Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Marysia.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Marysia.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko - W kalendarzu koniec grudnia a na szczecińskich Jasnych Błoniach kwitnie drzewo wiśni.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko - W kalendarzu koniec grudnia a na szczecińskich Jasnych Błoniach kwitnie drzewo wiśni.

 • Prognoza pogody na tydzień 28.12.2013 - 03.01.2014 r. ***Prognoza na Sylwestra***
  27.12.2013 00:51

   Święta, święta i po świętach. Mam nadzieję, że św. Mikołaj dotarł do wszystkich i dostarczył wymarzone prezenty. A powinniśmy zdawać sobie sprawę, że w tym roku św. Mikołaj i jego dzielny zaprzęg reniferów mieli pod przysłowiową „górkę” i na pewno wylali tony potu . Dlaczego? Dlatego, że znów jak to już w ostatnich latach bywa w całym kraju nie było śniegu, a dodatkowo było bardzo ciepło.

  • Reklama

   

  Ale spójrzmy teraz w przyszłość i zobaczmy co przyniesie koniec starego i początek nowego roku.

  W ostatniej prognozie tygodniowej napisałem, że nad północnym Atlantykiem będzie znajdował się głęboki niż, a nad reszta Europy będą dominowały wyże i że z takiego rozkładu ciśnienia wynika, że do kraju będą płynęły z zachodu i południowego-zachodu ciepłe masy powietrza polarnego morskiego, które sprawią, że święta będą ciepłe i bez śniegu.

              Z dzisiejszych map prognostycznych ciśnienia modelu ECMWF wynika, że nadal zachodnia Europa będzie pod wpływem głębokiego niżu, którego centrum będzie znajdowało się nad północnym Atlantykiem, po którego peryferiach będą przemieszczały się wtórne niże, a nad wschodnią i południową Europą będą dominowały wyże.

  Co taki rozkład ciśnienia przyniesie Polsce? Raczej pochmurny tydzień. Weekend będzie jeszcze ciepły, ale w niedzielę nad Polską będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny, który sprowadzi do Polski chłodne powietrze i w kolejnych dniach będzie już chłodniej.

             

  W sobotę na zachodzie i północy kraju zachmurzenie będzie duże lub całkowite, a na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Słabe opady deszczu po południu mogą pojawić się na Nizinie Szczecińskiej. Będzie jeszcze ciepło, gdyż z południa i południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-9 stopni na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu do 10-13 stopni na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

              W niedzielę już w całym kraju będzie pochmurno – zachmurzenie będzie całkowite. Dodatkowo z zachodu na wschód będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu. Początkowo padać będzie na zachodzie, a do wieczora opady przemieszczą się do centrum i będzie padało na północy i północnym-wschodzie, w centrum oraz na południowym zachodzie i południu. Będzie już troszkę chłodnej. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 5-6 stopni na północy do 8-10 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

  W poniedziałek nadal pochmurno. W całym kraju zachmurzenie będzie całkowite lub duże z większymi popołudniowymi przejaśnieniami na zachodzie, południowym zachodzie i południu. Dodatkowo też, występować będą słabe lokalne opady deszczu, głównie na północy, a rano dodatkowo na południowym wschodzie kraju. W ciągu dnia termometry maksymalnie wskazywać przeważnie od 4 do 5 stopni.

  We wtorek w pierwszej części dnia znów zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite, po południu będzie przeważnie duże, a na południu i południowym zachodzie kraju umiarkowane. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 1-2 stopni na północnym wschodzie do 3-4 stopni na zachodzie i południu kraju.

  Noc Sylwestrowa bez opadów. Na wschodzie i północy kraju zachmurzenie będzie duże lokalnie całkowite, a nad resztą kraju umiarkowane lokalnie duże, z większymi przejaśnieniami na zachodzie i południowym-zachodzie. Jeśli chodzi o temperaturę to około północy w całym kraju będzie już lekko na minusie, a prognozowana temperatura minimalna wyniesie od (-2) do (-0) stopni, jedynie nad samym morzem wyniesie około 0-1 stopnia.

  Od środy do końca tygodnia będzie pochmurno. W środę na zachodzie front atmosferyczny z opadami deszczu, w czwartek i w piątek raczej bez opadów. W te dni termometry maksymalnie wskazywać będą od 1-2 stopni na północnym-wschodzie do 2-4 stopni na pozostałym obszarze.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.