sylwestrowa nie zapowiada się specjalnie ładnie – zachmurzenie duże i całkowite, na wschodzie z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzącymi w deszcz, poza tym miejscami z opadami deszczu. Temperatury minimalne od około 0 stopni na wschodzie do 4-5 na zachodzie. Ponadto silniejszy wiatr.

  Pierwszy dzień Nowego Roku nie przyniesie drastycznych zmian w pogodzie – nadal pochmurno, ciepło, deszczowo i wietrznie. Dopiero od środy aura zacznie się zmieniać – temperatury będą spadać, a występujące przelotnie opady będą przechodzić stopniowo w śnieg. Wrócą ujemne temperatury w nocy, a w czwartek „minusy” możemy ujrzeć na termometrach także w ciągu dnia na znacznym obszarze kraju. Wiele wskazuje na to, że końcówka tygodnia może być zimowa w całej Polsce, jednak jest za wcześnie by wydać werdykt. Zachęcamy do sprawdzania prognoz na bieżąco.

  Niezależnie od pogody, życzymy, by dobrze Państwo weszli w ten Nowy Rok i by przyniósł on Państwu dużo pomyślności, radości i miłych niespodzianek. Wszystkiego najlepszego! :)

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.