Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Jesień w parku.

  Zdjęcie: www.sxc.hu

 • Prognoza pogody na tydzień 28.11-4.12.2009
  27.11.2009 15:41

  Pogoda w najbliższym tygodniu nadal bardziej jesienna niż zimowa. Odpowiadał za to będzie rozległy niż z centrum nad Europą północną.

  • Reklama

  W sobotę pochmurno w zachodniej i północnej części kraju oraz początkowo na Podkarpaciu i tutaj przed południem mogą pojawiać się słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze dość pogodnie, po południu przejaśnienia pojawią się również w Polsce południowo-wschodniej. Temperatura maksymalna od 6-7 stopni na wschodzie do 9-10 stopni na zachodzie.

  W niedzielę pochmurnie i deszczowo na Pomorzu. W centrum sporo chmur, ale będą pojawiać się przejaśnienia. Pogodnie będzie w Polsce południowej.  Na wschodzie i północy termometry wskażą 6-7 stopni, na Śląsku i w Małopolsce  9-10 stopni. W Małopolsce i na Lubelszczyźnie rano temperatury spadać będą poniżej 0 stopni.

  Poniedziałek będzie wyglądał podobnie z pochmurną pogodą na północy i  rozpogodzeniami w centrum i na południu. Będzie cieplej, zwłaszcza w centrum i na południu, temperatura maksymalna na Dolnym Śląsku sięgać będzie 14-15 stopni. W obszarach pochmurnych w dalszym ciągu poniżej 10 stopni.

  We wtorek centrum niżu przesunie się nad zachodnie dzielnice kraju. Związane z nim opady obejmą Pomorze i Ziemię Lubuską i będą przesuwać się do centrum.  Dość pogodnie i ciepło będzie jeszcze tylko na południowym wschodzie.  Temperatura maksymalna wyniesie od 6-8 stopni na Pomorzu do 12-14 stopni na Podkarpaciu.

  Środa raczej pochmurna ze słabymi opadami deszczu w Małopolsce i Podkarpaciu. Niewielkie przejaśnienia możliwe na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Będzie chłodniej, od 5-7 stopni na Pomorzu do 7-8 w południowej części kraju.

  Czwartek i piątek zapowiadają się na pochmurne i mgliste dni, zwłaszcza rano i wieczorem, chociaż w piątek lokalnie mgły mogą utrzymywać się przez cały dzień. Temperatury w ciągu dnia nie będą przekraczać 4-6 stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.